Skocz do zawartości

Zna ktoś tą kamerkę?


Jendrako

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Zna ktoś kamerkę CCD PC-CAM 300 firmy Creative? Wyczytałem tutaj (w tabeli), że nadaje się ona do Astrofoto i, że jest możliwa modyfikacja na długie czasy, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej (wady/zalety). Proszę więc o jakieś info, jeśli to możliwe.

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od biedy to sie nada. Ma CCD takie same jak niektóre QC4000Pro, jednak niedorastające do pięt matrycy znanej choćby z Vesty. Wyniki będą marne.

Chip Sharpa jest nieudaną podróbką Sony icx098aq.

 

Pozatym nie napisali, że jest niewystarczająco czuła, tak jak to jest przypisane do CMOSów.

 

Podobna klasa.

Poza tym, nienależy się sugerować wartościami podanymi w luksach. Często jest to chwyt marketingowy :P To do czego można się odnosić to wartości podane w mV. Bez problemu można wtedy zauważyć róznice pomiędzy vestą a toucamem.

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam jej modyfikować na długie (parę dni temu próbowałem przerobić QC VC, niestety kamerka tego nie przeżyła :( ). Nie musi ona być bardzo czuła, bo zamierzam focić tylko planety i Księżyc, a w moim jasnym (f/4) Newtonie nawet CMOS dałby radę. No i dobrze, że ma rozdzielczość jak Vesta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zamierzam jej modyfikować na długie (parę dni temu próbowałem przerobić QC VC, niestety kamerka tego nie przeżyła :( )...

Sprawdz pod silną lupą czy nie masz zwartych sciezek . W razie czego wydłub iglą . Moze zadziala . Mnie zwarly sie przypadkowo na matrycy i przeżyla .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz pod silną lupą czy nie masz zwartych sciezek . W razie czego wydłub iglą . Moze zadziala . Mnie zwarly sie przypadkowo na matrycy i przeżyla .

 

Nie nie, ja już dokładnie wiem co się zepsuło i wiem już, że tego nie da się naprawić :rolleyes: . Ułamały się dwie nóżki od chipu Orbita, przy próbie rozwiązania tego problemu poszły jeszcze dwie. Każda nóżka ma mniej niż 0.5mm średnicy, a odległości między nimi wynoszą mniej więcej tyle samo. Nóżek w rządku jest 25. Najmocniejsza lupa w moim domu nie pomogła. Pluję sobię w brodę, bo mogłem nic nie ruszać. Teraz szukam jakiejś kamerki na Marsa.

Edytowane przez Jendrako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj dobrego serwisu kamer lub telefonów komórkowych. Poproś serwisanta niech spróbuje zeszlifować kostkę i dolutować drucik między układem i płytką.

Jest szansa że się uda (zależy jak bardzo wyłamałeś nóżkę).

 

pozdrawiam

Mariusz

 

Hehe, już sam próbowałem. Niestety zdarłem nie tylko płytkę, ale i druciki w środku (płytka i druciki są tak ze sobą zintegrowane, że ciężko jest je rozdzielić). Pozatym są tak ciasno poukładane w środku, że już łatwiej było przylutować coś do urwanego kikuta.

Tak czy innaczej dzięki za dobre chęci i pomoc :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam!

Zna ktoś kamerkę CCD PC-CAM 300 firmy Creative? Wyczytałem tutaj (w tabeli), że nadaje się ona do Astrofoto i, że jest możliwa modyfikacja na długie czasy, ale chciałbym się dowiedzieć czegoś więcej (wady/zalety). Proszę więc o jakieś info, jeśli to możliwe.

 

 

Też mam te kamerke od bardzo dawna :D Czy może mi ktos napisać tak dla całkowitego początkującego jak robic takie zdjecia... Wiem, że potrzebne są długie czasy naświetlania, a co za tym idzie i napęd do monatżu. Ale chodzi mi o samą technike, rozumiem, że potrzebne są jakies tuleje itd. Ale jak ktoś pisze, że zdjęcie zrobił "z ręki" to znaczy, że trzymał aparat tuż nad okularem czy jak ? :blink: Chodziłoby mi na poczatek o cokolwiek, do zfotografowania księzyca chyba nie potrzebne są dlugie czasy itd :unsure: ...

 

 

Pozdrawiam i z góry dziekuje, za jakąkolwiek odpowiedź :notworthy::Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak: nalezy usunąć cały obiektyw, w prezentowanej kamerce jest wykręcany, u mnie to troche inaczej wygląda resizeofim0005660lz.jpg i z bliska resizeofim0005570jz.jpg

 

 

Wieć jak widać jest raczej nieusuwalny ? wiec co mam zrobic ? usunąć go jakos na siłe ? czy jak ?

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.