Skocz do zawartości

Gromada M13


siutek

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie wyszło. To, że w środku nie można ich odróżnić to nie wina skali moim zdaniem ale tego jak zrobiłeś stretcha. Jak masz stacka to możesz wystawić, ostatnio dłubałem w kilku kulkach więc na szybko mogę zobaczyć. Co do narożników to jest FF więc ciężko w budżetowym sprzęcie o idealną korekcję na tak dużym polu. To jest ciemna strona Canona 6d, jest duże pole ale ... A tak z ciekawości dużego cropa robiłeś?

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, podszedłem do obróbki jeszcze raz. 
Z rozciąganiem faktycznie poszedłem trochę na łatwiznę wybierając opcję "rozciągnij" w APP, potem moja obróbka w PS dała powyższy efekt. 
Poniżej druga wersja, którą rozciągałem już samodzielnie w PSie, centrum gromady wygląda znacznie lepiej

image.thumb.jpeg.4b70cb5e3b6770ad27af5c96c2c90ca2.jpeg

 

@tomekLpytałeś też o cropa:
image.jpeg.5ed7a1adda71d4244dda0d655e89c5c8.jpeg

 

No i faktycznie cały czas zapominam, że pełna klatka i korektor komy Baader MPCC Mark III, to nadal nie jest połączenie idealne. Zawsze doszukuję się jakichś błędów w ustawieniu.

 

Link do stacka:
https://drive.google.com/file/d/1E2zNE6FX6DA55s1MZUUtdhhsiNBo_jV1/view?usp=sharing

Edytowane przez siutek
  • Lubię 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wyszło, choć ja bym jeszcze popracował na środkiem. Nie mniej widać, że warto szlifować obróbkę, bo to obecnie chyba połowa sukcesu. Co do kropa, to zawsze mnie denerwowało, że mając tak dużą matrycę trzeba i tak sporo wycinać. Dopiero askar 600 w miarę sobie dobrze z tym radził. Teraz robię na apsc i problem zniknął, cropuje tylko po kilka pixeli z każdej strony.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja wersja, obróbka pix, worflow: 1. Crop; 2. GraxPert; 3. ImageSolve; 4. BlurXTerminator Correction only; 5. SPCC; 6. BlurXTerminator; 7. NoiseXTerminator; 8. GHS; 10. SCNR; 11. Curves;  12. PS Camera Raw Filter
Image08.thumb.jpg.e6db6f53739ac9a0cb3d8773f5550e55.jpg

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał jak widzisz pierwsza klasa, tylko fotki trzepać :)

Zastanawia mnie tylko skąd takie rzeczy z lewej strony kadru, nigdy czegoś takiego nie widziałem. Nie jest to jakiś efekt stackowania? Na pojedynczej klatce też to masz?
 

M13-RGB-NoSt.jpg.acfad3857745781822c09161d1b7712d.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to zauważyłem, pierwsze co mi przychodzi do głowy to ślady po samolotach i satelitach. Ale dziwne, że wszystkie w tym samym miejscu. Będę w domu to przejrzę subklatki.

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

@tomekL przejrzałem każdą klatkę z 80 z osobna, każdą osobno rozciągnąłem - nie widzę niczego co by tłumaczyło ten dziwny "błąd" obrazu. 
Może na kilku klatkach widać "coś" w tym miejscu, ale jest to na tyle subtelne, że zastanawiam się czy to nie jest autosugestia.
Tak więc nie mam pojęcia co to i skąd to. 

Druga sprawa:
"Moja" gromada po Twojej obróbce wygląda dużo lepiej, przede wszystkim jest ostrzejsza, bardziej szczegółowa i widać to już na pierwszy rzut oka. Zastanawiam się, gdzie tkwi tajemnica? BlurXterminator?? Z tego co czytałem plugin ten występuje tylko jako dodatek do pixinsight. Pytanie czy jest alternatywa dla niego?

Generalnie bałem się, że przy pełnej klatce i ogniskowej 750mm M13 będzie małą "plamą" na środku, a tu się okazuje, że można wyciągnąć z tego setupu naprawdę fajne, dość szczegółowe zdjęcie, które może się podobać - jestem miło zaskoczony. 

Edytowane przez siutek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.