Jump to content

Zybert

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  176
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

417 Good

About Zybert

 • Rank
  Antares
 • Birthday 11/20/1993

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Lublin Wrotków
 • Zainteresowania
  Astronomia, fotografia, kosmologia, turystka górska,
 • Sprzęt astronomiczny
  Skylux 70/700, lornetka 10-30/50
  Newton 150/750, HEQ5 Synscan mod, ES 4.7, Nikon D200, Nikon D610, Nikon 50mm 1.4

Recent Profile Visitors

1,548 profile views
 1. Cześć, używałeś tego do astrofoto? Można by było zobaczyć jakieś fotki z tej rurki? Z góry dzięki.
 2. Astrofotografia generalnie do łatwych nie należy ja do HEQ5 też mam statyw Dla mnie statyw to statyw, a prowadzenie to prowadzenie. Tymczasem, zrobiłem sobie tydzień temu takie zdjęcie ze statywu. Nikon D750 ISO12800 20mm f/1.8 5s
 3. Skoro jest to zrobione na prowadzeniu, to chyba nie ten wątek
 4. Ostatnio skorzystałem z wiosennej pogody była to noc ze środy na czwartek, a to wykonałem jakoś po godzinie 2:00 Nikon D750 20mm f/1.8 ISO1600 20s Saturację podkręciłem z jednego powodu: Czy tylko ja widzę jakieś delikatne airglow? Fotka wykonana z Żabiej Woli, około 15km na południe od Lublina.
 5. Właśnie to miałem na myśli i rozwiało to moje jakiekolwiek wątpliwości, gwoli ścisłości
 6. Wiesz, ja patrzę raczej przez swój pryzmat - "lajki" daję co prawda za prace, które mi się podobają, ale takża za merytoryczną pomoc nie tylko udzieloną mi osobiście. Zdaje sobie sprawę, że w społeczności forum może i rzadko to się zdarza, jednak to jest moje zdanie i pokazuję jak ja na to patrzę i jak ja do tego podchodzę. Być może nie obserwuję tylu wątków i nie jestem tak często na forum. Natomiast ja spotkałem się z lajkami pod merytorycznymi wypowiedziami także, które osobiście doprowadziły mnie do rozwiązania jakiegoś problemu.
 7. Podejrzanie "niska cena". Moje zdziwienie podyktowane jest z pewnością tym, że te kamery kosztowały koło 3000zł - to było dawno, a ja na tym etapie się zatrzymałem Z tym, że najpierw napisałem post, a potem doczytałem 1) że kamerę sprzedaje Kolega Tur, co już mi dało do myślenia apo 2) że te kamery to już trochę lat mają i ich ceny nie są za wysokie.
 8. Na temat lajków powiem też coś od siebie. Jestem za lajkami i nadal się zastanawiam dlaczego "punktry reputacji" zostały totalnie zrównane wśród użytkowników forum (przynajmniej na czas testów). Dla mnie osobiście to jak zrównanie wszystkich intelektualnie, bez względu na to jaki poziom sobą reprezentują na forum. Dla mnie osobiście bardziej znaczące jest słowo kogoś, kto ma 1000 punktów reputacji i 100 postów, niż 1000 postów i sto punktów reputacji - może to dziwne, ale to lajkowanie jest pewnego rodzaju hierarchizowaniem wiedzy i osób któe tę wiedzę posiadają. Wiele osób tutaj twierdzi podobnie jak ja, że lajki to ocena wartości metrytorycznej posta i to będzie owocować pewnie wieloma postami, które są totalnie bez wartości... Ciężej wtedy cokolwiek znaleźć, kogoś czymś nagrodzić (punkty reputacji były super wynagrodzeniem dla fotek - oczywiście subiektywne, ale to jednak forum). Tak jak Koledzy powyżej, zwróciłem także uwzgę na stronę główną forum i jej braki w ostatnim czasie... Z drugiej strony wiem, że "było kiedyś forum bez lajków i było dobrze", ale chyba ciężej jest się przyzwyczaić do braku czegoś, niż do czegoś nowego, zwłaszcza gdy dotyczy to komfortu/ulepszeń. Myślę, że usunięcie lajków jest pewnego rodzaju odchudzeniem wartości na forum. Dla mnie to pewnie poskutkuje nieco rzadszymi odwiedzinami na forum, oby nie. Ciekaw jestem jak to wszystko się potoczy dalej Pozdrawiam wszystkich w ten niedzielny deszczowy wieczór.
 9. 100mm ogniskowej na czasie 30s na klatkę i gwiadki nie są pojechane? Coś tu chyba jest nie tak. To chyba nie było robione ze statywu. -------------------------------- Ode mnie fotka z zeszłorocznego zlotu w Bukowcu. Wykorzystałem kilka klatek z materiału, który zbierałem na timelapse'a. Klatki po 20s ISO6400 f/2.8
 10. Para fotek z ubiegłej nocki, takie jest zaświetlenie od Lublina na mojej miejscowce - widok w stronę północy, gdzieś tam nisko majaczy Droga Mleczna
 11. Witajcie, zeszłej nocy udało mi się wyskoczyć za miasto na parę godzin razem z Kolegą Tomkiem (DexterX) Mimo strasznego wiatru udało mi się zebrać 2h materiału z M51. Setup: Nikon D610, SW150/750, HEQ5, MPCCmkIII Parametry: 123x60s ISO6400 Obróbka: DSS, PixInsight, Lightroom.
 12. Może to nie jest obiekt Z Panny, ale jest to obiekt wiosennego nieba sąsiadujący z Panną. NGC4565 z Warkocza Bereniki z minionej nocy. Siedziałem 3 godzinki, miałem problem z kolimacją jak zobaczyłem podczas obróbki i trochę zmarzły mi kości 50x1min Nikon D610 ISO6400 HEQ5 SW150/750 MPCCmk3. Obróbka w DSS Lr i Pix.
 13. Dzięki, zdjęcie akurat robiłem około 2:30, oba ciała były jeszcze nisko nad horyzontem. Nie mógłbym zasnąć gdybym nie zrobił zdjęcia tej parce
 14. Widzę, że cisza dzisiaj w tym temacie, a dzisiejszej nocy było dosyć ciasne zbliżenie Księżyca z Jowiszem. Nikon D750 + Tamron 70-300mm.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.