Jump to content

aratingettar

Społeczność Astropolis
 • Content Count

  53
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

7 Neutral

About aratingettar

 • Rank
  Alnitak

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Witam Ostatnio zaciekawił mnie obiekt pod tytułem "Mgławica Irys". Mój teleskop to SkyWatcher heritage 130/650. Czy możliwe byłoby zobaczenie tego obiektu?
 2. Dobrze, widzę że często zostaje poruszany temat lepszych okularów. W takim razie prosiłbym o jakąś podpowiedź w tym temacie. Oczywiście najbardziej interesuje mnie obserwowanie obiektów głębokiego nieba .
 3. @dobrychemik Z twoim zdaniem co do dziesiątki się zgodzę. Za to 6 jest bardziej pod planety, więc w temacie mgławicowym raczej nie ma zbyt dużego znaczenia. Jak ktoś zna, to prosiłbym o polecenie dobrego okularu pod ten teleskop. Dodam jeszcze, że zależy mi na większej ilości szczegółów na mgławicach, i na tym żeby było to bardziej oczywiste (na przykład na M27 (hantle) nie widać nic, no chyba że metodą zerkania, wtedy widać lekką "kosmiczną watkę". Czyli ogółem chcę więcej szczegółów, i łatwiejsze oddzielenie obiektów od dość zanieczyszczonego nieba.
 4. Okulary które mam to: -Super 25 (produkcji SkyWatcher, mój ulubiony do głębokiego nieba) -Super 10 (SkyWatcher) -SWA-58-6 WA 6mm Eypiece (TMB optical) -Mam też barlowa x2
 5. Witam, Mam zamiar stać się posiadaczem filtru mgławicowego UHC do obserwacji wizualnych. Zastanawiam się jednak jaki model najbardziej by pasował. Mój teleskop to SkyWatcher Heritage 130/650, średnica pod filtr to 1,25. Mieszkam na obrzeżach dużego miasta. Chodzi o to, że nie wiem czy powinienem w takiej sytuacji wybrać filtr szeroko-, czy wąsko- pasmowy. Słyszałem że trzeba uważać żeby filtr nie był zbyt ciemny w przypadku małych teleskopów, ale z drugiej strony mój sprzęt ma dużą światło-siłę. Za to może okazać się też , że zbyt jasny filtr nie poradzi sobie aż tak dobrze. Marka "Astr
 6. piękny obiekt i piękne zdjęcia!
 7. witam, obiekty deep space zawsze ciekawiły mnie najbardziej (szczeólnie mgławice). Chciałbym się dowiedzieć co daje filtr mgławicowy UHC i czy jest to warte zakupu.
 8. świetne zdjęcie! Ta mgławica w lewym dolnym rogu to NGC6823.
 9. u nie dziś ładna pogoda więc mam zamiar się zabrać za obserwacje snowballa
 10. wielkie dzięki za przydatne informacje myślę że to będzie obiekt którym się zajmę w najbliższy bezchmurny dzień
 11. dzięki a teo snowballa w andromedzie to jakim okularem?
 12. z Wimmerem już się oswoiłem. pomógł mi znaleźć mgławice takie jak pierścień i hantle. niestety większość z wymienionych tam obiektów mgławicowych znajduje się u mnie o tej porze roku w niszczącej astronomię łunie światła najlepiej żeby Wasze propozycje znajdywały się wysoko na niebie, gdyż tam właśnie dociera najmniej światła z ziemi, przez co teleskop daje większe pole do popisu.
 13. witam chciałbym poprosić o propozycje łatwych do obserwacji mgławic lub innych obiektów "deep sky" mój teleskop to sky watcher heritage 130
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.