Skocz do zawartości

G 150.3+4.5 Błyskawice Thora ( Thor's Lighting) i kilka LDNów


Gość na chwilę

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Gość na chwilę napisał(a):

To bardzo ciemny i trudny w obróbce obiekt. Wielowarstwowe mgławice nie ułatwiają życia a wszechobecny pył zaburza kolorystykę. No ale coś tam widać.

Materiał zbierany od połowy sierpnia do wczoraj. Antlia 3nm OIII PRO: 100x1200 sekund bin 2. Astronomik ASHA 6nm: 24x1200 sekund bin 2, L: 48x600 sekund, RGB po 15x600 sekund na kolor. Prawie 57 godzin.

Setup: Officina Stellare Veloce RH200, Atik One 6.0 na ASA DDM 60. Narrowbandy zbierane z Warszawy i na warsztatach Rodos. Kolor i luminancja z warsztatach Rodos.

Opis obiektów poniżej.

 

Final.thumb.png.6c713f771dcd060ef1eca2bd83b35996.png

 

Finalannotated.thumb.png.2797c08bd206e2a73879489b0861a19b.png

Nic w zasadzie nie znalazłem o tym obiekcie w necie. 

 

Czasy klatek  trochę przerażają. 1200sek. Gdybym ja tak mogł palić.... Ale canon chyba tego nie wytrzyma 😁😁😱

 

Te pyły ma zdjęciu istna petarda. Od zawsze mi się podobają

 Gratuluję pięknego ujęcia. 

Edytowane przez Kriss2022
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję! Warto było palić i palić.... i palić :-) Mimo wszytko OIII jest tam jak na lekarstwo!

 

Byłem też ciekaw który fragment tego SNRa wybierzesz- ten, czy też te włókna po drugiej stronie LDNów. Dobry wybór, bo z tymi gęstymi pyłami kadr jest w punkt.

Edytowane przez Herbert West
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Herbert West napisał(a):

Gratuluję! Warto było palić i palić.... i palić 🙂 Mimo wszytko OIII jest tam jak na lekarstwo!

 

Byłem też ciekaw który fragment tego SNRa wybierzesz- ten, czy też te włókna po drugiej stronie LDNów. Dobry wybór, bo z tymi gęstymi pyłami kadr jest w punkt.

Wszystko ma swój czas i miejsce :)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minutes ago, Gość na chwilę said:

Wszystko ma swój czas i miejsce :)

Nie powiem, że nie myślałem o tym obiekcie- tylko bardziej o tych włóknach po drugiej stronie pyłów. Ale by były jaja, jakbyśmy ponownie robili ten sam obiekt :-)

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, dobrychemik napisał(a):

Nikt nie zasugeruje: "dopal drugie tyle"? ;)

 

Praca niezwykła, robi wrażenie.

 

Tlenu na tym zdjęciu wydaje się, że jest bardzo mało i przydałoby się tak z 4x tyle... No ale sugerowanie komuś żeby dopalił jeszcze 130h to trochę śmieszne, a trochę straszne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Behlur_Olderys said:

 

Tlenu na tym zdjęciu wydaje się, że jest bardzo mało i przydałoby się tak z 4x tyle... No ale sugerowanie komuś żeby dopalił jeszcze 130h to trochę śmieszne, a trochę straszne ;)

W przypadku takich obiektów, ZAWSZE jest za mało :-)

  • Lubię 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadne zdjęcie nie dało mi tak w kość jak to. Złożenie NB, mgławic pyłowych i tła to jakiś koszmar! Skończyły mi się pokłady cierpliwości- lepiej nie potrafię!

 

 

F2flat.thumb.png.6f39bbb7d41aef7b8039bb33e4540e87.png

I jeszcze wersja pokazująca detale ciemnych pyłów- najbliższa mojemu wyobrażeniu

F2flat.thumb.jpg.01bcc2869d62f14af180f4f64b1f89e6.jpg

Edytowane przez Gość na chwilę
  • Lubię 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja wg. mnie zdecydowanie najbardziej stonowana i prezentuje się najlepiej.

Pyły w niej wyglądają  najbardziej naturalnie. Jeśli chodzi o NB, to widać, że jest tam dużo „nitek”, które na pierwszy rzut oka wyglądają sztucznie i są trudne w obróbce.

Dużym plusem ostatniej fotki jest to, że na jasnych gwiazdach już nie widać tak halo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.