Skocz do zawartości

Problem z napędem DVD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam problem z napędem DVD (JLMS XJ-HD166S). Zaczął bardzo wolno czytać płyty (szczegółnie przy instalowaniu programów) i przestał być widoczny w systemie jako napęd DVD. Przy starcie komputera widać, że jest. Po uruchomieniu WIN98 system widzi go już jako CD-ROM. Odłączanie i ponowne podłączanie nie pomogło. Instalacja firmware'u też nie pomogła.

 

Mile widziane sugestie jakoweś...

 

Pozdrawiam

Marcus_II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Mam problem z napędem DVD (JLMS XJ-HD166S). Zaczął bardzo wolno czytać płyty (szczegółnie przy instalowaniu programów) i przestał być widoczny w systemie jako napęd DVD. Przy starcie komputera widać, że jest. Po uruchomieniu WIN98 system widzi go już jako CD-ROM. Odłączanie i ponowne podłączanie nie pomogło. Instalacja firmware'u też nie pomogła.

 

Mile widziane sugestie jakoweś...

 

Pozdrawiam

Marcus_II

 

Wyrzuc go z menedzera urzadzen (odinstaluj sterowniki) i sprobuj zrestartowac kompa.

No i wyjmij plyte jesli jest w srodku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze ze ten sprzet powoli dogorywa, zanies go do serwisu lub jezeli masz smykalke do srubokreta zdejmij obudowe napedu i wyczysc soczewke lasera przy pomocy sprezonego powietrza albo izopropanolu w sprayu.

 

Jezeli to nie pomoze to sadze ze wysiadla glowica, lub jakas elektronika z nia wspolpracujaca i odpowiadajaca miedzy innymi za korekcje bledow.

 

P.S. Jezeli to co doradzil Polaris pomoglo, to znaczy ze miales problem z DMA lub IRQ napedu, nie bawiles sie czasem ostatnio BIOSEM tego komputera?

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja sadze ze ten sprzet powoli dogorywa, zanies go do serwisu lub jezeli masz smykalke do srubokreta zdejmij obudowe napedu i wyczysc soczewke lasera przy pomocy sprezonego powietrza albo izopropanolu w sprayu.

 

Jezeli to nie pomoze to sadze ze wysiadla glowica, lub jakas elektronika z nia wspolpracujaca i odpowiadajaca miedzy innymi za korekcje bledow.

 

Moze lepiej troche przetestowac jesli zadzialal, i ew. zaniesc do serwisu jak znow siadzie? Ale w ramach gwarancji B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem napęd do serwisu. Co ciekawe nawet nie pytali mnie co sie dzieje. Za dwa tygodnie ma być z powrotem...

 

Nie pytaja bo i tak go nie tkna malym palcem, jezeli jest na gwarancji to pojedzie odrazu do serwisu producenta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lite-on'y tak czasami mają  :angry: badziewie jakich mało.

 

Można jeszcze tak zrobić ( w kilku przypadkach pomogło): Serwis ASBIS

 

Do nagrywarki wsadziłem kiedyś CD ze świerzo kupionego ENTER-a. Po uruchomieniu... nie czytał, coś w nim pykało.

Od tej pory NIC JUŻ NIE CZYTAŁ, płyta z ENTERA załatwiła napęd.

 

Tajemnica była prosta:

Plastikowe kopertki przyklejają do gazety klejem na gorąco. Kropla PRZEPALIŁA kopertkę i przykleiła się do dysku od spodu, w postaci kleksika. Po wsadzeniu płyty do napędu elegancko co obrót waliła w zespół odczytu/zapisu.

 

Efekt awarii był dla mnie korzystny, napęd był jeszcze na gwarancji, pojechał do dystrybutora na kraj i został wymieniony na... DWUKROTNIE SZYBSZY!

 

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.