Skocz do zawartości

Nowe Kronos..


Gość mbodek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy ktos mial do czynienia z nowymi wyrobami KRONOS (i pochodne) ?

Zastanawia mnie np. taki model:

 

http://www.kalinkaoptics.com/cgi-bin/kowst...ogno=BBPSC21050

 

Pole 7.8 stopnia... to wiecej niz w legendarnym zeissie 10x50 (7.3 stopnia)

 

Hmm.. ale to nie jest nowy Kronos. Poluje na ta lornetke od 2 lat. W obrocie detalicznym jest praktycznie niedostepna. Probowalem ja sciagnac przez kontakt na Allegro ale facet handlujacy ruska optyka tez nie dal rady jej sciagnac. Cena okolo 650zl.

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... to lornetka dla mysliwych. Wyglad wiec adekwatny do zastosowan. Mialem ja w rekach 2 lata temu i powiem szczerze ze zakochalem sie. Wykonanie sporo lepsze od typowych BPC. Okulary wygladaja jak male Naglery, obraz... miodzik.

 

Dodam jeszcze ze lornetka jest produkowana w kilku wersjach, rowniez jej wyglad jest zmienny:

 

ebpshc.gif

Edytowane przez Andee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

WITAM,

Interesuje mnie opinia posiadaczy tej lornetki :

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=99170807, jej kat widzenia 7.5 st. robi z niej Zeiss-a.

Prosze o opinie posiadaczy lub przegladaczy tej lornetki.,ciekaw jestem czy dzieki tak duzemu polu widzenia ostrosc na brzegach jest tak samo zdeformowana jak w starych Zeiss-ach o tych samych parametrach.

pozdr

J.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WITAM,

Interesuje mnie opinia posiadaczy tej lornetki :

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=99170807, jej kat widzenia 7.5 st. robi z niej Zeiss-a.

Prosze o opinie posiadaczy lub przegladaczy tej lornetki.,ciekaw jestem czy dzieki tak duzemu polu widzenia ostrosc na brzegach jest tak samo zdeformowana jak w starych Zeiss-ach o tych samych parametrach.

pozdr

J.K

Ja bym wykazał powściągliwość nad porównywaniem BPC do Zeissa.

Sorry za dygresję, ale na allegro roi się od ogłoszeń typu "super lornetka, a szkła ma prawdopodobnie Zeissa".

Zeiss jest TYLKO jeden i na lornetce jest napisane jak wół właśnie ZEISS. Nazywanie różnego rodzaju wynalazków zeissem uważam za daleko idące nadużycie. Nie słyszałem o czymś takim, żeby pole widzenia lornetki choćby nie wiem jak szerokie mogło uczynić z rosyjskiej lornetki produkt z innej półki cenowej.

Tu chodzi chyba o taką BPC

Osobiście nie wydałbym około 500 zł na tę lornetkę. Za tyle można "upolować" oryginalnego używanego zeissa 10x50.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie,

jest duzo podrobek Zeiss-ow co maja napisy "ZEISS" zwlaczcza 10x50 Jena,jest pewien gostek ,ktory w j.angielskim dokladnie opisuje jak odroznic takiego Zeiss-a od podrobki,nawet umieszczenie wkretow,napisow itp. klasyfikuje to jako orginal lub b.dobra podrobe.

Osobiscie mialem troche Zeissow i 10x50 nie odpwiada mi z powodu duzej deformacji na brzegach pola co jest spowodowane duzym polem widzenia.Masz duze pole w Zeiss-ie DDR ale nie wykorzystasz go w calosci,gwiazdy na 1/3-1/4 srednicy pola zawijaja sie w kolo,testowalem to na duzej iloscic DDR Zeiss-ow .

Ogolnie wiadomo ,ze rosjanie maja dobrej klasy sprzet optyczny ,takiego tala 100rs nie mam co porownywac do chinszczyzny pod wzgledem jakosci korekty obrazu,jedyny problem to zolty kolor.

Mysle,ze ta rosyjska lornetka ma taki kat widzenia i jesli nie ma tak duzej deformacji zaczynajacej sie na 1/3 srednicy pola widzenia to cena 460,-pln jest cena umiarkowana ,byc moze w krotce bede mogl cos wiecej powiedziec o tej lornetce.

pozdr

J.K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mylisz sie,

jest duzo podrobek Zeiss-ow co maja napisy "ZEISS" zwlaczcza 10x50 Jena,

Podłość ludzka nie ma granic.

Chyba wszyscy przywykli do lornetek 20x60 Made in Russia za 25 zł, ale żeby zeissa podrabiać to już bandyctwo.

pozdrawiam

Edytowane przez Emcekwadrat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest link ,jak i wyjasnienie kata widzenia:Amazingly, the civilian version (BPWC or BPSHC), which is [ supposed to have 7.5 degs, is actually not visibly wider than 6.8 degs, despite of the missing field stop (as mentioned above). The reason is: In order to see the full field, the eyes had to come very close to the...

's interesting to find the Kronos BPWC 10x50 (the version with central focuser) suffering badly from stray light, whereas the almost identical BPO 10x50 shows only moderate signs of this effect.

tu troche o falszywkach

http://www.holgermerlitz.de/jenoptem.html

a tu dla wszystkich:

http://www.holgermerlitz.de/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.