Skocz do zawartości

Plama na Sloncu z napisami "+" i "-"


piotrs

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

 

Zrobilem zdjecie Slonca ze smieszna plama, jak sie przypatrzec to widac wyraznie znaki "+" i "-". Slonce sie samo-oznakowalo ;-)

 

Zdjecie jest niskiej jakosci, to jest material robiony pospiesznie, zaraz po sesji obserwacyjnej.

CCDCap0001_slonce.jpg

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Zrobilem zdjecie Slonca ze smieszna plama, jak sie przypatrzec to widac wyraznie znaki "+" i "-". Slonce sie samo-oznakowalo ;-)

 

Zdjecie jest niskiej jakosci, to jest material robiony pospiesznie, zaraz po sesji obserwacyjnej.

 

Piotr Szynkarczyk

Materiał dydaktyczny!

Wreszcie widać że plamy są PARZYSTE, pole magnetyczne WYCHODZI ze słońca i WCHODZI do niego.

Co prawda przyzwyczailiśmy się do oznaczania biegunów magnetycznych N i S ale PLUS i MINUS też mogą być. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem przed chwilka ale nie ma takiego układu plam w grupie. Być może materiał foto niskiej jakości spowodował, że cos takiego Ci wyszło przy obróbce.

Na Słonku 5 grup, 21 plam. R=71.

Pozdr.

Krzysztof

 

7 avikow nagranych przy roznych powiekszeniach (29.05.2005, Soligor MT-800, Vesta w ognisku glownym, niektore z Barlow x 2) to jednak troche za duzo jak na "cos takiego co wychodzi przy obrobce".

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzyłem przed chwilka ale nie ma takiego układu plam w grupie. Być może materiał foto niskiej jakości spowodował, że cos takiego Ci wyszło przy obróbce.

Na Słonku 5 grup, 21 plam. R=71.

Pozdr.

Krzysztof

 

Efekt KANAŁÓW NA MARSIE.

 

Ten "minus" to wyraźnie DWIE plamy, zdjęcie jest NIEOSTRE, wizualnie oglądałem Słońce przedwczoraj i "znaków polaryzacji" nie zauważyłem.

W nieostrych, niskiej jakości obrazach zawsze się można czegoś dopatrzyć!

 

Piotrzes: sam napisałes że ZDJĘCIE JEST NISKIEJ JAKOŚCI i MATERIAŁ ROBIONY POŚPIESZNIE. Po namyśle zmieniłeś zdanie? Jeśli zmieniłeś to niepotrzebnie, bo zdjęcie faktycznie jest niskiej jakości.

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Efekt KANAŁÓW NA MARSIE.

 

Ten "minus" to wyraźnie DWIE plamy, zdjęcie jest NIEOSTRE, wizualnie oglądałem Słońce przedwczoraj i "znaków polaryzacji" nie zauważyłem.

W nieostrych, niskiej jakości obrazach zawsze się można czegoś dopatrzyć!

 

Piotrzes: sam napisałes że ZDJĘCIE JEST NISKIEJ JAKOŚCI i MATERIAŁ ROBIONY POŚPIESZNIE. Po namyśle zmieniłeś zdanie? Jeśli zmieniłeś to niepotrzebnie, bo zdjęcie faktycznie jest niskiej jakości.

 

Witam,

 

Tak, zdjecie jest niskiej jakosci. Nie zmienilem zdania. Nie jest natomiast prawda ze "nie ma takiego układu plam w grupie" - i tego dotyczy moj ostatni post.

 

W zalaczniu dwa zdjecia (tez kiepskie, ale sa). Pierwsze - rozowe - z 28.05.2005, drugie - brazowe - z 29.05.2005. Na tym drugim widac + i - (nie przy kazdym powiekszeniu obrazka na ekranie komputera). Troche to sie przez dzien zmienilo - widac roznice w skali makro.

 

Tak, to jest efekt kanalow na Marsie (+ i - widoczne nie przy kazdym powiekszeniu na ekranie).

 

Taki układ plam w grupie plam byl w istocie na Sloncu 28 i 29 05 2005.

 

 

Pozdrowienia,

Slonce_28052005.jpg

Slonce_29052005.jpg

Edytowane przez piotrs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Tak, zdjecie jest niskiej jakosci. Nie zmienilem zdania. Nie jest natomiast prawda ze "nie ma takiego układu plam w grupie" - i tego dotyczy moj ostatni post.

 

Tak, to jest efekt kanalow na Marsie (+ i - widoczne nie przy kazdym powiekszeniu na ekranie). 

 

Na DRUGIM zdjęciu w ogóle nie zauważyłem minusa, musiałem wrócić do oryginału żeby dojrzeć, a wystarczyło obrócić o 90 stopni :)

 

Im mniej dokładny obraz tym więcej "dopowiada" mózg, retuszując w locie. W efekcie jedni widzą więcej, inni mniej.

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.