Skocz do zawartości

P. Moore-Przewodnik...


Gość Andrzej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej

Witam.

Zakupiłem w Vedze "Przewodnik po gwiazdach i planetach". P.Moore'a. Po nieco "zbyt amatorskiej" pozycji pt. "NIebo przez lornetkę"-"Przewodni.."-same zalety. Mapki Księżyca podzielonego na kilka sektorów, mapki gwiazdozbiorów ze sporą ilością M-ek, tak tak na oko 3-4 razy więcej niż na zbiorczym mapach S&T. Książka ma mały niemal kieszonkowy format, sztywną okładkę. W zasadzie spokojnie może służyć jako podręczny atlasik wyjazdowy, oczywiście bez wodotrysków (np. z obiektami do 14Mag!). W zasadzie bardzo podobny układ jak legendarne "Niebo na dłoni". Dla przykładu w Łabędziu oprósz :"sztampowych" ngc 7000, M39 i M29 mamy dodatkowo ok. 11 obiektów "mgławicowych". Książka jest szyta , po prostustrzał w dychę, trochę jednak kosztowny-57 PLN ale na pewno warty tej kasy.

Hej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Andrzej

Wrzucaj, od nadmiaru głowa nas nie zaboli-na rynku wydawniczym jest poza kilkoma pozycjami słabo. Niby progamy komputerowe umożliwiają wydruki obszarów z gwiazdkami nawet do 15-16 mag ale jakoś wolę formę książkowo-atlasową...Starość nie radość????

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może spotkałeś gdzieś taki mały leksykon przyrodniczy "Gwiazdy" w sprzedaży? Mały format, sporo kolorowych fotografii, wydawnictwo Świat Książki-1998, bardzo fajna książeczka z podstawami, ale nie znalazłem jej nigdzie w asortymencie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewodnik... P.Moora jest świetny do nauki gwiazdozbiorów. Sam korzystam. Choć przydałyby się opisy troche większej liczby obiektów. No i na początku przy wprowadzeniu do sprzętu komuś sie pomylił refraktor z reflektorem... (przez tą książkę przez jakiś czas za chiny ludowe nie mogłem zrozumieć różnicy miedzy reflektorem a refraktorem). Dość niezrozumiale są opisane podstawowe pojecia astronomiczne. Za to mapy gwiazdozbiorów - miodzio.

Ksiażka ze wzgledu na rozmiar jest poręczna na spacer czy wypady. Dla początkujących (jak ja) to + obrotowa mapa nieba to świetny zestaw.

 

A tak przy okazji obrotową mapę nieba można kupic w Warszawie za rondem onz, za wieżowcem PZU w sklepie z atlasami. za 6 zł. Jedyny sklep w jakim ją widziałem, poza internetowymi.

 

Warta uwagi jest jeszcze "Niebo - Poradnik użytkownika" Davida Levy-ego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Tą ksiązkę dostałem od teamu z pracy (wiedzą, że interesuje mnie astronomia) za magisterstwo. Nie żałuję prezentu :))

 

To ciekawe jest bo ja takze wszedłem w jej posiadanie w ten sam sposób tylko nie było to za magisterke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz kupilem w ww. kkk kilka pozycji astronomicznych po super cenie!

Miedzy innymi Proszynskiego "Czarne dziury" za 8.99 + koszt wysylki czyli jakies 15 zl i atlas ksiezyca tego to kupilem kilka sztuk na prezenty i tam kosztowal bodaj 40 zl czy cos takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zgadzam si ę mam ta książkę i jest po prostu super wprawdzie tania to ona nie jest ale jaestem zdania że warta był swojej ceny mapy księzyca są spox i wszystko jasno i czytelnie opisane polecam kazdemu na pocżatek jest idealna

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.