Skocz do zawartości
  • 0

Prośba o pomoc w poszukiwaniu mikroskopu


rybek0s

Pytanie

Witajcie,

Wiem że pytanie nie do końca pasuje do tego forum, ale myślę, że jest tu duża grupa która jest w stanie mi doradzić.

 

Od jakiegoś czasu z pomocą mojego teleskopu oglądam to co odległe. Ostatnio coś mnie korci pooglądać też to co bliskie, więc zacząłem zastanawiać się nad zakupem mikroskopu.

 

Po odrobinie lektury internetów, zastanawiam się nad używanym mikroskopem PZO Biolar albo Zeiss Amplival. Myślę że do obserwacji organizmów typu niesporczaki itd, przydatne może być ciemne pole.

 

I tu zaczyna się moja zagwozdka. Na forach aukcyjnych znalazłem między innymi takie oferty:

 

Biolar : https://m.olx.pl/d/oferta/mikroskop-badawczy-biologiczny-biolar-pzo-nie-zeiss-CID767-IDNZLk8.html <- z ciemnym polem za 4500 ... trochę dużo zważywszy że jeszcze 10 lat temu pisano że był wart 1000zl (ale wiadomo..inne czasy)

 

Amplival : https://m.olx.pl/d/oferta/mikrokop-carl-zeiss-jena-amplival-CID767-IDxobDv.html

 

Co o tym sądzicie? Czy na dzisiejsze czasy te ceny są rozsądne? Jakie są wasze doświadczenia w tym zakresie?

 

Mój budżet to 2500, ale jak biolar jest tego wart, poczekam i dozbieram

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Polecam Ci Biolara. Bardzo duże możliwości rozbudowy: ciemne pole, kontrast fazowy ujemny, dodatni,  kontrast nomarskirgo, ciemne pole, polaryzacja. No wszystko ogolnie. Cena dalej jest podobna, mozna kupić za 900-1100 zależnie od stanu. To ogloszenie to nie wiem jak do konca skomentować... Jest kilku sprzedawców z Bielska i Oswiecimia, ktorzy maja bardzo dobry sprzęt, w super stanie ale sprzedają go w cenach... Kosmicznych.... 2x, 3x wiekszych niż normalnie. Rozmawiałem, ze znajomym kiedyś na ten temat i doszliśmy do wniosku, ze prawdopodobnie kupują od nich zagraniczne uczelnie, dla których to jest i tak biorąc pod uwagę ceny Nikonów, Olympusow dobra cena z fakturą. Polecam Ci grupę na fb Mikroskopia amatorska, mozesz dodać tam ogloszenie, może sie ktoś odezwie. Możesz tez popytac handlarzy OLX o Biolary. Gdybyś miał jakieś pytania śmiało pisz priv to postaram się pomóc. 

Pozdrawiam 

Adam 

Edytowane przez Midnight9999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.