Skocz do zawartości

Nasadki kątowe - jakość wykonania


marpio

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem właśnie nasadkę kątową 90st. firmy Antares. Wykonanie całkiem niezłe, wyraźnie lepsze niż oryginalnej z Meade'a DS-2070AT. Mam jednak pewne wątpliwości co do jakości samego pryzmatu, na którego powierzchni widać gołym okiem kilka wad szkła z którego jest wykonany. Pan Janusz P. przekonał mnie, że wady takie poza powierzchnią czynną nie stanowią żadnego problemu w obserwacjach. Ciekawy jestem jednak opinii innych użytkowników takich nasadek pryzmatycznych. Może byłbym bardziej spokojny gdyby potwierdziło to kilka innych osób.

Pozdrawiam Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem właśnie nasadkę kątową 90st. firmy Antares. Wykonanie całkiem niezłe, wyraźnie lepsze niż oryginalnej z Meade'a DS-2070AT. Mam jednak pewne wątpliwości co do jakości samego pryzmatu, na którego powierzchni widać gołym okiem kilka wad szkła z którego jest wykonany. Pan Janusz P. przekonał mnie, że wady takie poza powierzchnią czynną nie stanowią żadnego problemu w obserwacjach. Ciekawy jestem jednak opinii innych użytkowników takich nasadek pryzmatycznych. Może byłbym bardziej spokojny gdyby potwierdziło to kilka innych osób.

Pozdrawiam Mariusz

 

Najwazniejsza jest jakosc szkla i powlok na pryzmacie.

Mialem katowke Antaresa 1,25" i nie przypominam sobie zadnych uszkodzen na pryzmacie.

Czy te uszkodzenia widac w obrebie jasnego kola ktore tworzy swiatlo padajace od strony tulei 1,25"?

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się zrobić zdjęcia. Ale będzie trudno to pokazać. Faktem jest, że jedna powierzchnia od strony M42 wydaje się być prawie dobra(widać kilka malutkich punkcików ale nie jest to kurz), jednak od strony 1.25" ma wyraźne wady dobrze widoczne gdy patrzy się przez pryzmat na okno. Jest jeszcze jeden punkt świecący pod światło w głębi (środek) pryzmatu na krawędzi dość blisklo osi optycznej nasadki.

Może jestem przewrażliwiony ale nie wygląda to zbyt ciekawie. Podobno wszystkie pryzmaty tej klasy(ceny) tak mają. Nie wiem co mam o tym myśleć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mozesz sie podzielic informacja, kto powiedzial ze wszystkie katowki tej klasy "tak maja"?

 

Czy w katowce Antaresa jest pryzmat? Zawsze myslalem ze w srodku siedzi lusterko... natomiast pryzmaty czesto sa spotykane w egzotycznych konstrukcjach firmy "U".

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień to jak najszybciej masz do tego pełne prawo ( tym bardziej że cie to drażni ), a jak następna będzie miała tak samo to zrezygnuj z zakupu.

 

Masz ustawowe 10 dni od daty zakupu zeby zwrocic bez podania przyczyny.

 

Andee:

Antaresy maja pryzmat :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kupiłem w A. Okular SWA 18mm Antarasa szerokokątnego, kosztował coś ok. 600zl, gdy go dostałem okazało się że ma w środku jakieś włoski, odesłałem go, Pan Janusz przeczyścił okular lecz okular w dalszym ciągu miał okruszki ( widać je na białym tle ) wiec wymieniłem go na lantana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kit jest właśnie potrzebny do uzupełnienia tych braków.

 

Nie wierze ze fachowiec tej klasy co Januszek mogl osadzac lustra czy pryzmaty w katowkach przy pomocy kitu, pewnie stara sie tak osadzac przekananie klienta w swoja prawdomownosc... :buahaha:

 

Natomiast bardzo jasno kolega Janusz przedstawil nam kwestie jakosci sprzetu ktory oferuje klientom. Naprawde niewielka ilosc sprzetu czy akcesoriow oferowanych przez niego przewyzsza jakoscia ten wyrob Antaresa, stad wniosek moze byc chyba tylko jeden...

 

Ponizej link:

 

http://astro-forum.org/Forum/index.php?sho...6051&hl=antares

Hmm wysokosprawne katowki z Antaresa....

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasadkę wysłałem do wymiany do firmy Astrokrak. Dzisiaj rano otrzymałem nową, do której nie mogę mieć zastrzeżeń. Muszę przyznać, że reakcja Pana Janusza na prośbę wymiany była szybka i paczkę otrzymałem chyba najszybciej jak było to możliwe.

Pozdrawiam wszystkich i życzę równie udanych kontaktów z tą krakowską firmą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.