Skocz do zawartości
  • 0

Askar 135


Przemek Woźniak

Pytanie

Co myślicie o tym refraktorze ASKAR FMA135 ktoś z niego korzystał a może ma na sprzedaż?? Będę go używał z Nikonem D5300 astromod na SWSA

Chciałem kupić Samynaga 135 pod nikona ale widzę że graniczy to z cudem. Także kupić tego Askara czy jeszcze polować na Samynaga ?? A może Askara FMA180

Edytowane przez Przemek Woźniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mam oba - 135 daje całkiem ładne gwiazdki bez żadnej aberracji itp, jednak pole apsc to (w przypadku mojego egzemplarza) dla niego za dużo. Testowałem z d5100 i rogi niestety leciały.

180 niby ciut lepsze pole ale gwiazdki za to mocno dają aberką (i to częsty przypadek jak popatrzyłem na zagraniczne fora)

Z dwojga złego chyba wolałbym 135 jednak u mnie oba skończyły jako wykwintne guidery do dwóch zestawów :)

 

Chyba lepiej upolować dobrą sztukę samyanga albo od razu kupić sigme :emotion-5:

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
32 minuty temu, Zlew napisał:

niż większość obiektywów foto.

 

8 minut temu, Maetrik napisał:

Chyba lepiej upolować dobrą sztukę samyanga albo od razu kupić sigme 

Żeby nie wyjść na dyletanta, chodziło mi o obiektywy w kwocie czterocyfrowej z jedynką z przodu oczywiście ;) Wiadomo, że jak porównamy Askara za 1,5k i Samyanga za 2k to lepszym wyborem będzie oczywiście Sigma Art :D 

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Zlew napisał:

 

Żeby nie wyjść na dyletanta, chodziło mi o obiektywy w kwocie czterocyfrowej z jedynką z przodu oczywiście ;) Wiadomo, że jak porównamy Askara za 1,5k i Samyanga za 2k to lepszym wyborem będzie oczywiście Sigma Art :D 

Nie no Sigma jest poza moim zasięgiem :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Maetrik napisał:

Mam oba - 135 daje całkiem ładne gwiazdki bez żadnej aberracji itp, jednak pole apsc to (w przypadku mojego egzemplarza) dla niego za dużo. Testowałem z d5100 i rogi niestety leciały.

180 niby ciut lepsze pole ale gwiazdki za to mocno dają aberką (i to częsty przypadek jak popatrzyłem na zagraniczne fora)

Z dwojga złego chyba wolałbym 135 jednak u mnie oba skończyły jako wykwintne guidery do dwóch zestawów :)

 

Chyba lepiej upolować dobrą sztukę samyanga albo od razu kupić sigme :emotion-5:

To mam jeszcze takie pytanie, czy jeszcze coś musiałbym do nich dokupić do robienia zdjęć czy podpinam pod body i to wszystko. W specyfikacji wyczytałem że 135 ma flattener wbudowany znów 180 reduktory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.