Skocz do zawartości

Powloka lustra newtona


Rekomendowane odpowiedzi

PEVIN Kraków

e-mail: pevin@pro.onet.pl 

Cennik przesyła e-mailem.

Warstwy 92% lub 96%

Aluminizacja max do 65cm(26") średnicy lustra głównego.

 

Ps. Napylac można było kiedyś jeszcze we Wrocławiu ( ok 92% transmisja) ale , to już przeszłość.

Edytowane przez Erik68
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stipe, Astroptyka Warszawa to tylko strona "widmo". Ta firma nie jest aktywna aktualnie i ma bardzo stare ceny. Aktualne ceny w Polsce są o wiele wyższe i zbliżone do tych https://www.taurustelescopes.com/pl/powloki/

W PEVIN Kraków można dostać trochę taniej usługe aluminizacji bo bez pośredników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zrobić, za te peniadze mozna kupić uzywany Delta GSO 150/600 f4 teleskop astrograph tu na gielde. Szlifujem lustra 20 lat, mialysmy tu w Chorwacji firmie Ghetaldus ktora miala opcje powloki do atm-u kilka lat, ale to jest przeszlosc... 

 

Bedziem kupil uzywany Delta GSO 150mm f4. Byl jeden nie tak dawne tu na gielde za 900 PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko pomyślcie co sie stanie z waszymi starymi Syntami/GSO które są na rynku od jakichś chyba 18-19lat? Czy się wam uśmiecha odnawiać powłoki po cenie ok. 800 za LG 8"+LW? W dodatku reszta elementów po tylu latach już nieźle sfatygowana (wyciągi SW nie do regeneracji, wiórówka Dobsa także). Na śmietniku będą lądować przy cenie młodszej używki z giełdy 1200zł a może i mniej. Moim zdaniem przy takich cenach konserwacji sprzętu lustrzanego wróci moda na refraktory niewymagające zbyt wielu nakładów.

Edytowane przez Binocooler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teleskopy ES80ED i 127ED do astrophoto, ale chcialby zrobić lub kupić jeden 150mm f4 GSO z koma korektorem 0.9x od Skywatchera. To daje f3.6 superfast astrograf. Mam kamera Omegon VeTEC533C kolorowa. Mam 300mm f5.7 dobsona i jego powloka bardzo uszkodzona. To lustro jest 1/12 lambda i zrobione z prostego float szkla. Najwieksze lustro ja zrobyl moim przyjacielu ktory kupil ten pyrex 400mm blank u pana Stathisa Kafalisa w Niemcy. On zrobyl powloke u pana Atilly u Ebeamguns, Veszpremie, Wegry. Ta firma teraz nie istnieje. To moje lustro 300mm ja zrobyl powloke u Ghetaldus Zagrzeb. Ta firma teraz nie roby powloki i swoje komory dala na smietnika! Trochy! Mam plan jednego dnia zrobić vakuum komory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.