Skocz do zawartości

Problem z weryfikacja w Astropixel Procesor


ElwiSSS

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, witam all! 
 

Od ponad roku korzystam z APP, każdy wie ze jest to świetny program do astrofoto, jest jak prawa ręka.. generalnie przestał działać, tak o po prostu z dnia na dzień, nie wiem co jest powodem, wiec w pierwszej kolejności zrobiłem reinstal app ( nie pomogło ), następnie zrobiłem format win 11 ( pracuje na win11 od pół roku wiec musi działać ale jednak nawet format nie pomógł ), sprawdziłem program na innym komputerze i wszystko dziala prawidłowo.

 

Za każdym razem wyskakuje mi informacja ze źle wpisałem swoje dane licencji lub ze brakuje pliku app-license.lic który dosłownie nie istnieje, wrzuciłem wyżej wymieniony plik z drugiego komputera na mojego lapka i nawet to nie zadziałało, wszystko aktualizacje zrobione na tiptop, i totalnie nie wiem za co się zlapac, no chyba ze w ostateczności przejdę na linuxa …, oczywiscie próbowałem tez na wyłączonym antywirusie co tez nie pomogło.

 

Mial ktoś taki problem? Wiecie może jakie programy są odpowiedzialne za blokadę pixela?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najszybciej będzie jak napiszesz na forum APP, Mabula i jego zespół bardzo szybko reagują na różne pytania. Zobacz jeszcze na portalu jakie masz komputery przypisane do licencji, może coś się tam zwarzywiło. Możesz deaktywować zdalnie licencję od komputerów, więc może jak to zrobisz, to uda się ponownie aktywować na problematycznym komputerze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, sidiouss napisał(a):

Najszybciej będzie jak napiszesz na forum APP, Mabula i jego zespół bardzo szybko reagują na różne pytania. Zobacz jeszcze na portalu jakie masz komputery przypisane do licencji, może coś się tam zwarzywiło. Możesz deaktywować zdalnie licencję od komputerów, więc może jak to zrobisz, to uda się ponownie aktywować na problematycznym komputerze :)

Pisałem, Mabula ma jeszcze tydzień urlopu meh, trzeba czekać, ciekawostka: zainstalowałem system Linux ubuntu na którym również nie działa i jest dosłownie ten sam problem, co do przepisanych komputerów to od razu na drugim konpie usunąłem dwa poprzednie wiec jest praktycznie czystka, i tak jak pisałem na innym komputerze normalnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

Wywalenie komputera chyba też da się zrobić z poziomu apki w licencji. Odpal na działającym kompie. A może masz jakieś proxy i soft nie może zweryfikować się online ?

No wlasnie nie wiem, jak mogę to sprawdzić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ElwiSSS napisał(a):

No wlasnie nie wiem, jak mogę to sprawdzić? 

W APP klikasz licencja 2023-08-12_23h47_18.jpg.f3b0b36f425fd4996e89132e39677b66.jpg

W winzgozie ikona windows wklepujesz proxy i masz

2023-08-12_23h48_15.jpg.73a8a5a36dfc1be1167bb814c850e932.jpg

 

Sprawdź zaporę windows bo może nieopatrznie zablokowałeś dostęp APP

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, _Spirit_ napisał(a):

W APP klikasz licencja 2023-08-12_23h47_18.jpg.f3b0b36f425fd4996e89132e39677b66.jpg

W winzgozie ikona windows wklepujesz proxy i masz

2023-08-12_23h48_15.jpg.73a8a5a36dfc1be1167bb814c850e932.jpg

 

Sprawdź zaporę windows bo może nieopatrznie zablokowałeś dostęp APP

Ustawiłem tak samo jak Ty masz, nie działa, wyłączyłem „automatycznie wykryj ustawienia” również nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ElwiSSS napisał(a):

To mi wyskakuje w momencie gdy kliknę przycisk „license” i od razu mi wywala app

Jest napisane jasno - This computer is offline - nie mogą się zweryfikować dane z licencji.

 

Pobrałem tą samą wersją który Ty masz :

 

2023-08-13_12h28_45.jpg

2023-08-13_12h28_55.jpg

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, _Spirit_ napisał(a):

Jest napisane jasno - This computer is offline - nie mogą się zweryfikować dane z licencji.

 

Pobrałem tą samą wersją który Ty masz :

 

2023-08-13_12h28_45.jpg

2023-08-13_12h28_55.jpg

Okej, ale czemu jest offline? Na drugim komputerze usunąłem wszystkie poprzednie konta ze starych formatów, internet jest, wiec czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.