Jump to content

flamezz

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  321
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by flamezz

 1. Sprzedałem go bo się przesiadłem na astrofoto Ale wynosiłem go po prostu na podwórko Ale fakt , na balkon dobson sie nie nadaje. Lepiej jakiegoś maka wtedy kupić
 2. Obserwowałem z bortle 6 Dajesz okular o mniejszej źrenicy wyjściowej i cieszysz się detalem Miasto czy wieś ta sama zasada, większe lustro więcej zobaczysz Po co brać małe lustro, którym się mniej zobaczy? Jak przeszkadza LP to kupujesz filtry i śmigasz
 3. Ja zawsze doradzam jeden teleskop Synta lub GSO 8 cali Dużo zobaczysz i w mieście i za miastem. Również nada się do planet i księżyca. Prosta zasada, im większe lustro tym więcej zobaczysz
 4. Ogień!!! Świetnie wyszło Próbowałeś trochę podbić kontrast albo czarne?
 5. Jak na słabe warunki bardzo ładnie wyszło
 6. Ma ktoś na sprzedaż przeciwwagę 1,5kg-2kg o średnicy 20mm? :)

 7. Ja bym ścisnął bardziej histogram i dał więcej nasycenia
 8. Piękne kolorki i gwiazdki
 9. A na niebie teraz obok siebie Mars i Plejady :)

  plejady mars 1_2.jpg

  1. Mateusz.G

   Mateusz.G

   A na niebie teraz u mnie chmury:szczerbaty:

 10. Piękny zachód i wschód ;)

  DSC_0545.jpg

  DSC_0556.jpg

  1. polaris

   polaris

   U mnie było podobnie, chyba nawet faza się zgadza.

 11. Super wyszło! To trudny obiekt ale dałeś radę! Przy okazji pobawiłem się w Topazie w wersji testowej
 12. W DSS tylko stackujesz! Wyrównujesz kolory w PS/GIMP
 13. Bardzo ciekawy i edukacyjny post. Mógłbyś rozwiać wątpliwości odnośnie odległości? Jest ona od nas bliżej czy dalej względem Andromedy?
 14. Extra foto, nie dałeś litości M42
 15. Gadam z dziewczyną, że wyśle sprzęt na Marsa bo tam jest zero zanieczyszczenia światłem a Ona na to: Ale co z tego, wystarczy, że przywieziesz tam sprzęt i od razu zlecą się chmury:laughing: Szybko się uczy:haha:

  1. mack_mnk

   mack_mnk

   Dużo się nie pomyliła, bo podczas opozycji łapaliśmy marsjańskie chmury :)

 16. Wczorajszy księżyc strzelony na luźno w towarzystwie Marsa Latanie w śniegu po kostki przy -10C dało w skórę ;P D610 + samyang135
 17. Specem nie jestem ale ja bym zdjął trochę zielonego, zredukował gwiazdki i dał kapkę więcej kontrastu Fajnie wyszło!
 18. A już myślałem, że będzie czysto ale prognoza jest bezlitosna :) Pod księżycem 33 Piscium. Tak czy siak , życzę czystego nieba!

  skiezyc .jpg

 19. Na prawdę podziwiam wyczyn autora, może go za skromnie opisałem Ale myślę, że przy takim poświęceniu i świetnym kadrze warto dopracować niebo, żeby było jeszcze lepsze. Tylko o to mi chodziło.
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.