Skocz do zawartości

Głowica z napędem elektr.


Adamo

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leszekjed

Gdyby cena na tą głowicę wyniosła w końcu 100 PLN to niewątpliwie byłaby to okazja. Cena napędu zegarowego do U jest bliższa chyba 1000 niż 100 PLN. Widząc zdjęcie głowicy przypomniał mi się mój montaż do 'szukacza komet' z podobną głowicą. Usiłowałem zmniejszyć istniejące luzy, niestety nie udało mi się poprawić pracy tej przekładni bo powstawały z koleii opry w ruchu w różnych punktach obrotu przekładni. Niewątpliwie, gdyby cena byłaby bliższa 100 PLN to zakup takiej głowicy pozwoliłby jednak użytkownikowi na podniesienie klasy swojego montażu. Mówię to dodatkowo w kontekście wątku o automatyzacji TAL-a:

http://astro4u.net/yabbse/index.php?board=...ay;threadid=870

bo wydaje się, że dla obu przypadków dość łatwo mozna osiągnąc efekt sterowania montażem za pomocą pilota z kilkoma dodatkowymi funkcjami oraz łatwą możliwością pracy w terenie. Trudno ocenić ze zdjęcia jakość przekładni w głowicy ale za 100 PLN nie uda się na pewno kupić nic lepszego. Pamiętajmy jednak, że podana na aukcji kwota 100 PLN nie osiągnęła założonej przez sprzedającego ceny minimalnej, którą oceniam gdzieś pomiędzy 500 a 1000 PLN.

L.J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.