Skocz do zawartości

zdzichu

Społeczność Astropolis
 • Zawartość

  73
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

71 Neutral

O zdzichu

 • Tytuł
  Alnitak
 • Urodziny 12.10.1972

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Mielec
 • Sprzęt astronomiczny
  Refraktor TS 152mm
  Montaż TS SKYTEE
  Baader ClickStop Zoom

Ostatnie wizyty

751 wyświetleń profilu
 1. Lornetka do astronomii – Nikon

  Przepraszam, że oglądam niezgodnie z ideą
 2. Lornetka do astronomii – Nikon

  Dlatego niezbędnym wyposażeniem do nocnych obserwacji lornetkowych z ręki jest krzesło. Cechy jakie powinno posiadać to wysokie oparcie, tak aby oprzeć głowę oraz regulację kąta pochylenia oparcia, tak żeby swobodnie oglądać w pobliżu zenitu i na niższych wysokościach. Ja swoje kupiłem w Leroy Merlin. To akurat jest dość spore, ale do bagażnika się mieści.
 3. Pokrowce i torby na sprzęt

  Napiszę trochę o Twojej konkurencji Delta Optical - 2 razy zamawiałem tam torbę na wymiar. Raczej więcej nie zamówię. Trochę zraził mnie termin i podejście do klienta. http://karp-bagmax.istore.pl/ - Tam nie zamawiałem, ale koledzy w sąsiedniego forum wyrażają się pochlebnie. A właściwie to chciałem tam zamówić, ale nie chcieli ze mną rozmawiać o ekspresowej usłudze. http://www.prusakowski.hg.pl/custom/wczesniejsze-realizacje/ - tu raz zamówiłem. Torba, materiały, kontakt OK. Zależało mi na super terminie. W 2 dni pokrowiec był u mnie. Niestety cena też była adekwatna do szybkości usługi, ale szacun że w ogóle się podjęli. Mówiąc inaczej rynek na to jest. Jestem tego przykładem. Działaj!
 4. OBEJRZYJ zanim wyskoczysz z "płaską Ziemią"

  Ale Wy to nic nie wiecie To jest jedynie słuszny i jedynie prawdziwy obraz świata
 5. Dzięki Szuu Właśnie o to mi chodziło. A czy są tego typu opracowania dla pozostałych kontynentów, świata?
 6. Gdzie mogę znaleźć mapę zachmurzenia w skali rocznej (lub miesięcznej)?. Chodzi mi o taki odpowiednik light pollution tyle, że dla chmur. Załóżmy, że mogę wyjechać na dłuższy czas w dowolne miejsce na świecie i chcę wiedzieć gdzie warto. Googlowałem trochę, ale jedyne co znajdywałem to prognozy pogody lub aktualne zachmurzenie.
 7. Aplikacja do przyciemniania ekranu telefonu

  A jakie to ma znaczenie? No właśnie chyba o to chodzi, żeby jasne przyciemniało, a ciemne ...i tak nam nie przeszkadza. Moja propozycja Alice. Po prostu zainstaluj którąkolwiek z tych aplikacji, zamknij się w ciemnym pokoju i zobacz czy użycie programu Ci pomaga czy przeszkadza.
 8. Aplikacja do przyciemniania ekranu telefonu

  Prawda. Właśnie sprawdziłem. Do tej pory nie zwróciłem nawet na to uwagi
 9. Aplikacja do przyciemniania ekranu telefonu

  Ja używam "Night Mode" autor Bruno Barao Prosta, banalna, darmowa aplikacja ...i robi to co ma robić.
 10. Zdjęcia z iTeleskop.org

  Poprawcie stronę. Bo po kilkudziesięciu sekundach otwiera się coś takiego No chyba, że to tak ma działać. Hmmm
 11. Cartes du Ciel

  A nie ma takiego plika? No to se zrobiłem. Jakby ktoś chciał w Sky Chatrs układ linii gwiazdozbiorów a la Stellarium to proszę bardzo. Do pobrania. Trzeba oczywiście w Ustawienia - > Wyświetlanie - > zakładka Linie podmienić plik w Plik z kształtami gwiazdozbiorów a la Stellarium.cln
 12. Cartes du Ciel

  Potrzebowałem programu do robienia wydruków mapek. Wcześniej robiłem to ze Stellarium, ale to nie do końca było to o co mi chodziło. Cartes du Ciel (Sky Charts) wygląda, ze do tego celu lepiej się naddaje. Zainstalowałem wersje 4.0 Mam pytanie. Czy zrobił ktoś plik z liniami gwiazdozbiorów a'la Stellarium. Przyzwyczaiłem się do tego układu tym bardziej, że moja obrotowa mapa nieba też ma praktycznie taki sam układ linii jak Stellarium. W Sky Charts można wybrać różne układy i najbliższy jest plik Tirion-Constellations.cln, ale to też nie to. Wiem, że to zwykły plik tekstowy ze współrzędnymi które można ręcznie edytować, ale może już to ktoś zrobił. A teraz co ja znalazłem w tym programie. Może się komuś przyda. Jak szybko wprowadzić rysunek koła szukacza? Będę to często robił więc szukałem jakiegoś szybszego sposobu niż prawy klawisz myszki -> Finder Circle -> New Finder Circle. Symulujemy prawy przycisk myszki (klawisz obok prawego ctrl lub shift +F10) o potem f n czyli pierwsze litery tekstów. Niestety ten sposób działa tylko w angielskiej wersji językowej.
 13. To nie o długość dnia (nocy) chodzi tylko o to że w naszej szerokości geograficznej mniej więcej od końca maja do połowy lipca nie ma astronomicznej nocy Czyli Słońce nie chowa się pod horyzontem na tyle, żeby nie mieć wpływu "jasność" nocy. Czyli jak słusznie zauważyłeś w zimie widziałeś więcej gwiazd. Oczywiście zakładamy, że porównujesz noce podczas nowiu, a nie przy świecącej latarce czyli Księżycu ;-)
 14. Nowe Astropolis a.d. 2017

  OK Paether Dzięki. Nie widziałem tego Albo pisząc dokładnie. Nie zwróciłem uwagi
 15. Nowe Astropolis a.d. 2017

  no to to Adam wiem. Tylko że mam ustawiony jakiś wybór. Należę do tych ludzi którzy nie czytają wszystkiego od deski do deski. Czyli mam trochę fajeczek, a trochę nie. Ale od czasu do czasu chcę wejść w jakąś kategorie, której na co dzień nie czytam. W starym forum dało się wejść w pojedynczą kategorię nie niszcząc wyboru. A Twój sposób sugeruje, że za każdym razem muszę przeklikać wybór. Hmmm
×