Skocz do zawartości

U nas to juz prawie Ameryka


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Polska jest drugim krajem na świecie po USA odnośnie dysproporcji w zarobkach .

W Kalifornii od 1984 r wybudowano jeden college a tylko 21 więzień . U nas ilość szkół maleje a więzień brakuje choć liczba ich rośnie .

Szkolnictwo podstawowe i średnie sprowadzono do takiej samej roli jak w USA . Znacie coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska jest drugim krajem na świecie po USA odnośnie dysproporcji w zarobkach .

W Kalifornii od 1984 r wybudowano jeden college a tylko 21 więzień . U nas ilość szkół maleje a więzień brakuje choć liczba ich rośnie .

Szkolnictwo podstawowe i średnie sprowadzono do takiej samej roli jak w USA . Znacie coś jeszcze ?

Oj, zbig! Zamiast spać jak przystało o tej porze ty znowu szukasz jakiejś zadymy.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce MSWiA poza wszelkimi procedurami nawet z naruszeniem prawa zajmuje sie skatalogowaniem WSZYSTKICH obywateli chyba tak jak w USA w obronie przed terroryzmem . Jest kupowany sprzet aby nasze odciski byly w dowodach osobistych , będą wprowadzać elektroniczne chipy dla przestępców . Kiedyś jak się obudzimy to każdy z nas bedzie musiał być tak oznakowany .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...] Kiedyś jak się obudzimy to  każdy z nas bedzie musiał być tak oznakowany .

Wiesz zbigu, mi też się wiele rzeczy nie podoba. Nawet gólny kierunek rozwoju cywilizacji na planecie Ziemia jak na razie wydaje mi się niepokojąco zgodny z najczarniejszymi wizjami dobrych pisarzy SF. Ale pocieszam się na dwa sposoby: albo zdrowy rozsadek zwycięży, albo ja już tego nie dożyję :szczerbaty: Jak na razie staram się wyznawać zasadę zgrabnie wyrażoną takim wierszykiem (uwaga, trudne słówko: ailment ~ dolegliwość):

 

For every ailment under the sun,

There si remedy, or there is none.

If there is one - try to find it;

If there is none - never mind it!

 

A więc nie ma się co dołować sprawami na które nie mamy wpływu. Lepiej się skupic na tym co możemy dobrego zrobić na tym "najlepszym ze światów" (np. słyszałem że ty potrafisz z niczego wyczarowywać przyrządy optyczne). I wierzyć ze w końcu sprawy same dobrze się ułożą.

Na chandrę pomagają też drobne przyjemnosci :Beer:

 

Życzę więcej optymizmu (sobie zresztą też) B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.