Skocz do zawartości

Mgławica serce (IC1805) - pierwsze starcie.


Koperson

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, wczoraj zacząłem zbierać fotony bardzo przyjemnej mgławicy, a mianowicie Mgławicy Serce (numer katalogowy IC 1805). Wczoraj przez chmury wysokie udało mi się zebrać troszkę mniej niż 2h materiału... ale na tym nie skończę. Spróbuję na dniach dobić do 5h łącznego czasu ekspozycji. :) Bardzo podoba mi się kolor gwiazd na tym zdjęciu.

Mgławicę wyciągnąłem w miarę możliwości. Technikalia i efekty poniżej. :) 

 

Teleskop - TS65Q

Aparat - Canon 600d Mod

Montaż - EQ3-2 OnStep

Obsługa sprzętu - NINA

Obróbka - PixInsight

EXIF - 103x60s, ISO 800

 

A tutaj moje wczorajsze wypociny: ;) 

 

IC_1805_30_10.thumb.png.87761528301e36c0697d3313f5ee9011.png

 

Opisana wersja zdjęcia:

IC_1805_30_10_Annotated.thumb.png.f48b2339c680b136b928e5b2e5110fdc.png

 

Pozdrawiam, Igor :)  

 

  • Lubię 4
  • Kocham 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Milena Niemczyk napisał:

Jak na Twoje początki, to naprawdę bardzo fajny start :D Gratulacje! :)

 

Początki to to nie są ;) Zacząłem się w to bawić w czerwcu tamtego roku. W zdjęcia głębokiego nieba zacząłem wchodzić gdzieś w tym roku, nie pamiętam dokładnie kiedy :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bentoq napisał:

Ładne, ostre zdjęcie, fajnie ten TS65Q maluje, chyba sobie takie kupię kiedyś :D

 

W mojej ocenie trochę mało wyraźna ta mgławica. Jak na 2h materiału, powinno być więcej.

Pod jakim niebem robione? Mocno wycinałeś tło podczas obróbki?

Niebo to jest coś pomiędzy bortle 4 a bortle 5. Wiem, że na 2h materiału to mało, ale 60s klatki muszę robić bo jeszcze guidingu nie mam :) 

Tło wycinałem leciutko, tak żeby nie było dziwnych kolorów na rogach. Mgławica może wydawać się mydlana przez denoise. Na innej wersji obrobki wyglada dobrze, tylko mniej wyciągnąłem 

IC_1805_30_10_clone.thumb.jpg.84b2651c19c1870036fbd94db4a5de04.jpg

Edytowane przez Koperson
  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Koperson napisał:

Niebo to jest coś pomiędzy bortle 4 a bortle 5. Wiem, że na 2h materiału to mało, ale 60s klatki muszę robić bo jeszcze guidingu nie mam :) 

Tło wycinałem leciutko, tak żeby nie było dziwnych kolorów na rogach. Mgławica może wydawać się mydlana przez denoise. Na innej wersji obrobki wyglada dobrze, tylko mniej wyciągnąłem 

IC_1805_30_10_clone.thumb.jpg.84b2651c19c1870036fbd94db4a5de04.jpg

Mi ta wersja bardziej się podoba, trochę więcej detalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Astroigi napisał:

Mi ta wersja bardziej się podoba, trochę więcej detalu.

Mi teraz też :D O 1:00 jak to obrabiałem to wersja, która jest w głównym poście mi się bardziej podobała... zobaczymy co wyjdzie po dodaniu tych kilku godzin co (mam nadzieje) uzbieram dzisiaj. :) 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.