Skocz do zawartości

[S] Filtr Antlia Ha 3nm Pro 1.25"


dobrychemik

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam zupełnie nowy filtr Antlia Ha 3nm Pro 1.25".

 

Bardzo dobra sztuka, transmitancja dla Ha 90.9%. Zapas na 'blue shift" jest taki, by spokojnie go używać nawet w f/4. Polecam.

image.png.561d5da8f029f213b8872b3868cff98a.png

 

Cena: 1300 zł. Wysyłka InPost 16 zł lub odbiór osobisty w Krakowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wszelki wypadek dodam, że obniżki ceny nie będzie. Filtr to zupełna nówka, bardzo dobry egzemplarz, tyle że nadmiarowy. 

 

To jeszcze porównanie z Chromą Ha 5nm. Chroma ma oczywiście wyższą transmitancję, ale popatrzcie o ile gorsze gradienty i szersze, "rozlane" pasmo transmisji. Antlia jest tańsza, a kontrast zapewni lepszy.

 

image.png.f19b0c8e95e446415635d1cf474e707f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy tylko postanowiłem skompletować sobie filtry SHO 3nm pod moje potrzeby ruszyłem ostro na zakupy. A ponieważ jedna z ofert na rynku wtórnym dotyczyła całego kompletu filtrów, to summa summarum mam teraz w domu 3 sztuki Antlii Ha 3nm Pro. Jedna optymalna dla mnie zostaje, dwie pozostałe po sprawdzeniu parametrów mogą iść dalej do ludzi. Tak więc rozszerzam ofertę sprzedaży:

 

OM-1630: absolutna nówka prosto ze sklepu, z pudełkiem, opakowaniem, z plombą, po prostu ze wszystkim co producent daje. I z bardzo dobrym widmem. Cena 1300 zł, czyli dokładnie tyle co w sklepie.

 

OM-1670: używany, ale w stanie jak nowy, z oryginalnym pudełkiem i opakowaniem. Cena 1200 zł.

 

Do obu filtrów jest też kancony wydruk widma pochodzący od producenta. Chińczycy już się trochę wycwanili i nie dodają kopii tego samego pomiaru, ale wielokrotnie mierzą ten sam egzemplarz, dzięki czemu widma się minimalnie różnią - o szum aparaturowy.

 

Który z tych filtrów jest lepszy? Trudno powiedzieć. OM-1670 ma wyższą transmitancję, ale gorsze gradienty. OM-1630 na pewno ma trochę większą rezerwę na "blue shift". Osobie zainteresowanej zakupem mogę wykonać symulację skuteczności przy konkretnej światłosile i wskazać lepszy dla niej filtr.

 

image.png.3ac91e4487d7184515ed97c5a0e1dcb6.png

Edytowane przez dobrychemik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.