Skocz do zawartości

KODAK EasyShare DX7630


Gość zbig

Rekomendowane odpowiedzi

Widziałem na ukastroimaging.co.uk fotki Drogi Mlecznej w Strzelcu. Jak na kompakt, wynik powalił mnie i komentujących. :blink:

 

Szukam, tego ale nie mogę znaleźć. Było to dosyć dawno, chyba blisko rok temu. Nie moge więc byc pewien, że był to akurat ten Kodak, ale pamiętam, że był kompaktem z maksymalnym czasem naświetlania 64s...

Edytowane przez Piotrek T.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na urodziny corka kupuje taki aparat . http://www.pixmania.com/pl/pl/44437/art/ko...x7630-zoom.html . Ma chyba wymienny obiektyw i czas max 64s .  Jakby sie nadawał to moze pozyczy .  :Beer:

 

 

Cena bardzo dobra !!!

 

Dokładnie w zeszłym roku za DX 7440 dalem 1500,- :angry:

 

Co do tych 64" to będziesz miał zaszumioną matrycę, ale do fotek planet i słońca aparat będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena bardzo dobra !!!

 

Dokładnie w zeszłym roku za DX 7440 dalem 1500,-  :angry:

 

Co do tych 64" to będziesz miał zaszumioną matrycę, ale do fotek  planet i słońca aparat    będzie  ok.

 

Szumy mozna uśrednić a aparcik mając ISO800 i do DS się nada. Nawet z mojego który ma 15sek i ISO400 coś widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma chyba wymienny obiektyw i czas max 64s .

 

Oj obiektyw chyba nie jest wymienny. Ja mam DX7590. Przy ISO800 i 16 sek juz wyraznie widac szumy (na 400 tez). Zazdroszcze tych 64 sek. Tutaj jest specyfikacja DX7630: http://www.dpreview.com/reviews/specs/Kodak/kodak_dx7630.asp

 

A tutaj kilka fotek moim aparatem: http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=9110

 

I kilka prób tych 16 sekund i ISO400:

 

Obraz_080.jpg

Obraz_079.jpg

Obraz_077.jpg

100_0386.JPG

 

Przydał by się jakiś pilot, bo kurcze lekko poruszone zdjecia wychodza przy zalaczaniu (strasznie mi sie ręce trzęsą):/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydał by się jakiś pilot, bo kurcze lekko poruszone zdjecia wychodza przy zalaczaniu (strasznie mi sie ręce trzęsą):/

 

A nie masz samowyzwalacza np 2 sek? Szkoda ze ja u siebie nie mam iso800, wszystkie fotki bym na takim robil. A twoj ma spore mozliwosci tylko trzeba go na maxa przycisnąć :D

 

Moj aparat bez żadnych przystawek robi takie na iso400, a wiem że może jeszcze troche więcej :Salut:

 

http://img261.imageshack.us/img261/4439/sa...200508015ig.jpg

 

pozdrawiam

 

P.S. Jesli myslisz Remick81 że Twój apart szumi przy iso400 to nie chciałbyś zobaczyć surowej klatki z mojego :szczerbaty:

Edytowane przez qbanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się czym chwalić, ale skoro mowa o Kodaku to zrobilem coś takiego:

 

 

 

Zdjęcie wykonane z ręki aparatem Kodak dx 7440 na automacie przez teleskop Orion 150/750 okular 25 mm + 4 x zoom optyczny Kodaczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie se spokój z EZ-szerami - to sie nie nadaje do astrofoto. Ja mam DX6490, do użytku ogólnego całkiem fajny ale ma tylko autofocus i nie ma możliwości nastawy na nieskończoność - zawsze trzeba "na czymś" złapać ostrość a "na gwiazdę" się nie da. Z ogniskowanie w DX jest ogólnie kłopot, zwłasza po ciemku.

 

Przykłady tego co udało mi się z niego wydusić (po prawdzie to nie dusiłem zbyt mocno):

sBigDipper.JPGsMoonFullSat.JPGsOrion.JPGsPleiades.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S I jeszcze przykłady DX + telep:

s_Jupiter.JPGs_MoonCres.JPGs_MoonFull.JPG

 

Na pewno ktoś zdolniejszy lub bardziej zdeterminowany wyciśnie trochę więcej z Kodżaka EZ-szera... ale nie będzie to zbyt wiele.

 

Lepiej wypowiedzcie się na temat Pętaka w sasiednim wątku (What is ist?) - jeśli ktoś ma jakies doświadczenie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.