Skocz do zawartości

Chudnacy Ksiezyc


hanysiak

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem",okolice" ostatniej kwadry,to najciekawszy czas,do fotografii powierzchni Srebrnego Globu.W moim odczuciu zmieniajacy sie z kazdym dniem obraz powierzchni Ksiezyca jest niesamowity i tajemniczy(w tym czasie)bo znane twory powierzchniowe widziane sa w "nowym swietle"zachodzacego slonca,ktore jest tak rozne od tego,z czasu kiedy ksiezycowego dnia przybywa.

 

Widziane wczoraj ok. godziny 02:30

 

1. Kratery Aristoteles i Eudoxus

2. Menelaus i Manilius>po lewej

3. Mare Serenitatis.Srodkowa czesc, widocznego po prawej stronie zdjecia,grzbietu Wrinkle,wokol malego krateru Very,nosi wdzieczna nazwe Smirnov.

4 Plato

Moon.jpg

Moon2.jpg

Moon4.jpg

Moon6.jpg

Edytowane przez hanysiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziane wczoraj ok. godziny 02:30

 

1. Kratery Aristoteles i Eudoxus

2.            Menelaus i Manilius>po lewej

3. Mare Serenitatis.Srodkowa czesc, widocznego po prawej stronie zdjecia,grzbietu Wrinkle,wokol malego krateru Very,nosi wdzieczna nazwe Smirnov.

4 Plato

Dlaczego wśród tych pięknych zdjęć nie znalazł się Theophilus? Wczoraj wspaniale się prezentował:

5.ks.theophilus.jpg

 

P.S- sorki za rysunek w dziale foto :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda,ale mam jakis uraz do Tofila i nie biore sie za niego:)

Probowalem kiedys ustrzelic go na mlodym jeszcze ksiezycu ale nic mi z tego nie wyszlo,chyba nie trafilem na dobre warunki i to zniechecenie przenioslo sie teraz(zupelnie nieslusznie)na okolice ostatniej kwadry!!Biedny Theophilus. :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanysiak, tym razem miałem pgodę, ale było już całkiem widno gdy Ksieżyc wychylił mi sie z za ściany. Zalożyłem więc na kamerkę filtr podczerwony IR Paas, żeby zwiekszyć kontrast blednącego łysego i też zrobilem Kopernikusa. Warunki były jednak nie za bardzo, bo Marsa nawet nie zamierzalem pokazywać, ale chyba go wstawie do własciwego wątku.

K270805IJ.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie mow,dokladnie widac "gruz" na dnie krateru.Ja tez robilem zdjecia na jasnym niebie,nawet po wschodzie Slonca,jednak chmury troche zablokowaly jego blask.

To byla czarna noc w mojej astrofotografii.Najpierw caly dzien nie moglem sie doczekac wschodu Ksiezyca w fazie odpowiedniej do fotografowania "Kopernika",a Kiedy lysy byl juz wysoko i mozna bylo przystapic do robienia zdjec,padl system w kompie ktorego uzywam.Kolo godziny 5:30 udalo sie uruchomic kamerke w drugim uzywanym systemie,windows'98.Kiedy przysla pora na wcisniecie przycisku"Record",przyszla tez pora na chmurwy,kiedy zrobila sie dziura w niebie,przyszla pora na baterie w montazu.Kiedy, mialem wreszcie Ksiezyc w polu widzenia kamerki,na calkiem juz jasnym niebie,skonczylo sie miejsce na dysku...

 

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.