Skocz do zawartości
  • 0

Wszyscy mają C/2022 E3 ZTF, mam i ja... - żartowałem :/ problemy techniczne z APP


siutek

Pytanie

Udało mi się ostatnio zrobić około 350 zdjęć nieba, z czego niestety tylko 176 względnie nadawało się do dalszej obróbki - reszta to chmury (łysy też nie pomagał). 
Modelką była oczywiście C/2022 E3 ZTF. Canon 6D mk II (bez moda) + SW 150/750, bez guidingu. Każda klatka to 15s, iso 1600. Darki zrobione, z flatami niestety skiepściłem - muszę zrobić nowe. Jednak w problemie, z którym do Was przychodzę, nie są one istotne.

Istotny jest fakt, że nie potrafię ustawić Astro Pixel Processora by stackował mi kometę, chociaż ustawiam "registration mode: comet/one-star". Ze 176 klatek, 80. ustawiona jako referencyjna. Efekt poniżej (printscreen rozciągniętego stacka z APP).


image.png.d1576126cdd6cf3652349faafc5f6d8d.png

 

APP nie zamroził ani komety ani gwiazd. Ustawienia rejestracji i integracji jak poniżej:


image.png.413213f524b7e4203d5ea3b9e9e1fb38.pngimage.thumb.png.1ec04b6bfa7203895cd09895926c9756.png

 

Na etapie rejestracji na około 30% zdjęć musiałem mu wskazać kometę.
Na pierwszej klatce kometa było w okolicach środka klatki, na ostatnich niestety znalazła się już przy dolnej krawędzi... 

Co pomijam? Dlaczego APP nie jest w stanie "zamrozić" komety (przy okazji "usuwając" z klatki finalnej gwiazdy)?

Jak uda mi się to ogarnąć to dorobię flatów (tylko wykombinuję flatownicę) i złożę całość jeszcze raz.

Edytowane przez siutek
poprawka logiki zdania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja bym zaczął od odznaczenia pola "same camera and optics" a zaznaczył "Dynamic distortion correction" . Jest szansa, że brak flatów i dość znacznie różniące się kadry powodują, że APP nie jest w stanie poprawnie zarejestrować i nałożyć na siebie klatek 

Dodatkowo, okienku integration zmień rodzaj integracji na medianę, LNC na jeden stopień a MBB zwiększ do 20% - wygładzi to szwy i nierówności oświetlenia między kadrami, które teraz są bardzo widoczne. 

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.