Skocz do zawartości

Astrozlot Kudłacze 2005


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Już za 2 dni rozpoczęcie kolejnego astrozlotu na Kudłaczach.

Założyłem ten wątek żeby było gdzie umawiać się na ewentualny transport oraz umieszczać relacje i zdjęcia "na żywo", a w przyszłości powspominać.

 

Informacje odnoście zkwaterowania, lokalizacji sponsorów itp. znajduja się w tym wątku.

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już za 8 godzin wyjazd na Kudły 2005 ...

Do zobaczenia na miejscu.

A ludzie od astrofoto. Weźcie koniecznie dobre długie obiektywy bo będzie piękne zbliżenie (niemal zakrycie) dość jasnej gwiazdy przez Marsa! Tu przydał by się Zeissowski Meniscas.

Efemerydę dam na miejscu.

 

Pozdrawiam

Paweł Maksym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też już za 9 godzin wyruszam na Kudłacze.

Ale najpierw muszą jakoś spakowac cały sprzęt, a mam tego niemało w tym roku.

Zlot___pakowanie.jpg

 

Dwa Taurusy 380, Taurus 270 (w walizce), skrzynki z okularami, krzesełko, śpiwory i jeszcze jakieś ubrania :)

 

W sobotę 30 lipca będzie zorganizowany pchli targ. Jeżeli macie jakieś stare astro graty których chcielibyście się pozbyć to przywieźcie.

 

Pozdrawiam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Właśnie wróciłem z Kudłaczy (niestety nie mogłem zostać na cały tydzień ale w piątek znowu tam zawitam).

 

W pierwszych dniach przyjechało kilkanaście osób. Noc z piątku na sobotę pozwoliła nam na udane obserwacje do samego rana.

Domek z Pawłem Łańcuckim całą noc robili zdjęcia, reszta zlotu obserwowała wszelkie możliwe obiekty, a Paweł Maksym szkolił nas w obserwacjach zakryciowych (Księżyc odkrywał wiele gwiazd tuż koło Plejad - wspaniałe zjawiska).

 

Ze sprzętu były (i są nadal) teleskopy:

- Newton 50cm - dzięki uprzejmości Tiamata,

- dwa Taurusy 38cm,

- Taurus 27 cm,

- Newton 20cm Celestron na paralaktyku z goto - Pawła Maksyma

- Cassegrain 15cm Alamak z binoviewerem

- 2x Orion ED80

-2x Coronado PST

- i masa innego sprzętu który trudno spamiętać

 

Ponadto w weekend pracowała cała bateria astrografów pod kontrolą Domka i Pawła. Wyniki zapewne opublikują w sieci jak wrócą do domu.

 

W sobotę przez cały dzień dwa solarne teleskopy PST prezentowały wspaniałe obrazy protuberancji słonecznych. Każdy, co chwilę podchodził i sprawdzał jak dynamicznie zmienia się nasze Słońce. Koledzy oczywiście wykonali zdjęcia.

 

W sobotę wieczorem odwiedziło nas dwóch kolegów z okolic Żywca. Jeden z nich Dominik prezentował własnoręcznie (łącznie z lustrem) wykonanego newtona 25cm. Najbardziej podobały nam się mikroruchy dla dobsona, które w nim zastosował.

 

Ponieważ chmury co chwilę zakrywały niebo to tę noc spędziliśmy na leżakach z lornetkami obserwując, aktualnie odsłonięte fragmenty i miło dyskutując na różne tematy. Jedna osoba dyżurowała przy Taurusie 270 i ustawiała co jaśniejsze Messiery.

 

Jak dzisiaj wyjeżdżaliśmy to ciągle dojeżdżały nowe osoby.

 

To tyle relacji na gorąco,

Pozdrawiam,

Mirek D.

 

PS. Do Dominika: zostawiłeś atlas nieba, podaj mi swój adres to Ci go odeślę.

Edytowane przez Mirek_D.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Paweł Maksym szkolił nas w obserwacjach zakryciowych (Księżyc odkrywał wiele gwiazd tuż koło Plejad - wspaniałe zjawiska).

 

Ponieważ chmury co chwilę zakrywały niebo to tę noc spędziliśmy na leżakach z lornetkami obserwując, aktualnie odsłonięte fragmenty i miło dyskutując na różne tematy.

 

Też wczoraj, ale u siebie, podziwiałem tę koniunkcję Księżyca z Plejadami. Już nie mogę doczekać się zakryć gromady. To wspaniałe widowisko.

U mnie przez ostatnie dwie noce było niemal bezchmurnie, ale słaba przejrzystość powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik jest w pierwszym poście tego wątku.

 

Przeczytalem grzecznie caly watek .. Powiedzcie mi teraz jeszcze tylko, czy ten 27 lipiec to byla ostatnia data rezerwacji czy jak to jest ? Mozna tam wpasc ot tak z dnia na dzien ? I co trzeba spelnic by zalapac sie do grupy zlotowiczow :)

Edytowane przez Dygi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dygi,

 

Jeżeli masz namiot to możesz wpaść kiedy tylko zechcesz.

Z noclegami w schronisku nie ma problemów w tygodniu ale w weekend już może byc problem.

 

Ja osobiscie razem z żoną śpimy w namiocie. Jest to dla mnie jedyna okazja żeby przypomnieć sobie stare harcerskie czasy.

 

Acha i informacja o zimnym prysznicu dla namiotowiczów nie jest prawdziwa. Można chodzić do schroniska - a tam nowiuteńkie łazienki, kafelki, armaturka i cieplutka woda. Zupełnie co innego niż w starym schronisku.

 

Zapraszam,

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dygi,

 

Jeżeli masz namiot to możesz wpaść kiedy tylko zechcesz.

 

(...)

 

Acha i informacja o zimnym prysznicu dla  namiotowiczów nie jest prawdziwa. Można chodzić do schroniska -  a tam nowiuteńkie łazienki, kafelki, armaturka i cieplutka woda. Zupełnie co innego niż w starym schronisku.

 

Hm .. Coraz bardziej mi sie to podoba .. Okolica super, ceny przyzwoite, jak jeszcze dodac mozliwosci jakie oferujecie to nic tylko jechac :)

 

PS. A czy przy namiotowaniu sie jest tam mozliwosc podpiecia sie do pradu / internetu ?

Edytowane przez Dygi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. A czy przy namiotowaniu sie jest tam mozliwosc podpiecia sie do pradu / internetu ?

 

Cześć Dygi !

 

Po co Ci prąd i internet?

Chcesz jechać oglądać niebo czy surfować po sieci?

Bo jak to druge, to lepszym rozwiązaniem jest wizyta w kafejce internetowej.

:szczerbaty:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Dygi !

 

Po co Ci prąd i internet?

Chcesz jechać oglądać niebo czy surfować po sieci?

Bo jak to druge, to lepszym rozwiązaniem jest wizyta w kafejce internetowej.

:szczerbaty:  ;)

 

Calkowicie nie. Pytam z ciekawosci, bo w tym roku po kilku latach wybralem sie pod namioty i bylem zaskoczony oferta sieci wlan na wiekszosci kempingach .. W POLSCE .. :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Dygi: Prąd jest - sieci nie ma. Koledzy używają GPRSa z komórek ale to droga zabawa.

 

2) JaLe: Moje jak to nazywsz TURy :) są dostępne na Kudłaczach. Obecnie znajdują się tam 3 moje teleskopy. 2 Taurusy 380 i jeden Taurus 270. Więc będzie przez co polukać.

 

3) dodatkowo w piątek przywiozę 3 platformy równikowe celem dokonania testów przydatnści do astrofotografii.

 

Do zobaczenia w piątek.

Mirek D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zupełnie nowy na tym forum więc się przedstawię:

Krzysztof Grączewski

W astronomii i kometach siedzę już prawie 10 lat.

Ostatnimi czasy,nie którym z tego grona znany jako opiekun działu "Aktualnie widoczne komety" na stronie polskiej Sekcji Obserwatorów Komet.

 

Tyle lat a nigdy nie było tzw. "okazji", więc tym razem sam ją stworzę :rolleyes:

 

Trochę pózno zgłaszam swoją obecność, ale wpadnę w ten weekend(chyba tylko churaganowe wiatry i burze pod Krakowem mogłyby mnie odstraszyć) min. na konkurs ze znajomości obiektów Messiera B)

Wyjazd "na żywioł" bez namiotu tylko z plecakiem, jak będę miejsca w schronisku db jak nie to coś się wykombinuje :D -->wkońcu każdy astronom zna ten tekst: "robi się jasno, pora spać" :lol:

 

 

AstroPozdrawienia dla Krakowa z Wa-wy śle,

Krzysiek G.

post-2047-1123061792_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.