Skocz do zawartości

Lornetka BPC Kronos 26x70


Robert Bodzoń

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam lornetkę BPC Kronos 26x70. Cena 490 zł + koszty ewentualnej przesyłki.

 

Stan lornetki bardzo dobry. Minimalne ślady użytkowania. Jedynym "felerem" są uszkodzone dekle na obiektywy. Bezmyślnie przerobiłem je na filtry do oglądania Słońca wycinając w nich otwory i wklejając folię Badera.

 

Oczywiście do lornetki dołączony oryginalny futerał.

 

Pozbywam się lornetki, gdyż obecnie dysponuję już instrumentami, które ją zastępują. Jeżeli chcę uzyskać większe powiększenie, korzystam z refraktora Celestrona 102/500, a jeżeli mniejsze z lornetki Taiga 16x80.

Lornetka Kronos jest czymś pośrednim, łącząc dobre cechy lornetki (obuoczne patrzenie) z dużym powiększeniem 26x. Dzięki temu ma stosunkowo duży zasięg. Obserwując gwiazdy zmienne niejednokrotnie widziałem nią gwiazdki o jasności do 11-11,5 mag.

 

Lornetka ta cieszy się dużym powodzeniem wśród miłośników astronomii i w sieci można znaleźć dobre opinie na jej temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostateczna i myślę bardzo atrakcyjna cena.

 

420 zł (450 zł z wysyłką za zaliczeniem).

 

Niżej już nie zejdę, po to porządny instrument w bardzo dobrym stanie.

 

I jeszcze informacja w sprawie oznaczenia (typu) lornetki. Błędnie wpisałem BPC. Moja lornetka to BP 26x70 KRONOS.

Edytowane przez Robert_Bodzoń
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.