Jump to content

karp_killer

Społeczność Astropolis
 • Posts

  578
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Everything posted by karp_killer

 1. Lekko boczne oświetlenie widać przy pewnych ułożeniach planet. Rozrysuj sobie. Tyle że przyciemnienie powinno być po lewej teraz.
 2. Będę tęsknić Jowiszu. 9.10.2021. Około godziny 19:30, czyli za wcześnie na najwyższe położenie. Teleskop: Sky-Watcher 150/750 PDS Montaż: EQ5 opaskowany (OnStep) Sensor: Astro kamera t7m Ekspozycja: 4x3min Soczewki: Chiński noname barlow x5 (ale daje x3) Filtr: svBony Moon Filter Apki: Photoshop, Topaz DeNoise AI, PIPP, AutoStakkert, RegiStax 6, WinJUPOS Saturn 7min filmu
 3. @gryf188 nie wiem, jakich kolorów się spodziewasz, ale ta sraczka to akurat najmniej zmodyfikowany kolor w obrębie Andromedy. https://www.tvp.info/18330958/galaktyka-andromedy-zdjecia-z-teleskopu-hubblea Myślę, że w tym wypadku skojarzenia kolorystyczne leżą bardziej po stronie odbiorcy, niż intencji autora
 4. Zdaje się, że siadła kolimacja, albo muszę jeszcze popracować nad odległością korektora. Stąd dyspersja na gwiazdach. Seeing też ostatnio kiepski, więc to też mogło się przyczynić. Nie wiem, jak miałbym to korygować w obróbce - kolory rozbite niejednorodnie. A kolorystyka - chciałem dać delikatniejsze, ale nie wytrzymałem Festyniarskie kolorki jeszcze mi całkiem nie przeszły.
 5. Dzięki, że próbowałeś! Cropy były, ale największy problem to nie dość płaskie pole i wyginałem panele w PS, żeby je do siebie dopasować. Nie dziwne, że się platesolve sypie. Ale astrometry.net dało radę. Tyle, że tam mało pokazuje.
 6. Tak, jak pisałem - o to chodziło Czy pracujesz w Pixinsight? Może chciałoby Ci się puścić moje zdjęcie przez ichni platesolve i rzucić tu z adnotacjami. Mnie nie stać :p
 7. Dzięki. Jeśli oglądałeś 100 razy Mona Lisę, to może już czas pokazać ją jakoś inaczej? Sprzęt ma taką skalę, więc i takie kadrowane. Więcej, niż dwa panele mi się nie chce lepić. To i tak pierwszy i ostatni raz mozaikowania na najbliższy czas. Wyszły problemy z krzywizną pola i wyginałem panele ręcznie w PSie. I generalnie taki był zamysł, coś jak mapa, zależało mi na detalu - można sobie wędrować po szczegółach. Myślę, że może dobrze wyglądać w antyramie. Margines wtedy już będzie czarny.
 8. Skrólowie życia scrollują całe życie Dla purytan Dwupanelowa mozaika. Zbierane 2021-09-11 oraz 2021-10-09. Teleskop: Sky-Watcher 150/750 PDS Montaż: EQ5 opaskowany (OnStep) Guiding: Szukacz GSO 8x50, kamera T7m, Kiano SlimStick 1.0 Sensor: Canon 600D mod Ekspozycja: 96x3min na panel ISO: 800 Soczewki: Korektor komy Baader MPCC II Filtr: svBony Moon Filter Apki: SirilIC, Photoshop, Topaz DeNoise AI Resize: 85% Chciałem uzyskać efekt mapy galaktyki. Czym to najlepiej opisać? Astap się gubi, a astrometry.net pokazuje tylko m31 i jedną mgławicę w Andromedzie. Zeszłoroczna:
 9. Składam swoją m31 i przeglądam cudzesy. Twoje zdjęcie według mnie przeszło niedocenione, bo masz fajny detal. Jeśli zrobisz resize na jakieś 60%, to te zwalone gwiazdy nie będą tak boleć. Środki galaktyk jak dla mnie za bardzo spalone i to chyba najbardziej przeszkadza w odbiorze. Tło od biedy możesz całkiem pozbawić koloru, to nie będzie problemu łat. Miałem to samo i zrobiłem to samo.
 10. Bo tak Wróciłem z wyjazdu i wrzuciłem, przepraszam. A jeśli być skrupulatnym, to tytuł wątku "wczorajszy księżyc" miałby więcej sensu.
 11. 26.09.2021 Bieszczady Sensor: Xiaomi Redmi Note 7 Ekspozycja: 32s (to nie jest pełnia)
 12. Według mnie nie ma sensu do planet. Ostrzysz patrząc na szczegóły, aż są najmniej nieostre
 13. Spoko prace. Ja bym trochę pomniejszył, bo przez drizzle gwiazdy wydają się być aż nieostre. Cóż za dynamiczne zmiany na tym forum. Jakby lawinowy efekt. A wszystko z pewnością przez nowy system rankingu.
 14. No widzę, że się coś nowego pojawiło, ale dlaczego znikła reputacja? Nowy system jest gupi i wolałbym, żeby byo tak jak byo.
 15. Misza, ale wcześniej nie było tego problemu. Ostatnia obróbka coś popsuła.
 16. Nawet gwiazdy są purpurowe po lewej od Andromedy, a po prawej już nie. Ewidentnie coś krzywo z kolorami teraz.
 17. Purpurowa tylko z jednej strony? To zamierzony efekt? Może lepiej skalibruj fotometrycznie kolory ze świeżego stacka?
 18. A czy to nie jest tak, że tlenu w mgławicach jest zwykle mniej?
 19. Może w tą stronę? (tak na szybko z jpg)
 20. 1. Myślę, że odruchowo mamy ochotę stawiać talerz górą do góry. 2. Andromeda to duży obiekt, a po ukosie więcej się zmieści. 3. M110 lepiej wchodzi w kadr na płasko Czyli wersja 5 jest optymalna. Ja jednak chętnie zobaczyłbym jakieś nowe rozwiązania. Może taka kompozycja kadru, gdzie andromeda nie jest w centrum? Samemu zacząłem dwupanelowy projekt. Bardzo wstępnie z jednej nocy:
 21. Tak, też mam 130/650 i szału nie ma na planetkach. 2 cale więcej zrobiły sporo różnicy.
 22. Ja bym to tak pociągnął: Wyszły błędy stackowania: artefakty - spróbuj mniejszą ilość alignment points (w ostateczności zmień z local na global), albo zrezygnuj z jednego barlowa w przyszłości; jeśli Saturn uciekał Ci z pola widzenia, to klatki, w których jest tylko częściowo widoczny mogą powodować coś takiego szum (trochę zniwelowałem topazem) - złóż większą ilość klatek; w przypadku takiej małej tubki i Saturna próbowałbym z 10min filmu i brać z tego 30% do stacka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.