Jump to content

Karta płatnicza AlleKarta


Lampka
 Share

Recommended Posts

Na stronie głównej Allegro reklamują AlleKartę - kartę płatniczą do kupowania w internecie. Czy ktoś z Was ma taką i używa? Jeśli tak, to czy jest ona akceptowana w zagranicznych sklepach internetowych. Jak wygląda jej używanie, czy można na koncie z nią związanym zrobić debet, czy tylko korzysta się ze środków aktualnie dostępnych. Z opisu wynika, że jest to karta płaska, ale skoro można nią płacić w sklepach internetowych to może, podobnie jak w wypukłych, jest jakiś limit kredytu? Nie ukrywam, że byłbym czymś takim zainteresowany - karta płatnicza, której konta nie można wyczyścić, bo nic na nim nie ma i jest zerowy limit debetu. Przed transakcją robię przelew na swoje konto i po chwili płacę kartą w sklepie internetowym i konto znowu puste. Hmm, tylko czy to by tak działało? Czy nie trzeba by czekać paru dni na zaksięgowanie wpłaty itp, itd.

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

Od dłuższego czasu taką karte ma chyba mBank. To jest de facto karta Visa więć zapłacisz nią w każdym sklepie internetowym przyjmującym Visę. Nie wiem czy jest na niej jakiś limit ale na zdrowy rozum to nie. Jezęli masz konto w tym samym banku który wydał Ci AlleKartę to księgowanie jest praktycznie natychmiastowe.. Lista banków które wydają AlleKartę jest na stronie Allegro.

Link to comment
Share on other sites

No tak, niby wszystko jest jak napisałeś. Ale chodzi mi o to, czy ktoś już to sprawdzał w praktyce. Szczególnie z AlleKartą, bo tam jest karta i konto za darmo (nie ma opłat za prowadzenie) i nie ma obowiązku dokonywania wpłat na konto. Co do wirtualnych kart mBanku, to słyszałem, że bywają problemy z ich akceptacją. Co do przelewu i księgowania, to myślałem o przelewie zrobionym z innego banku (aktualnie przeze mnie używanego) na konto, które jest związane w WBK z kartą AlleKarta, a to już może chyba trochę trwać.

 

Edit:

Prawie za darmo:

"Tak - nie musisz nic płacić za wydanie karty pod warunkiem, że na karcie, łącznie w ciągu trzech miesięcy, zostanie odnotowany obrót na kwotę min. 500 zł. Jeśli obrót będzie mniejszy, wówczas zostanie pobrana opłata manipulacyjna za wydanie karty w wysokości 10 zł. Opłata zostanie doliczona do Twojego rachunku użytkownika w Allegro."

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

No tak, niby wszystko jest jak napisałeś. Ale chodzi mi o to, czy ktoś już to sprawdzał w praktyce. Szczególnie AlleKartę, bo tam jest karta i konto za darmo (nie ma opłat za prowadzenie). Co do wirtualnych kart mBanku, to słyszałem, że bywają problemy z ich akceptacją.

 

Należy założyć, że za darmo są dzisiaj, a jutro już nie będą za darmo. Za darmo to jest powietrze do oddychania w banku tak powiedzieli Irlandczycy kiedy kupili WBK SA swego czasu. Kolega używa wirtualnej karty mBanku i mówi tak:

 

Opłata roczna jest chyba 25zł.

Problem z akceptacją karty (tzn brak akceptacji) pojawia się jeżeli system pyta o imięi, nazwisko i adres, które są na karcie bo ich tam nie ma :D . Jezeli AlleKarta będzie miała Imię i Nazwisko właściciela oraz adres to na 99% nie powinno być problemów ale oczywiście problem moze pojawić się zawsze. Ideału nie ma.

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że jak się chce często używac taką allekarte to lepiej ją mieć w tym banku w którym mamy konto. W przeciwnym przypadku musimy poczekac na księgowanie minimum 1 dzień.

Jedyny bank wydający te karty, to BZ WBK. Imię i nazwisko chyba na niej są, ale nie ma niestety adresu.

Chyba taka wirtualna karta nie byłaby często przeze mnie używana, a więc oszczędzanie na przelewach nie jest wielkim problemem. Myślę, że warto by się nad jej załatwieniem poważnie zastanowić. Ostatnio na przykład dyskusja na forum na temat zakupu w Stanach siatek dyfrakcyjnych umarła śmiercią naturalną, bo nikt nie chciał kupić tych siatek i zapłacić własną kartą kredytową. A płacąc takim wynalazkiem nic się właściwie nie ryzykuje.

Edited by Lampka
Link to comment
Share on other sites

W opisie na Allegro jest coś takiego

 

"To kolejna szybka metoda płatności online - z usług tych mogą już korzystać klienci mBanku, Multibanku, Inteligo, BZ WBK, Nordea oraz PKO BP" J

 

a to zrozumiałem tak, że w tych bankach można dostać allekartę ale mogę nie mieć racji"

 

AlleKarty są chyba tylko z BZ WBK. A inne banki mają swoje wirtualne karty (zresztą BZ WBP również ma "zwykłą wirtualną kartę"). Np w PKO jest Inteligo Visa Elektron itp., i to jest chyba ta szybka metoda płatności online.

Zresztą nie jest to istotne. Zasadniczy cel tego wątku jest taki - czy ktoś z Was korzysta z wirtualnych kart płatniczych i czy działa to bezszmerowo. Częściowo już dostałem odpowiedź (imię, nazwisko, adres).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 43 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 134 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.