Skocz do zawartości

PowerBox


Kajojk

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Pawcio napisał(a):

Tutaj nawet nie chodzi o jakość polutowania te gniazda mają zdaje się maksymalną obciążalność 5A. Pomyśl nad zmianą głównego złącza zasilania na np. złącza XT60

Masz może jakieś namiary na sklep z takimi wtyczki?? jaki przewód max można przyłączyć do takiej wtyczki??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ostatnio nie potrzebowałem takich wtyków ale poszukałbym np tu: Gniazdo XT60 ( to do obudowy) Do tego odpowiedni wtyk, który trzeba dolutować do przewodu zasilającego. Same przewody u Ciebie wyglądają w miarę porządnie - sam dałbym linkę 2-2,5 mm. Tak jeszcze patrzę na Twoje "pudełko" wszystkie przewody zbiegaja się w jednym miejscu, do takiej zaciskowej listwy - tutaj dałbym raczej połączenie skręcane na śruby (kostka elektryczna) lub po prostu polutował.

Edytowane przez Pawcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Pawcio napisał(a):

Akurat ostatnio nie potrzebowałem takich wtyków ale poszukałbym np tu: Gniazdo XT60 ( to do obudowy) Do tego odpowiedni wtyk, który trzeba dolutować do przewodu zasilającego. Same przewody u Ciebie wyglądają w miarę porządnie - sam dałbym linkę 2-2,5 m. Tak jeszcze patrzę na Twoje "pudełko" wszystkie przewody zbiegaja się w jednym miejscu, do takiej zaciskowej listwy - tutaj dałbym raczej połączenie skręcane na śruby (kostka elektryczna) lub po prostu polutował.

Zrobiłem test podłączyłem bezpośrednio żarówkę samochodową 55W i napięcie spadło z 12V do 11.7V . Jak podłączyłem drugą taką samą to napięcie spadło do 11.3V. Jak dla mnie zasilacz jest do dup...

Jutro jadę na gwarancji niech wymieniają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc po takiej "wpadce" tego modelu zasilacza już nie zaufałbym tej marce - ryzykować uszkodzenie całej elektroniki w przypadku awarii następnego egzemplarza ... brr  dziękuję nie skorzystam. Proponowałbym poszukać zasilacza bardziej markowego sprawdzonego producenta np. MeanWell o może mniejszych deklarowanych ale pewnych i stabilnych parametrach ( jakiś czas temu wessel - @Gość na chwilę podał link do sprawdzonego modelu zasilacza). Jak  ten który kupiłeś wróci z gwarancji użyjesz go, do zasilania belki oświetleniowej nad akwarium lub świateł led w kuchni śpiąc spokojnie o los swoich astrogratów..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2023 o 18:10, Kajojk napisał(a):

Zrobiłem test podłączyłem bezpośrednio żarówkę samochodową 55W i napięcie spadło z 12V do 11.7V . Jak podłączyłem drugą taką samą to napięcie spadło do 11.3V. Jak dla mnie zasilacz jest do dup...

Jutro jadę na gwarancji niech wymieniają. 

 

Przecież to jest PROSTY zasilacz do LEDów i takie spadki napięcia będą praktycznie niewidoczne w takim zastosowaniu.
Zresztą ten zasilacz na stronach producenta w karcie katalogowej nie ma żadnych elektrycznych parametrów, oprócz napięcia wejściowego 170 - 250 V, 50 - 60 Hz i dla wyjścia 25 A, 300 W i 12 V.
Do reklamacji zmierzonych spadków napięć potrzebna byłaby przynajmniej jakaś tolerancja napięcia wyjściowego, której nikt nie podaje, bo do instalacji LEDowych to nie jest za bardzo potrzebne.

Generalnie nie spodziewałbym się szczególnej jakości napięcia wyjściowego z zasilacza przeznaczonego do zastosowań, gdzie to nie jest specjalnie ważne, za to liczą się małe gabaryty przy dużej mocy i to wszystko jak najtaniej.

Pewnie czasami zdarzają się wyjątki od tej reguły, ale to będą ciągle wyjątki.

 

Dla przykładu, zasilacz bez żadnych skrótów o mocy 150 W i wyjściem 12 V o bardzo dobrych parametrach wyglądałby i kosztował mniej więcej tak.

Jego karta katalogowa jest kompletna, np. można sobie przeczytać, że przy zmianie obciążenia od zera do pełnego napięcie wyjściowe zmieni się maksymalnie 0.096 V a amplituda wszelkich śmieci nałożonych na stałe napięcie nie jest większa niż 0.12 V.
Jest też specyfikacja niezawodności, co w moich zastosowaniach jest bardzo ważne.

Osobiście takich mocy nie potrzebuję, ale z tej samej rodziny używam od lat z setkę zasilaczy 25 W z wyjściami 12 V oraz 5 V i jak dotąd nie padł mi ani jeden.

 

Edytowane przez Mareg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.