Skocz do zawartości

SUNON Maglev


HAMAL

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zastanawiam jak jest u Was.

 

Mam dwa ATIKi a w nich wentylatorki SUNON Maglev KDE1204PFV2 DC12V jak wszyscy, czyli zawieszone na poduszce magnetycznej wiatraczki. Tyle że w jednym od samego początku były wyczuwalne wibracje, które wiadomo jak wpływają na ostrość obrazu, potem wentylator zaczął do kompletu chercholić i wydawać dziwne dźwięki. Myślę ok, mam pecha. Jednak niedawno to samo zaczęło się dziać w drugiej kamerce, a przecież przebiegu one dużego nie mają. Pytam więc jakim prawem?

Przerabiał ktoś temat? Wiecie gdzie w Polsce można takie dostać, lub może lepsze?

 

PS. Zresztą, co to jest wiatraczek bezwibracyjny? Chętnie bym taki zobaczył, włączył na pudle rezonansowym i posłuchał jak nie buczy :] ale w takie nie wierze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jakiś wymyślny (przynajmniej wg producenta) wentylator przeznaczony dla lubiących się grzebać z chłodzeniem PC? Np. w popularnym sklepie cooling.pl mamy wentylator tej wielkości marki Noctua o niesamowitych właściwościach ;)

 

 

 

SSO to połączenie łożysk hydrodynamicznych z dodatkowym magnesem obsługującym samostabilizację osi wirnika. SSO2 to druga generacja tych łożysk. Poprzez zastosowanie metalowej powłoki i nowych technik formowania wtryskowego magnes umieszczony jest bliżej osi wirnika i w ten sposób wywiera on na niego większą siłę magnetyczną. Prowadzi to do jeszcze lepszej stabilizacji, precyzji i trwałości.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa ATIKi a w nich wentylatorki SUNON Maglev KDE1204PFV2 DC12V jak wszyscy

Nie jak wszyscy :) W 383L+ mam taki śmieszny cylindryczny, podłużny (jak w kombajnie to wygląda :) ). Nawet wcześniej nie wiedziałem, że takie są. Nie ma żadnych drgań. Wiecie może, jak takie coś się nazywa?

 

Jeśli chodzi o Twoje Atiki, to jak problem jest wyraźny, to może skorzystaj z gwarancji? Chyba, że się skończyła. No ale czekanie miesiąca na wentylator nie byłoby przyjemne :)

 

Po wklepaniu tej nazwy znajduje kilka miejsc, gdzie się da kupić (za granicą) w Polsce to nie wiem.

Edytowane przez MateuszW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wklepaniu tej nazwy znajduje kilka miejsc, gdzie się da kupić (za granicą) w Polsce to nie wiem.

 

No właśnie w tym problem :hmmm:

 

Zresztą patrząc na wykonanie choćby części z łopatkami, to nie ma prawa być idealnie wyważone, a to zawsze oznacza bicie, co przy sporych powiększeniach na pewno nie wpływa korzystnie na obrazowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Letko jednak nie ma ^_^ wentylatorki SUNON Maglev KDE1204PFV2 DC12V zawieszone na poduszce magnetycznej, mam 6 szt. łącznie jednak każdy co do sztuki wibruje niczym pewne urządzenie dla kobiet, no może troszkę lżej ;) Przyczyna? Źle wyważone wiatraczki. Rozwiązanie? Przyklejenie do nich kawałka taśmy pcv. Efekt? Bardzo wyraźnie wyczuwalne zmniejszenie drgań wiatraczków, nie jakieś tam wydaje mi się, że nie dyga tak mocno, one naprawdę po takiej operacji chodzą duuużo gładziej. Jednak widząc ostatnio jak mi te drgania roz..ją gwiazdy postanowiłem iść dalej i nie przykręcać ich sztywno w obudowie. Zrobiłem z paska gumy dętkowej pierścień i na nim umocowałem wentylatorki. coś co się kręci zawsze będzie generować jakieś drgania a teraz wytracają się one dodatkowo na gumie nie docierając bezpośrednio do obudowy.

 

Oryginalny zad Atika wygląda tak

 

Atik_Titan_camera.jpg

a u mnie teraz tak

 

ModyfMaglevAtik.gif

 

może nie jest ładne, może średnio praktyczne (wystaje), ale najważniejsze są przecież zdjęcia, ich jakość.

  • Lubię 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
  • 8 miesięcy temu...

Zwykła jakaś, AG Termopasty, a to dlatego że kupiwszy ją jako roboczą i jakąś superhiper jako docelową, bawiąc się pelierami i radiatorami testowo na biurku zauważyłem, że ta niby zwyklejsza lepiej znosi chłody. Nie wiem jak oni je "projektują" ale chyba wolą odprowadzać ciepło niż zimno.

 

Czy w międzyczasie znalazłeś taki program? Maxim nie podaje?

Kamerka nie ma chyba po prostu przewidzianej takiej czynności.

Edytowane przez HAMAL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.