Jump to content

Stachu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  124
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

188 Good

2 Followers

About Stachu

 • Rank
  Regulus
 • Birthday 09/16/2002

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Pajęczno
 • Sprzęt astronomiczny
  Sky Watcher 80/400, SWSA
  Canon 1200D mod, Sigma 16/1.4, Canon 50/1.8, Carl Zeiss 135/3.5

Kontakt

 • Instagram
  @astro_and_photography

Recent Profile Visitors

920 profile views
 1. Dzisiejszy 45% łysy SW 80/400, canon m50, 50 klatek
 2. Nieskończone zdjęcie gwiazdozbioru Oriona. W planach miałem zebranie przynajmniej z 3 godziny materiału i obróbkę samego gwiazdozbioru. Udało mi się niestety zebrać tylko 45 minut, a Oriona już nie ma sensu focić, to żeby zdjęcie się nie marnowało ozdobiłem je w krajobraz.
 3. Mój krótki wpis o obserwacji wiosennej DM. Może kogoś zainteresuje.:emotion-5:
  https://www.astromat.pl/kiedy-obserwowac-droge-mleczna-w-polsce/

 4. Też postanowiłem w ten sam sposób wykorzystać dzisiejsze okienko pogodowe i poczyniłem panoramę zimowej DM.
 5. Tak oczywiście, powinno być 300mm, już poprawiam. Dziękuje za wytłumaczenie, nie wiedziałem tego. Warto zapamiętać, właśnie porównywałem ten cropp factor do fotografii dziennej i błędnie założyłem że w astrofoto wygląda to tak samo. I tak ten ''typek'' z AstroBackyard tak mówił i też może trochę na podstawie tego tak założyłem. Poprawię odpowiedź żeby nie wprowadzić kogoś w błąd.
 6. Dzięki, postarałem się popracować nad kolorami. Obwódki to jest prawie na pewno aberracja. Gwiazdki przepaliłem w obróbce to akurat widzę, ale nie do końca umiem sobie z tym poradzić. A spajki są od listków przysłony, muszę go przymykać do f5.6 żeby zminimalizować aberracje i komę, a w zamian wychodzą takie gwiazdki. Choć dla mnie to jest plus.
 7. Też dam swoje plejady 90x30s F5.4 ISO 800 https://we.tl/t-89gUvZqLub
 8. Kolejną gromadą są Plejady, których nie mogłem odpuścić zwłaszcza w towarzystwie Marsa jest to efekt wczorajszego szybkiego wyjazdu za miasto. Czasu niestety miałem mało, dlatego zebrałem jedynie 45 minut materiału. Pogoda była idealna, a niebo na prawdę ciemne. Nie jestem z obróbki tego zdjęcia do końca zadowolony, ale nie umiem już lepiej tego zrobić. Tło mi wyszło strasznie nierówne, podchodziłem do tego materiału z kilka razy i to jest moja najlepsza wersja. Wprowadziłem dithering, ale nie zauważyłem dużej poprawy w jakości zdjęcia, ale pewnie dlatego że zrobiłem to dosyć n
 9. Dzięki! Osobiście mi się bardzo podobają gromady otwarte w szerokich polach. O szczegółach na razie nawet nie myślę. Nawet nie wiedziałem że jest tam jakaś inna gromada, warto wiedzieć. Dzięki za poprawienie, wygląda dużo lepiej, sam muszę spróbować trochę poprawić to zdjęcie. Dzięki, też bardzo lubię to szkło, nadaje się idealnie i do astro i do dziennej fotografii.
 10. Jeszcze dają gwizdek w gratisie do lornetki. Nic tylko zamawiać.
 11. Zdjęcia piękne i znalazłem też kilka nowych obiektów. Dzięki!
 12. Korzystając z kilku pogodnych nocy w ostatnich dniach postanowiłem spróbować swoich sił w fotografowaniu gromad otwartych. Ze względu na jasny Księżyc nie próbowałem nawet robić innych obiektów. Pomyślałem że założę taki temat z gromadami otwartymi, nie widziałem podobnego u nas na forum. Na razie udało mi się sfotografować i obrobić dwa obiekty: Chichotki i Melotte 20, niestety z obróbką tej drugiej miałem duży problem i póki co wstrzymam się ze wstawieniem jej tutaj. Jak tylko pogoda dopisze zabiorę się za kolejne obiekty i je tu wstawię. Sprzęt: Canon 1200D / Carl Zeiss 135m
 13. Wczorajszy zachód Słońca w towarzystwie pyłu znad Sahary

  IMG_1137.thumb.jpg.f9557e752dc52963b3386f48ca565ddf.jpg

   

  1. kubaman

   kubaman

   czy wiadomo kiedy to zniknie? Ruina zdjęć ..

  2. Stachu

   Stachu

   Słyszałem gdzieś że od dzisiaj ma być już lepiej, ale nie mogę teraz znaleźć potwierdzenia tych informacji.

 14. Chciałem wykorzystać wczorajszą pogodę. Jasny Księżyc nie pozwalał na wiele, to sobie zrobiłem chichotki. Wstawiam tutaj, bo nie wiedziałem gdzie to dać. Canon 1200D / Carl Zeiss Jena 135mm 100x30s ISO 400
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.