Skocz do zawartości

Moje Fotki - [Galeria: Carlos ]


carlos

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

I ja odważyłem się wreszcie pokazać swe hobbystyczne foto-wypociny. Niestety wolałbym pokazać odbitki, jako że focę analogowo i skanowanie z małych 9x13 odbitek nie jest zbyt dobre. Nie wywołuje, ni odbijam sam więc pokażę różnicę w odbitce tej samej klatki dwukrotnie w tym samym studio, lecz innego dnia. U mnie w ctx-ie monitorze 100% kontrastu i 50% jasności, to w przybliżeniu światło o które chodzi. Zdjęcia nie są dodatkowo kadrowane, ni obrabiane w komputrze - jest to to co naświetliłem. Zdjęcia robię mając aparat akurat tam gdzie moge go użyć - prócz kwiatów nic ustawianego - ot chwila na papierze. Zenit lub Minolta Dynax5 z obiektywami standartowymi. Proszę jako uczniak o krytykę.

Pozdrawiam

 

Seria I pod słońce, uwielbiam focić pod słońce jednakże efekt najlepiej oddaje odbitka a4

1. Tatry - widok z Palenicy w Szczawnicy

2. Palenica - narciarze na Palenicy

3,4. Światłość - witraż w kościele w Presovie na Słowacji (ot i różnica w odbitkach z fotolabu)

Tatry.jpgPalenica.jpgŚWIATŁOŚĆ.JPGŚWIATLOŚĆ.JPG

Edytowane przez carlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam chwilę to od razu wrzucę kilka więcej.

Seria II Architektura

1. Cerkiew - cerkiew w Maciejowej k. Nowego Sącza

2. San Zeno - Kosciół San Zeno Maggiore w Weronie

3. Pod spódnica Ginger - Tańczacy dom - Ginger i Fred w Pradze

4. Architektura - Fasada któregoś :-) kościoła Wenecji

Cerkiew.jpgSAN_ZENO.JPGGinger.jpgARCHITEKTURA.JPG

Edytowane przez carlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria III Różne

1. Wybrzeże - Costa Brava o zmierzchu

2. Dominika - Maleństwo w foteliku (strasznie żałuję, że nie miała czerwonego sweterka)

3,4. Kwiaty

5. Parrasoll - Palma z ławeczki po dwóch pivkach

Wybrzeże.jpgDominika.jpgKwiat.jpg

Kwiatkii.jpgPARRASOLL.JPG

Edytowane przez carlos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam chwilę to od razu wrzucę kilka więcej.

Seria II Architektura

1. Cerkiew - cerkiew w Maciejowej k. Nowego Sącza

2. San Zeno - Kosciół San Zeno Maggiore w Weronie

3. Pod spódnica Ginger - Tańczacy dom - Ginger i Fred w Pradze

4. Architektura - Fasada któregoś :-) kościoła Wenecji

Cerkiew.jpgSAN_ZENO.JPGGinger.jpgARCHITEKTURA.JPG

Ad.3

No kolego tak się nie robi. :angry::Beer::helo:

To było moje ujęcie "tańczących budynków" F. Gehrego. :D podczas jednodniowej wycieczki do Pragi na zlocie w Jodłowie.

Sorry ale ośmielę się dać tu dowód. mam nadzieję że się nie obrazisz za śmiecenie.

IMG_5554.jpg

ps.

A co do fotek jeśli chodzi o uwagi to : widzę tylko zbyt centralne kadrowanie ,ale wiele osób boryka się z tym problemem .

Ogólnie na 4+.Podobają mi się tematy. Ach te Tatry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było moje ujęcie "tańczących budynków" F. Gehrego. :D podczas jednodniowej wycieczki do Pragi na zlocie w Jodłowie.

Sorry ale ośmielę się dać tu dowód. mam nadzieję że się nie obrazisz za śmiecenie.

IMG_5554.jpg

 

Super. :helo:

Bardzo lubie ujęcia rybim okiem, szczególnie architekturę. Mam zamiar kupić sobie jeszcze zenitara-rybie oko i arsata z shiftem. :rolleyes: Może się kiedyś uda.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak ogolnie jeszcze - publikujac zdjecia architektury postawiles sobie wysoka poprzeczke. Niestety, tu nie ma przebacz. Sa pewne "swiete" zasady, ktore musza zostaw przyswojone. Mowiac zartem - za foto architektury moga sie brac tylko architekci ;) Darek zapewne wie o czym mowie :P

 

W kazdym razie, jest to zupelnie osobna dyscyplina i moim zdaniem: 1. trudna, 2. wymagajaca odpowiedniego sprzetu, a przede wszystkim kamery wielkoformatowej (korekcja perspektywy i plaszczyzny ostrosci). Tego nie da sie robic na zasadzie "ot zadarlem glowe i cyjnalem fotke". Nie dosc, ze przeciez takiej bryly raczej nie przestawimy, to do tego nie oswietlimy sztucznym swiatlem. Oznacza to, ze trzeba szukac odpowiedniego miejsca do wykonania dobrego zdjecia i jeszcze odpowiedniego czasu, zarowno godziny jak i pory roku (bardzo czesto).

 

Trudny kawalek chleba, ale dobre zdjecie architektury to miod na zmysly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze ostatnia uwaga. Niestety, zla jakosc skanow nic nie wytlumaczy. Coz z tego, ze ty widzisz te zdjecia na dobrych odbitkach, kiedy mi to niszczy zupelnie odbior. Powiem tak, jezeli samemu nie szanujemy swoich zdjec (a prezentacja takiej jakosci nie jest szczytem szacunku), to jak oczekiwac, aby inni je szanowali?

 

Musisz jakos inaczej to skanowac, albo niech w labie to zrobia z negatywu. To jest wlasnie najwiekszy problem fotografii analogowiej w konfrontacji z ekshibicjonizmem internetowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, jeśli masz fotki rybim okiem z takich ujęć pokaż prosze. Ciekaw jestem jak jeszcze bardziej poruszyło Ginger.

praga.JPGpraga1.JPGginger_1.JPG

 

Co do jakości skanów masz racje Jesionie. Jednakże rozmiar dobrze zeskanowanego zdjęcia wyklucza jego prezentację na forum. Poza tym najbardziej zależy mi na merytorycznej ocenie kadru, światła, zamysłu, itp. Niestety gdyby prezentować bardzo ziarniste zdjęcie przetworzenie domowo-amatorsko-małorozmiarowe nie ma szans.

 

"Mowiac zartem - za foto architektury moga sie brac tylko architekci wink.gif"

Co do tego to nie jestem pewien, aczkolwiek z architekturą i budownictwem mam na codzień do czynienia jako, że taki mój zawód ;) Ale dobry fotograf jest artystą i dysponując sprzętem dedykowanym do takich zdjęć o którym piszesz i doświadczeniem przebije każdego architekta bez tych " zalet". Ja z racji zboczenia zawodowego lubię fotografować architekturę tym co posiadam; no i niestety tutaj masz całkowitą rację, przeważnie tam gdzie jestem - jestemzbyt krótko. (w San Zeno byłem może półtorej godziny).

Postaram się wrzucić jeszcze kilka zdjęć architektury, ponieważ cieszę się że oglądacie je i wypowiadacie się na ich temat. Dzięki.

 

Co do fotek pod słońce - nie zawsze kadruje słońce w centrum, lecz lubię równomierne rozlanie się rażącego ciepła na fotkę. I dzięki za uwagę - trzeba myśleć tez o gustach i spojrzeniu innych - zapamiętam. B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu iście astronomiczna realizacja tego samego autora http://ronet.pl/gehry/009.htm Franka Gehry'go-lornetka[/url] czyli siedziba agencji reklamowej.

Ciekawe jaka tu złączka podejdzie.

 

 

Statywu raczej nie potrzebuje, bo stabilna jest. Nie znam dokładnie tego projektu, ale chętnie zobaczyłbym na tarasie w okularze (jeśli takowy jest) osobę oglądającą okolicę przez loknetkę. B)

Ja lubię tylko kilka jego prac. Poza Pragą podoba mi się Bilbao http://www.ronet.pl/gehry/1e.htm

Moja żona jak zobaczyła to zdjęcie zapytała mnie co to za krążownik, czy okręt podwodny. Miejsce i przeznaczenie są tu idealne do tego obiektu.

Edytowane przez Darek_B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.