Skocz do zawartości

ASTROKRAK ZŁODZIEJEM?


Piotr C.

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie z RF, chamstwo i bufonada związane z promocją waszego nowego serwisu sięgnęło wczoraj szczytów. Wiem że ten temat jest dla was bardzo niewygodny i wolelibyście od niego uciec ale ja nie mam zamiaru dawać wam tej satysfakcji zanim nie odpowiecie użytkownikom Astroforum i firmie Astrokrak na następujące pytania:

 

1. Dlaczego wasz przedstawiciel oskarża firmę Astrokrak o kradzież zdjęcia Roberta Gendlera?

2. Jakie macie na to dowody, żeby stawiać publicznie Januszowi Płeszce tak ciężki zarzut?

3. Dlaczego dotąd żaden z was nie zareagował w stanowczy sposób na taką formę "promocji" waszego serwisu?

 

Oczekuję jasnej odpowiedzi a nie mydlenia oczu, podpierania się waszymi poplecznikami lub zastraszania mnie jak to było przy okazji sprawy z WO i zbanowania Janusza. Może wreszcie zachowacie się jak mężczyźni i odpowiecie w prosty sposób na te bardzo proste pytania? Zapewniam was że tak łatwo od tego tematu nie uciekniecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrze C

 

1.Skyscope.pl nie jest nowym serwisem AF.org ani RF. Skyscope.pl jest przedsięwzięciem Jesiona. RF będzie popierała tego typu przedsięwzięcia podobnie jak popiera inne tego typu strony i serwisy.

2. Sprawa zdjęcia R.Gendlera na szyldzie firmy Astrokrak jest stara jak świat i pochodzi z września 2003roku.

Wypłynęła w tym wątku

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=1511&st=0

 

Była także poruszana na forum A4U.net

 

http://astro4u.net/yabbse/index.php?PHPSES...7e&topic=4413.0

 

 

Parafrazując pytanie dotyczące dowodów. Można zapytać jakie dowody miał swego czasy Janusz zarzucając Jesionowi branie łapówek od DO.

Jesion wyraźnie napisał, że rozmawiał z Gendlerem na temat zdjęcia i uzyskał odpowiedź, że Gendler takiej zgody nie udzielał. Nie ma powodów aby Jesionowi nie wierzyć. Z pierwszego linku wynika, że zdjęcie zostało udostępnione Januszowi przez Przemka, który kupił je od Gendlera na potrzeby książki "Niebo na Weekend".

PiotrzeC o ile sobie przypomiam Janusz nigdy tego nie dementował. Myślę sobie, że sprawę można łatwo załatwić np. poprzez publikację oświadczenia firmy Astrokrak, że takową zgodę posiada na piśmie.

3.No i po raz kolejny tym razem ja muszę dementować pogłoski o tym, że rzekomo Janusz został zbanowny na tym forum. Janusz nie został zbanowany może forum czytać może pisać. Jego posty muszą być tylko zatwierdzone przez któregokolwiek członka RF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja postuluje o zbadanie czy Astrokrak ma prawo do używania fotki RG w celach marketingowych.

 

w szczególności:

 

- czy Astrokrak posiada pisemną zgodę RG.

- jeżeli nie posiada, to czy może używać do celów marketingowych kopii fotki legalnie zakupionej przez kogo innego do innych celów.

- czy fotki RG są chronione prawem autorskich na zasadach ogólnych czy szczególnych z konsekwencjami sądowymi

- czy RG godzi się na zaistniałą sytuację.

 

ps. tylko takie podejście do sprawy zamknie dyskusję raz na zawsze.

Edytowane przez McArti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy z AK aby niepotrzebnie nie dymić złóżcie oświadczenie o którym pisze Mirek. Jeśli macie stosowne dokumenty związane z udostępnieniem zdjęcia to myślę że niczym nie ryzykujecie.

Jesli z zakupem zdjęcia jest tak jak pisze Mirek to wyjaśnijcie najpierw czy umowa pana Roberta i pana Przemka przewiduje możliwość odsprzedaży czy udostępnienia osobie trzeciej. Niestety prawa autorskie to zawiły temat zawsze lepiej dwa razy zapytać właściciela.

 

Na ochłonięcie, zebranie stosownych dokumentów i odwagi oraz na zredagowanie oświadczenia 48godzin powinno wam wystarczyć.

 

Jestem za 48 godzinną pauzą w tym temacie dla wszystkich aby nie było niepotrzebnych emocji.

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

ps. McArti byłeś szybszy.

Edytowane przez mario2005
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:Boink: Wy wszyscy to poprostu kochacie....... :blink: Już widzę was w sejmie, a w komisji śledczej to dopiero byście Panowie poszaleli :banan: Wystarczyło żeby jeden z was powrócił do starego niemiłego tematu i juz jest "rio" <_< Może i nie powinienem tego pisać, ale już mi się :wymiotuje: robi jak czytam niektóre tematy, i po co to wszystko ?? .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji, wlasnie dostalem bardzo ciekawy pomysl na zmiany w systemie forum (i zasadach) od forumowicza (nie wiem, czy zyczy sobie ujawnienia, wiec nie podaje nicka).

 

Koncepcje przedstawie calej radzie i zastanowimy sie, jakie sa szanse na szybka realizacje. Mysle, ze ten pomysl zakonczy te "hocki, klocki", ktore co jakis czas nas nawiedzaja.

 

Jeszcze raz dzieki kolego za swietny koncept! :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę, że Piotr C dostał odpowiedź na swoje pytania i można zamknąć wątek. Informuję jednocześnie, że wszelkie nowe wątki otwierane na ten temat będą zamykane i umieszczane w kwarantannie. Oczywiście Piotr C może opublikować oświadczenie. Po opublkowaniu oświadczenia wątek z oświadczeniem zostanie zamknięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.