Skocz do zawartości
  • 0

Upgrade sprzętowy


Markuz

Pytanie

Szanowni,
Temat o sprzęcie a konkretnie o rozwoju posiadanego zestawu. Mam wrażenie, że krok do przodu przy każdym podstawowym elemencie zestawu (montaż, optyka, aparat) to w mojej obecnej sytuacji ok 5tys wydatku (minus to, za ile udałoby się sprzedać obecny element). I jak to zazwyczaj bywa, trzeba to rozłożyć w czasie i portfelu :)
Montaż eq5 pro - nie jest to szczyt stabilności ale w miarę go opanowałem i klatki 2-3 min lecą z małym odrzutem więc jest przyzwoicie. Krok wyżej to chyba oczywisty heq5.
Aparat eos 650d po astromodzie - niby spoko ale te szumy. A przy zbieraniu materiału kiedy jest +20 stopni zaczyna się gimnastyka w obróbce. Krok wyżej asi 294mc (lub 183mc) i chyba najwięcej do dołożenia. Nie wiem czy przesiadka na Nikona ma sens.
Optyka SW 72ed. Użył bym określenia "akceptowalny" :) docelowo mierzyłbym w któregoś TS z serii photoline np 80/480 ed. 
No i idąc schodkowo - co wymienilibyście najpierw? Osobiście najmniej pasuje mi aparat i chyba od tego bym zaczął ale chętnie przeczytam opinie bardziej doświadczonych.

Pozdrawiam, 

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
6 minut temu, JKbooo napisał(a):

Najgorszy czas dla lustrzanki już chyba za Tobą. :) Ja bym zaczął od montażu, bo to pozwoli Ci zachować włosy na głowie na dłuższą metę. :D Przyoszczędziłbym jednak na coś większego w tej sytuacji, np. EQ6-R, tak aby nie było konieczności kolejnej podmiany przez dłuższy czas.

Najgorszy czas miałem w zeszłym tygodniu, mając 25 stopni o północy... (Chorwacja). Trochę mnie przeraża waga i niemobilność eq6-r. Raz, że przenoszę sprzęt dookoła domu w zależności od pory roku i celu, dwa czasem trafia się wyjazd jak teraz Chorwacja albo rodzime Podlasie. Ale dzięki bardzo za opinię!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
10 minut temu, Markuz napisał(a):

Najgorszy czas miałem w zeszłym tygodniu, mając 25 stopni o północy... (Chorwacja). Trochę mnie przeraża waga i niemobilność eq6-r. Raz, że przenoszę sprzęt dookoła domu w zależności od pory roku i celu, dwa czasem trafia się wyjazd jak teraz Chorwacja albo rodzime Podlasie. Ale dzięki bardzo za opinię!!

Rzeczywiście jeśli chodzi o mobilność to eq6 nie jest królem. W takiej sytuacji od razu przychodzi na myśl am5, ale niestety cena odstrasza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1
14 minut temu, Markuz napisał(a):

kiedy jest +20 stopni zaczyna się gimnastyka w obróbce.

Najgorszy czas dla lustrzanki już chyba za Tobą. :) Ja bym zaczął od montażu, bo to pozwoli Ci zachować włosy na głowie na dłuższą metę. :D Przyoszczędziłbym jednak na coś większego w tej sytuacji, np. EQ6-R, tak aby nie było konieczności kolejnej podmiany przez dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.