Skocz do zawartości

Celestron C102HD


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie do "forumowiczów" o Wasze ewentualne doświadczenia z refraktorem Celestron 102HD ? Będę wdzięczny za wszelakie uwagi na temat jakości głównie optyki tego teleskopu. Interesuje mie jak ma się jego jakość w stosunku do zbierającego dobre recenzje TAL`a 100RS.

Miałem okazję zapoznać się z Celestronem 150HD i moje wrażenia na temat Celestrona "made in China" nie są najlepsze.

Muszę zakupić jakiś przyzwoity refraktor za rozsądne pieniądze i waham się pomiędzy Celestronem a TAL`em. Będę wdzięczny, ża każdą uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Jeśli widziałeś w akcji refraktor Celestron 150 i nie bardzo ci pasował to 102 od niego nie będzie chyba lepszy :( bo też jest made in China

Wiesiek

 

Ey !! Celestron 150HD to lustro a CR150 HD to soczewa która taraz jeszcze inaczey się nazywa bo C6-R :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150HD to oczywiście Newton w którym konstruktor nie przewidział możliwości regulacji zwierciadła wtórnego ??? Może mało jeszcze w życiu widziałem, ale takiego Newtona nie. Jeśli Chińczyki nieprecyzyjnie zamontowali zwierciadło wtórne (co powinno wkrótce się wyjaśnić) lub z jakichś powodów zmieni ono położenie o ułamki milimetra to po herbacie, bo ustawienia czegoś takiego o ogniskowej 750mm może być bardzo trudne. Skolimowanie tego cudeńka okazało się po wstępnych próbach póki co niemożliwe

Jako, że jestem w potrzebie zakupu przyzwoitego refraktora stąd moje pytanie o Wasze ewentualne doświadczenia z C102HD, chociaż wiem, że wielu ich na naszym rynku jeszcze nie ma i porównanie za sprawdzonym TAL`em 100RS. Może lepiej nie ryzykować ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.