Jump to content

zubruu

Społeczność Astropolis
 • Posts

  40
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

zubruu's Achievements

17

Reputation

1

Community Answers

 1. Szybkie pytanie: Czytam sobie specyfikacje kamerek astro i często jest temperatura pracy od -5 stopni. A jak na dworze jest mniej to się jakoś je ogrzewa np? 

  1. Show previous comments  4 more
  2. MateuszW

   MateuszW

   Tak, podają -5 do plus 45, ale to jest zwyczajny "dupochron". W praktyce kamery i wszelki sprzęt elektroniczny działają bez problemu w niższych temperaturach, choćby -20 i tak się ich używa w astronomii. Jedynie należy odpowiednio postępować, wnosić do domu sprzęt wyłączony, a na polu najlepiej niech pracuje cały czas, bo wtedy nie zbiera się wilgoć dzięki wydzielanemu przez nie ciepłu.

   Realne problemy ze sprzętem miałbyś dopiero na jakiś syberyjskich mrozach, które potrafią np unieruchomić migawkę w aparacie :) W Polskich warunkach bez obaw.

    

   Ogrzewanie kamery to by było kuriozum :) Im zimniejsza tym mniejszy szum.

  3. zubruu

   zubruu

   Dzięki :) Właśnie tak mi coś nie stykało, więc lepiej sie dopytać.

  4. apolkowski

   apolkowski

   Ogrzewa się okienko.

 2. I jakieś opinie? Działa?
 3. W przypadku pojawiających się coraz więcej mętów regularnie a także błysków przy zamkniętych oczach ( nie mylić z np jak sekundę wcześniej na lampę patrzyło się) wskazana jest wizyta u okulisty i badanie dna oka. W ogóle regularna kontrola. Napisała osoba z słabym wzrokiem i pod ciągłą kontrolą;)
 4. Niesamowite! Gratulacje i dzięki za możliwość podziwiania;)
 5. Zdjęcia się nie załączyły.
 6. Niesamowite.. dla mnie opad szczęki.. Mechanika płynów, jak woda;)
 7. Tak czytałem, na wszelki wypadek jeszcze raz. Generalnie TS chyba nie ma najlepszej opinii. Te triplety WO które były rozważane i zakupione na koniec to chyba właśnie o 1 półkę cenową za wysoko dla mnie teraz. Powoli jak czytam skłaniam się do: WO P 81/559 ZenithStar 81 Red OTA zamiast tego tripletu z TS-a.
 8. Oczywiście wliczam to w koszty. Do tego TS Optics widziałem coś w stylu: https://www.astroshop.eu/flatteners-correctors-reducers/ts-optics-photoline-full-format-flattener/p,51287
 9. Witam, Zastanawiam się nad teleskopem do astrofotografii. Mam już montaż ieq30 i trochę doświadczenia w bawieniu się canonem 1100D i Sonarem 135. I pewnie chwilowo zostanę z tym rejestratorem. Niebo to niestety Warszawa i około warszawskie. Zauważyłem całkiem dobrą oferte na : TS Optics Apochromatic refractor AP 80/480 ED Triplet Photoline OTA Czy to byłby dobry wybór? Rozważałem jeszcze: Sky-Watchera 80/600 EvoStar ED OTA, WO P 81/559 ZenithStar 81 Red OTA Omegon Pro APO AP 80/500 ED Carbon OTA Ten TS z tej listy jest jedynym tripletem. Macie jakieś doświadczenie z nim? Godny polecenia? I czy ten wyciąg wytrzyma powieszenie Canona bez ugięć?
 10. Super zdjęcie, uwielbiam ten obszar i kolorystykę;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.