Jump to content

Sebo_b

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  707
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

340 Good

About Sebo_b

 • Rank
  Procjon

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyna
 • Skąd
  Warszawa
 • Sprzęt astronomiczny
  MN190 / EQ6-R / ASI290mc / ASI1600MM Pro / EFWmini / ZWO OAG

Recent Profile Visitors

1,188 profile views
 1. Chyba jednak nie pisał o indi biorąc pod uwagę screenshot z dołączonego wątku Poza tym w indi-eqmod nie ma opcji custom mount.
 2. NEO-6M używam z NUCiem - działa, można też dorobić do niego AGPSa żeby łapał w sekundy (mam na liście TODO). Co do przełożeń, w indi_eqmod wydają się zaszyte (poczytałem na szybko kod). Jeśli ktoś chciałby to zgłębić, trochę informacji jest w tym wątku. Define'y są tutaj + parametry odczytywane są z montażu przez m.in InquireGridPerRevolution w metodach InquireRAEncoderInfo i InquireDEEncoderInfo.
 3. Ja używałem tego i działał bardzo dobrze. Nie jest niestety tani i pewnie teraz kupił bym coś tańszego.
 4. Dla jednych wada, dla drugich zaleta Ale... przyszły właśnie do mnie dzisiaj płytki z Aliexpress z bluetooth'em - mam nadzieję, że nie za więcej niż 1-2 miesiące wypuszczę wersję na bluetooth'ie i z korekcją temperaturową.
 5. Nie chciałem się wcinać, bo pytanie było konkretnie o Astroberry Focuser i nie chciałbym robić Radkowi "konkurencji" - ale skoro pytanie o silnik, jak to zrobisz to na Pololu Tic (wtedy to już nie Astroberry Focuser) a nie na samym driverze do silników krokowych, to możesz podpiąć dowolny silnik, bo prąd jest konfigurowalny w sterowniku Tic. Więcej informacji na forum i na githubie.
 6. Linie kodu pamiętam z gita, dlatego pisałem że z pamięci piszę dzięki za poprawkę. Credits Helge się oczywiście należą i świetnie że napisał ten driver, gdyby go nie było pewnie jeszcze przez długie miesiące nie wziąłbym się za ten projekt Nigdzie go też personalnie nie obrażam - po prostu napisał na szybko coś co potrzebował i chwała mu za to. Mi się crashowało, wziąłem się za poprawki i przy okazji przepisałem cały driver (i się sporo o architekturze Indi nauczyłem). Dzięki za słowa uznania. Pierwsze poważne sesje planuję pod koniec sierpnia (księżyc nie pomoże), wtedy potestuję w polu. Jak będzie ok to wydam wersję 1.0. Co do core indi, może i dobry pomysł, odezwę się
 7. Korzystał i to całymi garściami - ja połączyłem jego repo z Twoim, jak wycheckoutujesz z mojego githuba razem z "git-replace" to zobaczysz ile tam jest Twojego kodu. Dlatego zostawiłem Was obu jako autorów. Była tam masa zbędnego kodu, zmienne i f-je globalne, brak obsługi pollingu i statusów BUSY (focuser kręcił a ekos już robił foty), długo by pisać. Przy większej funkcjonalności i stabilności u mnie jest (piszę z pamięci) 600 linii kodu, u Helge 1600. EDIT: gdyby się tylko inspirował i zrozumiał co napisałeś - to jakość była by dobra (bo jakość Twojego drivera jest dobra). On podopisywał do Twojego masę zbędnych rzeczy.
 8. Cześć, jeśli ktoś byłby zainteresowany projektem - napisałem nowy driver do INDI (jakość tego dostępnego była tragiczna). Cały projekt umieściłem też na githubie. https://github.com/sebo-b/TicFocuser-ng
 9. Wow jaka cena na teleskopy. Ja mam dokładnie ten https://botland.com.pl/pl/konwertery-usb-uart-rs232-rs485/11394-konwerter-usb-uart-ftdi-5v-na-przewodzie-usb-19m-sparkfun.html wystarczy do niego RJ45 zacisnąć.
 10. 3blue1brown jest świetnym kanałem.... i właśnie notyfikacją mi przerwałeś oglądanie jednego z filmów - poważnie Ale... co innego obejrzeć sobie 18 minutowy film o transformacie Fouriera i nabrać intuicji co to jest, a co innego zrobić kilkanaście (dziesiąt) zadań z teorii obwodów albo sygnałów i transformaty takie powyliczać. 3b1b jest wciąż "tylko" kanałem popularno-naukowym.
 11. @lkosz ale pojechałeś - z 2 lata mu zajmie zanim liźnie każdej w wymienionych przez Ciebie dziedzin (a DECTa i ISDNa to już chyba nawet Nokia (wcześniej NSN, wcześniej Ericsson i Siemens) we Wroclawiu nie robi). Z tym się nie zgodzę - jest co prawda coraz więcej specjalistów (programistów, QA, itd) bez studiów. Jednak studia moim zdaniem dają dużo obycia i wiedzy, którą bez nich trudno przyswoić (choć są ludzie co potrafią). Co jakiś czas zdarza się problem, który rozwiązujesz łatwiej i szybciej, bo gdzieś tam ta wiedza majaczy przez mgłę, dużo łatwiej wtedy znaleźć to, czego potrzeba - tutaj fourier, tam macierz, itd. To często odróżnia dobrych programistów od gwiazd. Moim zdaniem studia warto skończyć, przynajmniej na poziomie licencjata czy inżyniera. PS: Znam ludzi, którzy potrafili by poświęcić samemu czas na wspomnianą analizę, algebrę, statystykę czy algebrę abstrakcyjną - ale większość ludzi tego samemu nie zrobi. To, że studia do tego przymuszą to też jest ich wielka wartość.
 12. Idź na informatykę na dobrej uczelni, pracuj dużo w domu (bo w szkole programować się nie nauczysz). Będziesz chciał iść w stronę ML to wybierz taką specjalizację. EDIT: napisałeś, że już studiujesz - a co studiujesz, jeśli można zapytać?
 13. W opisach QHY zamieszczonych powyżej jest że software'owy.
 14. Przetwornica zawsze będzie generowała straty, dodatkowo straty się podwoją/potroją bo dochodzi zasilacz do laptopa, zasilacz do montażu, itd. Ja bym podpiął montaż bezpośrednio pod akumulator, laptopa przez "dedykowaną" przetwornicę - pewnie potrzebuje 19-20V (do sprawdzenia na zasilaczu), dobierz dobrej jakości przetwornicę pull-up i zrezygnuj z przetwornicy 230V i zasilacza. Montaż pobiera mniej niż 1A * 12V = 12W przy trackingu. Laptop skoro ma zasilacz 70W przyjmijmy że 50W. Razem masz 82W. Akumulator 55Ah * 12V = 660Wh, powinien wystarczyć na około 8h.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.