Jump to content

zubruu

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  37
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

14 Neutral

About zubruu

 • Rank
  Alderamin

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Niesamowite! Gratulacje i dzięki za możliwość podziwiania;)
 2. Zdjęcia się nie załączyły.
 3. Niesamowite.. dla mnie opad szczęki.. Mechanika płynów, jak woda;)
 4. Tak czytałem, na wszelki wypadek jeszcze raz. Generalnie TS chyba nie ma najlepszej opinii. Te triplety WO które były rozważane i zakupione na koniec to chyba właśnie o 1 półkę cenową za wysoko dla mnie teraz. Powoli jak czytam skłaniam się do: WO P 81/559 ZenithStar 81 Red OTA zamiast tego tripletu z TS-a.
 5. Oczywiście wliczam to w koszty. Do tego TS Optics widziałem coś w stylu: https://www.astroshop.eu/flatteners-correctors-reducers/ts-optics-photoline-full-format-flattener/p,51287
 6. Witam, Zastanawiam się nad teleskopem do astrofotografii. Mam już montaż ieq30 i trochę doświadczenia w bawieniu się canonem 1100D i Sonarem 135. I pewnie chwilowo zostanę z tym rejestratorem. Niebo to niestety Warszawa i około warszawskie. Zauważyłem całkiem dobrą oferte na : TS Optics Apochromatic refractor AP 80/480 ED Triplet Photoline OTA Czy to byłby dobry wybór? Rozważałem jeszcze: Sky-Watchera 80/600 EvoStar ED OTA, WO P 81/559 ZenithStar 81 Red OTA Omegon Pro APO AP 80/500 ED Carbon OTA Ten TS z tej listy jest jedynym tripletem. Macie jakieś doświadczenie z nim? Godny polecenia? I czy ten wyciąg wytrzyma powieszenie Canona bez ugięć?
 7. Super zdjęcie, uwielbiam ten obszar i kolorystykę;)
 8. Piekne i inspirujące:)
 9. A dla mnie laika, całkiem fajna, przyjemnie się patrzy. Jedynie ten zielony na środku mi trochę nie pasuje ale poza tym fajnie wyszło, troche inne od super ostrych jednoznacznych interpretacji
 10. Ostatnio też pisałem odnośnie tego statywu z AstroShop'em to odpowiedź od nich była: W obu montazach standardowo jest statyw o srednicy nog 38mm, zas LiteRoc ma 45mm i jest o ok 3kg ciezszy a tym samym stabilniejszy.
 11. Ja sporo grałem swego czasu.
 12. Zdecydowanie dla mnie z jednym najgorszych nieb w Polsce takie zdjęcia są szalenie inspirujące i dające nadzieje Czysta przyjemność podziwiania;)
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.