Skocz do zawartości
  • 0

Problem Kamera astrofotograficzna QHY 163C dziwna poświata


Kajojk

Pytanie

Witam

 

Mam pytanie w sobotę robiłem zdjęcie NGC6960 pod ciemnym niebem , brak świateł latarni w okolicy. A pomimo takich warunków coś dziwnie w jednym rogu jakby jakaś poświata się pojawiła .

Pytanie co to może być?? Dziwne jest to że całe zdjęcie jest ok tylko ten górny prawy róg jest nie OK . Może być że gdzieś w złączkach wpada lewe światło?? W linku zapodałem surową jedną klatkę .https://drive.google.com/file/d/1lpcT8cNyv-2vZrFFzJ8Kp5gzriZz-XeV/view?usp=sharing


image.png.1bf1470dbe62f33b12147fddd879ca54.png

Edytowane przez Kajojk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
1 minutę temu, Kajojk napisał(a):

Zrobiłem 70 nowych Darków z temperaturą -19 stopni i już jest to akceptowalne Dzięki wielkie za pomoc . Nie miałem pojęcia że 4 stopnie robi tak wielką różnicę.
Jeszcze raz wielkie dzięki

To dobrze 😉 Latem nie ma sensu jechać na -20°C bo zysk w stosunku do -10°C jest naprawdę niewielki - prawie nie do odróżnienia w zdjęciu. Żeby mieć -20°C gonisz Peltiera na blisko (lub w pełni) na 100% wydajności. To powoduje brak stabilności temperatury i potem jest jak jest. Z technicznego punktu widzenia to ok. 70% może 80% wydajności Peltiera jest sensowne - jakiś zapas na korekcję musi być. Chłodzenie na maxa naprawdę stwarza więcej problemów niż korzyści z niższej o parę stopni temperaturze. 

 

Spójrz na to tak - zmiana o 4°C jest mocno widoczna. Twoje lighty są on 17.6°C do 18.8°C.  Różnią się o 1.2°C. To oznacza, że dalej masz ⅓ albo ¼ tego "mocno".  robiąc w -10°C (latem) szum rośnie ale naprawdę nieznacznie. Brak korekcji amp glow będzie widoczny. I tyle 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 minuty temu, Wiesiek1952 napisał(a):

To dobrze 😉 Latem nie ma sensu jechać na -20°C bo zysk w stosunku do -10°C jest naprawdę niewielki - prawie nie do odróżnienia w zdjęciu. Żeby mieć -20°C gonisz Peltiera na blisko (lub w pełni) na 100% wydajności. To powoduje brak stabilności temperatury i potem jest jak jest. Z technicznego punktu widzenia to ok. 70% może 80% wydajności Peltiera jest sensowne - jakiś zapas na korekcję musi być. Chłodzenie na maxa naprawdę stwarza więcej problemów niż korzyści z niższej o parę stopni temperaturze. 

 

Spójrz na to tak - zmiana o 4°C jest mocno widoczna. Twoje lighty są on 17.6°C do 18.8°C.  Różnią się o 1.2°C. To oznacza, że dalej masz ⅓ albo ¼ tego "mocno".  robiąc w -10°C (latem) szum rośnie ale naprawdę nieznacznie. Brak korekcji amp glow będzie widoczny. I tyle 🙂 

Kamerę mam od niedawna i robiłem narazie zdjęcia Jesienią i Zimą a teraz lato i mój błąd zaczołem robić tak jak Zimą -20 i lipa . Muszę zrobic nowe Darki na Lato.

Jeszcze raz Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.