Skocz do zawartości

rozsprzedaż porządnego sprzętu astro


adam_bie

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła chwila gdy postanowiłem wymienić wszystko co mam na jeden kawałek sprzętu.
W związku z tym mam do oddania:

1. Teleskop Taurus 380
Ogniskowa 1650, średnica lustra 380mm (15'').
Teleskop jest w przyzwoitym stanie wizualnym i świetnym stanie optyki. Oba lustra były w zeszłym roku napylone ponownie.
Teleskop posiada dedykowaną osłonę kratownicy, dorzucam też kolimator laserowy (poprawnie skolimowany) oraz przejściówkę 2'' na 1,25''.
Polska optyka najwyższej jakości.

Teleskop kupiłem za 3200 po czym napyliłem lustra we Wrocławiu także sądzę że cena 3500zł jest uczciwa.
Odbiór tylko osobisty, mogę sprzęt dowieźć w promieniu 100km od Wałbrzycha.

2. Refraktor TS ED 102 Individual
Ogniskowa 714mm, 102mm soczewki, świetny wyciąg 3 calowy.
Refraktor w świetnym stanie, daje idealne obrazy. W komplecie dedykowana walizka, kątówka 2'' dielektryczna.
Było wymieniane jedno z łożysk od wyciągu, wyciąg idealnie w osi optycznej, chodzi jak należy.
Cena 2800zł.
Możliwa wysyłka.

3. Okular Televue Nagler T5 26 mm.
stan idealny, pudeło
cena 1800zł.

4. Okular Televue Delos 12mm
stan idealny, pudełko, papiery, na gwarancji
cena 1000zł.

5. Okular Televue Delos 8mm
stan idealny, pudełko,
cena 1000zł

6. Okula Baader Morpheus 4,5mm
stan idealny, użyty kilka razy, papiery, pudełko, jeszcze na gwarancji
cena 850zł

7. Filtr Lumicon UHC 2''
stan idealny, 700zł

8. Filtr Orion UltraBlock 2''
stan bardzo dobry, 390zł.

Na początku przyszłego tygodnia wyjeżdżam na 10 dni w podróż służbową także w tym czasie nie będę mógł nic wysłać.
Kontakt PW.

Zdjęcia postaram się porobić dziś, najpóźniej jutro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aktualizacja sytuacji:
delos 12 - w trakcie sprzedaży dla Chupacabra
delos 8 - w trakcie sprzedaży dla bernis21
orion UB - lumen rezerwacja, drugi kuba_mysluk, trzeci perez

zdjęcia wszystkich przedmiotów tutaj:
https://drive.google.com/folderview?id=0B5295BQRm3ygVVVqZ2wzc3lReEU&usp=sharing
kolejność zdjęć:
Morpheus, Nagler 26, Delos 12, Delos 8, Orion UB, Lumicon UHC, TS102, Taurus.

Uwagi:
Lumicon kupiony tutaj na giełdzie, oryginalnie był w oprawie SCT, jest przełożony do oprawki 2'' od jakiegoś Soligora.
Obie oprawy są w komplecie jak i oryginalne pudełko Lumicon.

Orion ultrablock: lekko przykurzony ale bez rys. Na zdjęciach starałem się go pokazać z jak najgorszej strony żeby wszystkie pyłki było widać. Napisy na oprawce są dość sfatygowane ale optycznie filtr bez zarzutu.

TS102: kropeczka widoczna na zdjęciu IMG_3616 to zarysowany lakier na tubusie. Zarysowanie spowodowane śrubą która kiedyś mocowała dovetail d płyty montażowej. Zarysowany jest jednynie lakier, tubus jest w idealnym stanie, żadnego wgniecenia tam nie ma.
ad 2: zarysowanie na wyciągu widoncze na IMG_3608 powstało przez uszkodzone łożysko które jest wymienione na nowe.
TS daje fantastyczne obrazy i byłby moim docelowym sprzętem gdybym nie zapragnął używać obojga oczu..

Taurus:
na lustrze głównym są dwie kropeczki będące niedoskonałościami blanka (pęcherzyk powietrza?). poza tym lustro w idealnym stanie, widoczne kropeczki nie mają żadnego wpływu na obraz. Ten teleskop zabija widokami DSów.
Na IMG_3637 widoczne ogrzewanie lusterka wtórnego mojej produkcji. Kiepsko wygląda ale ma 2 zalety: działa oraz można je bezproblemowo zdemontować. Zasilane na dwa paluszki.

Z osobami z którymi będę finalizował sprzedaże skontaktuję się najpóźniej jutro.
Proszę o odrobinę cierpliwości bo mam masę roboty przed sobą w nadchodzących dniach.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sprzedaż pozostały:

Taurus
Nagler 26mm
Morpheus 4,5mm
Lumicon UHC 2''
TS102 - w rezerwacji, sprawa wyjaśni się wkrótce

Jedna uwaga o Taurusie:
wyciąg w nim to produkcja Astrokrak. Nie wygląda imponująco i miałem w planie po kupnie telepa go wymienić. Spróbowałem jak pracuje i przestałem odczuwać potrzebę wymiany. Jest sztywny, i bardzo pewnie trzymałby choćby 3kg okular. Nic nie zjeżdża, nie kolebie się. Został więc ze mną i uważam że jest niezły.

Jutro będę prawdopodobnie we Wrocławiu, gdyby ktoś chciał obejrzeć cokolwiek z powyższych tam proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem parę obiektów w tym teleskopie i potwierdzam że kolana robią się miękkie na obrazy jakie daje.Bardzo żałuję że Adam zdecydował się go jednak sprzedać. Naprawdę polecam bo warty jest swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taurus w trakcie sprzedaży,

pozostał jedynie Baader Morpheus 4,5mm 76* za 750zł, wysyłka w cenie.
Okular jest praktycznie nowy, ze 3 razy w wyciągu, komplet z pudełkiem i papierami, kupiony w Delcie w listopadzie.
Świetny okular z szerokim 76* polem i 20mm ER - komfort użytkowania porównywalny z Delosami ale szersze pole widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.