Jump to content

mirekk

Społeczność Astropolis
 • Posts

  536
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  7

Everything posted by mirekk

 1. Nie da się przed wami nic ukryć . Pierwszego dnia sesji ha było nieźle. Drugi dzień był do du*y, szarpanie montażem, seeing siadał.
 2. Niewiele się to różni od innego teleskopu. Aberracja zaczyna pojawiać się w tym teleskopie około fioletu także do OIII mu daleko. Nie wiem jak jest w innych achromatach ale w tym przypadku dublet bressera na przodzie, usunięte soczewki petzwala i korektor 3" na końcu daje właśnie takie efekty jak widać.
 3. Po raz pierwszy zastosowane 15 min na klatkę.
 4. Cześć. Przedstawiam wam ukończony projekt serca IC 1805. Udało się zebrać w sumie 18h materiału, jak dla mnie rekord. Czasu na dokończenie było dość, także szczęśliwy finał czyli fotka wyląduje na scianie. Sama mgławica, jeżeli chodzi o mieszanie kanałów, to ciężki orzech do zgryzienia. Starałem się jak zwykle mieszać tak, żeby kolory się przenikały i wszystkie struktury ładnie się uwidoczniły. Myślę że sami ocenicie czy się udało. Jest dość kolorowo ale mi pasuje. Może gwiazdki są dość eksperymentalne ale jeszcze się uczę. Wrzucam cropp 50%. Pzdr. Bresser 152 1200 Asi 1600MMP Ha OIII SII R G B 8h 5h 5h 5m 5m 5m EQ5
 5. Piękności! Ciemne pyły wokół tak jasnego obiektu cieszą oko.
 6. Też obrabiam ten obiekt. Jest wredny i ciężko o dobre kolory. Już 2 x składałem i dziś zrobię to jeszcze raz. Spróbuj podostrzyć LUM i zmieszać kolory jeszcze raz jak już pytasz.
 7. Bardzo fajne te pyły wokół. Zdjęcie z klimatem.
 8. Brawo Kuba, zdjęcie extra. Ładne gwiazdki i efekt 3D na ldn.
 9. Sposób przekazania mocy z silników krokowych na oś RA i DEC. W tym przypadku zastosowano paski zębate.
 10. Wbrew pozorom bydle dobrze też dociąża wszystko i jak jest wyważone to jakoś ciągnie. Niech tylko lekko powieje to koniec .
 11. To wszystko jedzie na EQ-5 belt mod. W tym przypadku klatki 10min.
 12. Hmm a więc ty też je widzisz? A ja myślałem że to wytwór ekranów LCD. Ciekawe zatem na którym etapie obróbki na cz-b zdjęciu pojawiają się zielone plamy ? O za mocnym ostrzeniu mówisz w przypadku obydwu zdjęć czy tylko drugie?
 13. No nic, rzeczywiście tak założyłem. Serce = IC1805.
 14. Cześć. Nie będę oryginalny dodając kolejne zdjecie serca na forum ale jak to mówią starzy górale - strzelaj w to czego nie masz. Nie jest też tajemnicą że obiekt ten w tym czasie jest idealny do ustrzelenia bo noce się wydłużają a sam obiekt bardzo długo jest na niebie w moim polu widzenia - nawet do 5-6h. Ponieważ zaczyna się okres gorszej pogody jest to mocny atut. Poniżej wrzucam dwie wersje - jedną z trochę większym kontrastem. Prognozy są korzystne, także liczę na szybkie kolorowanie i siup na ścianę. Pzdr. Bresser 152/1200, Asi 1600MMP, ha 8h Większy kontrast
 15. Ładnie opanowałeś tego Newtona. Gwiazdki super.
 16. No rzeczywiście gwiazdki robią klimat. Z twojego F2 i 5h to jak w moim f8 30h. Czyli jak zrobisz 30h to będzie się równało 180h. Ehh...
 17. Ciekawy obiekt, nie znałem go wcześniej. Dałem łapkę na zachętę do dalszej pracy i finalnego efektu. Fajnie wychodzą te żeberka.
 18. A ja bym inaczej do tego podszedł, od tzw. du.y strony. Rozpoczął bym od ustalenia jaką skalę chcę fotografować czyli np. 1". Następnie wyliczył bym że do takiej dokładności wg np. formuły Rayleigh potrzebuję aperturę D=138,4"/1"=138mm. Teraz do apertury dobieram kamerę i ogniskową tak żeby ostatecznie mieć rozdzielczość 1". Często zapominamy, że z apertury 80mm nie uzyskamy 1" bo będzie mydło.
 19. Niezły detal, wrażenie głębi i dobra obróbka. Tak, zdecydowanie zdjęcie udane.
 20. Tzn. chyba flatenera / reduktora? Jaki ma współczynnik redukcji?
 21. Dzięki za dobry odbiór zdjęcia. Zmobilizowaliście mnie do zrobienia gwiazdek RGB i wymiany istniejących. Szkoda zostawiać zdjęcie z białymi gwiazdkami, które przy "takich" kolorach mgławicy wyglądają jak szum.
 22. No tak, niestety. Na 1/3 klatek ha mam na własne życzenie rozjechane gwiazdki. Mógłbym zestakować tylko te 2/3 i użyć do gwiazdek.
 23. Cześć. Przedstawiam wam moje wypociny z paru nocy ładnej wrześniowej pogody która spowodowała wysyp zdjęć na forum. Mam nadzieję że nie macie już dość . Moim obiektem jest bańka (patrząc od mojej strony balonik), której zdjęć w tym roku już trochę było. Ogólnie to obiekt bardzo jasny, doskonale widoczny w "preview" ha. Nie udało mi się nie przepalić najjaśniejszego "zygzaka". Mogłem kombinować ale rysownictwo nie w cenie. Kolory mocne i na pewno nie wszystkim przypadną do gustu ale dla mnie ok. Wyszedł gdzie nigdzie trochę marmurek ale przechodzę na dłuższe klatki i mam nadzieję pozbyć się tego efektu w przyszłości. Pzdr. bresser 152/1200, Asi 1600mm, eq5 belt mod, baader ha, sii, oiii 1,25, 5h+4h+4h
 24. Fajne. Nie myślałeś żeby zrobić porównanie czy gwiazdki poruszyły się przez ten czas?
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.