Skocz do zawartości

POWRÓT Z NIESPODZIANKĄ


Gość cygnus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki cierpliwemu wścibstwu jednego z Forumowiczów ( Minner - :Beer: ) odnaleziono na stronach ITTV zaginione nagranie VIDEO z transmitowanej w internecie prelekcji pt. KOSMICZNI BLIŹNIACY i inne WZGLĘDNIE ciekawe opowiadania.

 

Plik WinAmpa jest dostępny pod adresem:

http://www.magiccam.it-net.pl/video/astro.nsv.

 

Do odtwarzania można użyć np. WinAmpa w wersji 5.092 (dostępny np. na CD dołączonym do CHOP 7/2005).

 

Nie jestem pewien, jak długo plik będzie w sieci dostępny.

Niestety, brakuje początku wykładu no i rozdzielczość jest niezadowalająca. Cóż, nagrano go w standardzie umożliwiającym transmisję 130 kbps.

Plik ma ponad 60 MB.

 

Przepraszam że nie zawiadomiłem wcześniej zainteresowanych Forumowiczów, poprostu NIC NIE WIEDZIAŁEM o tym że plik, chociaż niekompletny, ekipa ITTV odnalazła i udostępniła. Obiecywali mi płytkę ale jak się okazało że gdzieś się w czasoprzestrzeni nagranie rozmyło - najwyraźniej puścili to w niepamięć. Na strony ITTV zaglądałem ale nagrania nie zauważyłem nigdzie.

 

Wreszcie mogłem obejrzeć jak to wyglądało.

Jakość nagrania mnie nie zadowala, warto byłoby jednak zrobić rejestrację videokamerą tej i innych prelekcji.

 

Pozdrawiam - Miłek

Edytowane przez cygnus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentacja (nie nagranie) jest na forumowym download http://astro-forum.org/Forum/index.php?download=115

 

Pozdrawiam.

 

Aha.... zauważyłem w prezentacji wątpliwy wzór na skrócenie Fitzgeralda Lorentza.

Omawiana jest transformacja długości odwrotna do opisanej. Skrócenie łatwiej zauważyć w postaci zapisu z MNOŻENIEM przez pierwiastek a nie DZIELENIEM:

 

L=L' * pierwiastek...

 

Może przeedytuję wzór i podmienimy prezentację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA:

Prezentacja jest pełnoekranowa.

Kto sobie ściągnął wideo - proponuję skonfigurować WinAmpa żeby wyświetlał okno video ZAWSZE NA PIERSZYM PLANIE, wtedy klikanie na prezentacji (żeby przejść dalej) nie będzie nam przysłaniało okna video. Inaczej trzeba wracać do video przez Alt+Tab.

 

Poprawiony wzór na skrócenie F-L (12 slajd prezentacji) jest już wysłany, pewnie zaraz będzie podmieniony w Download...

Bez tej podmiany wyglądalo to na... wydłużenie F-L :Boink:

 

Pozdrawiam - Miłek :Salut:

 

P.S.

W nagraniu jest oprócz, niestety, połowy tylko prelekcji, dalszy ciąg zebrania PTMA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.