Skocz do zawartości

[K] Kamera mono ASI 120MM-S (lub inna)


radek04

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

poszukuję planetarnej kamerki mono. Myślę o ZWO ASI 120MM-S, ale mogę rozważyć inne opcje.

Gdyby ktoś miał w komplecie także koło filtrowe, visual back 2" do SCT lub filtr L (UV/IR cut) 1.25", to też mogę wziąć.

asi.png

Edytowane przez radek04
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Leży u mnie DMK 21AU618.AS USB. https://www.astroshop.eu/astronomical-cameras/the-imaging-source-dmk-21au618-as-monochrome-camera-usb/p,22777

 

Sprawna w 100% Przez krótki czas służyła do avikowana planet, ale z Newtonem było to uciążliwe.  Potem leżała a ostatnio chwilę pracowała jako guider  PHD2. Gdyby ktoś uznał, że potrzebuje to za 300 złotych sprzedam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2022 o 12:19, PiotrN napisał:

Leży u mnie DMK 21AU618.AS USB. https://www.astroshop.eu/astronomical-cameras/the-imaging-source-dmk-21au618-as-monochrome-camera-usb/p,22777

 

Sprawna w 100% Przez krótki czas służyła do avikowana planet, ale z Newtonem było to uciążliwe.  Potem leżała a ostatnio chwilę pracowała jako guider  PHD2. Gdyby ktoś uznał, że potrzebuje to za 300 złotych sprzedam.

Dlaczego z Newtonem było to uciążliwe?

Masz jakieś fotki z tej kamery? Ona ma matrycę CCD. Do planet chyba bardziej CMOS się nada, prawda? No i ASI120MM-S oferuje wyższe rozdzielczości i/lub więcej fps.

Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić. Bo być może DMK 21AU618.AS będzie dla mnie wystarczająca, ale na razie nie mam pewności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focenie planet Syntą ze starym wyciągiem zębatkowym to był dramat. Podczas ustawiania ostrości cały obraz się ruszał. Ta kamera ma dosyć duży piksel i musiałem dawać Barlowa, co powodowało problemy z ustawieniem ostrości tym wyciągiem. Ta kamera ma mniejszą matrycę niż ASI120.  Na pewno jeśli nie jesteś w stanie porównać parametrów to celuj w ASI 120mm. Tą kamerę chcę ewentualnie sprzedać osobie świadomej jej ograniczeń względem ASI. Kiedyś to była jedna z najlepszych kamer do planet. Teraz już nie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.