Skocz do zawartości

Montaże SW i Ekos


masarnia

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Mam Kstars/Ekosa na Astroberry i EQ5 Pro. Malinę podłączam kablem USB do pilota. Po zasileniu montażu, wklepaniu w pilota daty, czasu, dł-szer itp przechodzę do 'Utilities functions' i odpalam 'Direct PC Controle'.

Następnie od strony Ekosa startuję serwer indi i łączę się z montażem. Wszystko jest cacy, montaż śledzi, obraca manualnie, robi flipy, itp.

Oprócz pilota, to w samym sterowniku montażu też mam gniazdo USB. I teraz taki scenariusz: wyrzucam pilota i malinę wpinam USB-kiem bezpośrednio w sterownik. W efekcie nie jestem w stanie połączyć INDI z montażem - INDI go nie widzi.

Pytanie do Ekosiarzy: czy to się da, a jeśli tak to jak pożenić INDI z montażem bez użycia 'Direct PC Controle'? Ew. czy da się ustawić 'Direct PC Controle' bez użycia pilota?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe montaże w sklepach w wersji 2022 sprzedawane są bez pilota. Bez pilota ciężko jest ustawić Direct PC Control. Mój montaż ma pilota, jednak to tylko EQ5 i rozważam zakup czegoś stabilniejszego.

Oczywiście mogę sobie dokupić pilot ale jest to droga zabawa. Szukam opcji jak bez zbędnych fikołków tanio móc sterować montażem. I tak sobie myślę że skoro ów posiada port USB lub można dokupić coś takiego jak adapter USB to pewnie da się to jakoś ogarnąć od strony INDI.

 

Podłubałem i da się :)

W profilu sprzętowym jako montaż wybieramy SkyWatcher EQMod.

W INDI w panelu Connection wybieramy odpowiedni port usb, u mnie był standardowo /dev/ttyUSB0

W tym samym panelu Baudrate na 115200

 

Zgodnie z https://indilib.org/telescopes/skywatcher/eqmod.html - For direct USB connections to AZEQ5 or EQ6R Mounts, make sure to set the baud rate to 115200

Wychodzi na to że EQ5 Pro też się pod to łapie

 

Pozdrawiam i polecam się ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używałem EQmod w INDI, bo miałem AstroEQ    :)

Teraz mam OnStep, więc już nie używam...

 

Cieszę się, że ci działa, obawiałem się, że bez hand controllera to nie pójdzie...

 

Pozdrowienia,

W

Edytowane przez Pikolaczek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.