Skocz do zawartości
  • 0

Zepsułem lunetkę biegunową?


MariuszCH

Pytanie

Cześć Wszystkim. Wiem, że "Majówka" ale może ktoś znajdzie chwilę na poradę. Od wczoraj u mnie piękne niebo i w końcu chciałem "Znowu" wypróbować sprzęt i sprawdzić Wasze wcześniejsze porady. Postanowiłem więc zacząć od nowa i sprawdziłem ustawienia lunetki biegunowej, która okazała się rozlegulowana mimo, że wcześniej było ok... Próbowałem więc wycentrować ją od nowa, przy dokręcaniu jednej ze śrubek niestety trochę mnie poniosło i śrubka wpadła do środka... Wykręciłem więc lunetkę, rozkręciłem ją i wyciągnąłem śrubkę. Wydawało się, że po temacie i lunetka naprawiona. Niestety nie... Od tego momentu kiedy znów ustawiałem lunetkę, po ustawieniu na obiekt, na którym chciałem centrować lunetkę, po obrocie ramienia o 180 stopni krzyżyk w lunetce był tak oddalony od centrum, że ni jak nie dało się go ustawić, kręcąc śrubkami, odległość była tak duża, że przy próbie centrowania "ZNOWU" wkręciłem śrubkę do środka... i tak 4 razy!... Porażka na maxa. Aż nie mogę uwierzyć, że nie mogę ustawić tak, wydawało by się, prostej i podstawowej rzeczy. Powiedzcie proszę, czy lunetka jest już zepsuta? jest sens z tym walczyć czy mam kupić nową? W sumie logicznie na to patrząc wystarczyło by wymienić soczewkę z nadrukiem bo pierścień ją otaczający jest już "styrany" od śrubek. Czy to jest przyczyna, że jest to już wszystko nierówne i dla tego tak się dzieje? (przyczyna powstawania tak dużej odległości między krzyżykiem  a krawędzią obiektu, na który centrowałem?) Przesyłam fotki styranego pierścienia soczewki. Pozdrawiam i miłej Majówki

1714594867536.jpg

1714594867542.jpg

1714594867549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 odpowiedź na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.