Skocz do zawartości

IC1795 Fish head - czyli rybka z Odry.


WojtasSP320

Rekomendowane odpowiedzi

@WojtasSP320 nie przeszkadza Ci że filtry wchodzą w tor optyczny?

Z jakimi parametrami to składałeś w APP? Wartości na surowym stacku są dość nietypowe. Wartość w Maximie 1284 dla tła to bardzo wysoko. Zwykle jest w granicach 2-20.

Po zwykłym DDP w Maximie otrzymuję przepalony materiał. Może nie odznaczyłeś strech przy zapisie pliku w APP?

2023-07-28_12h03_19.jpg

 

 

Edit

Wszystko jasne 

.... session_5-1-St.tiff - dopisek St - rozciągnięte przez APP i zapisane do pliku.

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, _Spirit_ napisał(a):

Wszystko jasne 

.... session_5-1-St.tiff - dopisek St - rozciągnięte przez APP i zapisane do pliku.

 

8 minut temu, Krzysiek Gaudy napisał(a):

Też w wolnej chwili mógłbym spróbować się pobawić tym materiałem, ale to potrzeba Stacka bez żadnego rozciągania; surówka tuż po złożeniu :)

 

O, mój błąd - podmieniłem już tiffy w pierwszym poście na nierozciągnięte

 

2 godziny temu, _Spirit_ napisał(a):

nie przeszkadza Ci że filtry wchodzą w tor optyczny?


Skąd podejrzenie, że filtry wchodzą w tor optyczny (wnioskujesz po sprzęcie, czy widać to gdzieś na obrazie)?

Używam ZWO ASI 1600MM Pro i filtrów 1.25" w kole filtrowym ZWO EFW 8x1.25" (koło wkręcone bezpośrednio w kamerę - bez zmiany sprzętu nie przysunę filtów bliżej matrycy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, _Spirit_ napisał(a):

Na krawędziach stacków wygląda trochę podejrzanie ale mogę się mylić.

Edit

Na surowym wygląda to zupełnie inaczej. 

Możliwe że to artefakty powstale po stackowaniu wielu sesji (kadry pokrywały się z dokładnością 3-5° co skutkowało potrzebą wykadrowania kilkuset pikseli z każdej strony). Surówka jest już wykadrowana.

 

Dodatkowo pod koniec każdej sesji wchodził mi już w kadr balkon powyżej i pomimo, że klatki które ewidentnie odbiegały jakością tła i S/N ratio odrzucałem to może zostało coś co wychodzi przy rozciaganiu na stacku. Balkon powodował stopniowe pogarszanie jakości sygnału od prawej strony.

 

Dodatkowa informacja: sesje prowadziłem z opcją "vertical plan" w APT co skutkuje wykonaniem na przemian zdjęć z filtrem Ha i OIII (zamiast standardowo najpierw wszystkie Ha i potem wszystkie OIII).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko w Pixie z JPEGA - rozbicie na kanały LRGB i złożenie ponownie za pomocą LRGBCombination z opcją Chrominance Noise Reduction, ponieważ opublikowane zdjęcie miało nieprzyjemny szum tego rodzaju, zwłaszcza w kanałach niebieskim i zielonym. Resize 75%- też odrobinę pomaga.

 

image.thumb.png.fefb52d182a01375990dca86b916c0af.png

  • Lubię 1
  • Kocham 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Herbert West napisał(a):

złożenie ponownie za pomocą LRGBCombination z opcją Chrominance Noise Reduction, ponieważ opublikowane zdjęcie miało nieprzyjemny szum tego rodzaju, zwłaszcza w kanałach niebieskim i zielonym.

Zgadzam się w 100%, w którymś momencie miałem taki pomysł, ale ostatecznie go porzuciłem.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.