Skocz do zawartości
  • 0

Zmiana teleskopu na bardziej mobilny i szybszy


aRcek

Pytanie

Czesc,

Od 2 lat jestem uzytkownikiem GSO 8` na Dobsonie - używam go może kilka razy na miesiąc z miesiącami z dobrą pogodą. Problemy jednak w tym, że chyba przeliczyłem się z ciemnością mojego nieba i wagą/wielkością teleskopu, jak również swoim wolnym czasem.

Decyzja więc zapadła, że chce go sprzedać ale nie chce rezygnować z oglądania nieba. 

Mieszkam pod Warszawą w okolicach Wólki Kosowskiej więc niebo niestety nie jest idealne. Obserwacje prowadzę zazwyczaj sam ale mam na nie mało czasu (dzieci, praca)  no i niestety mimo, że mieszkam w domu to musze targać tą tubę po schodach. 

Myślę, że idealny dla mnie będzie teleskop mniejszy, bardziej mobilny i taki, który będzie posiadał go to. Na poczatku oglądałem tylko planety i ksieżyć ale teraz zaczynam próbować swoich sił na DSach. Nie myślę narazie o astrofotografii ale chce w przyszłości, żeby wyposać go w kamerkę,  dzięki czemu będę mógł pokazywać obiekty swoim dzieciakom i żone. 

Myślę nad SCT najlepiej w kicie od Celestrona - 

1. NexStar 6 SLT

2. NexStar 6 SE 

3. Albo już zupełnie grubu i NexStara 8 SE 

Intrygują mnie jeszcze Celestrony z Serii Astrofii. Czy możecie mi pomóc i coś doradzić? A może ze względu na niebo SCT sie nie sprawdzi i powinienem iść w MAKa? 

 

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
2 godziny temu, aRcek napisał(a):

Intrygują mnie jeszcze Celestrony z Serii Astrofii

Teleskop jest w zasadzie taki sam jak inne SCT celestona albo mak ale największą wadą są montaże bardzo podatne na drgania stąd i taka atrakcyjna cena kiedyś ktoś pytał o ten montaż i po zakupie był z niego średnio zadowolony z racji przenoszonych drgań a był to SCT chyba 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • -1

Proponuje zdecydowanie mniejszy... Tzw.   Grab and Go. Jak wpiszesz wyszukiwarce to znadzie Ci dziesiątki propozycji. O fotkach DS (a i US) to zapomnij. Dobry (ciężki) montaz i wszystkie laptopy, akumulatory, grzalki beda ważyc wiecej niz ten Dobson 8". 

Spokojnie mozesz cykac cos ze smartfona po przyłożeniu do okularu. Ludzie juz cuda potrafia zrobic. 

Edytowane przez JSC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.