Skocz do zawartości

Karta płatnicza AlleKarta


Rekomendowane odpowiedzi

Na stronie głównej Allegro reklamują AlleKartę - kartę płatniczą do kupowania w internecie. Czy ktoś z Was ma taką i używa? Jeśli tak, to czy jest ona akceptowana w zagranicznych sklepach internetowych. Jak wygląda jej używanie, czy można na koncie z nią związanym zrobić debet, czy tylko korzysta się ze środków aktualnie dostępnych. Z opisu wynika, że jest to karta płaska, ale skoro można nią płacić w sklepach internetowych to może, podobnie jak w wypukłych, jest jakiś limit kredytu? Nie ukrywam, że byłbym czymś takim zainteresowany - karta płatnicza, której konta nie można wyczyścić, bo nic na nim nie ma i jest zerowy limit debetu. Przed transakcją robię przelew na swoje konto i po chwili płacę kartą w sklepie internetowym i konto znowu puste. Hmm, tylko czy to by tak działało? Czy nie trzeba by czekać paru dni na zaksięgowanie wpłaty itp, itd.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu taką karte ma chyba mBank. To jest de facto karta Visa więć zapłacisz nią w każdym sklepie internetowym przyjmującym Visę. Nie wiem czy jest na niej jakiś limit ale na zdrowy rozum to nie. Jezęli masz konto w tym samym banku który wydał Ci AlleKartę to księgowanie jest praktycznie natychmiastowe.. Lista banków które wydają AlleKartę jest na stronie Allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niby wszystko jest jak napisałeś. Ale chodzi mi o to, czy ktoś już to sprawdzał w praktyce. Szczególnie z AlleKartą, bo tam jest karta i konto za darmo (nie ma opłat za prowadzenie) i nie ma obowiązku dokonywania wpłat na konto. Co do wirtualnych kart mBanku, to słyszałem, że bywają problemy z ich akceptacją. Co do przelewu i księgowania, to myślałem o przelewie zrobionym z innego banku (aktualnie przeze mnie używanego) na konto, które jest związane w WBK z kartą AlleKarta, a to już może chyba trochę trwać.

 

Edit:

Prawie za darmo:

"Tak - nie musisz nic płacić za wydanie karty pod warunkiem, że na karcie, łącznie w ciągu trzech miesięcy, zostanie odnotowany obrót na kwotę min. 500 zł. Jeśli obrót będzie mniejszy, wówczas zostanie pobrana opłata manipulacyjna za wydanie karty w wysokości 10 zł. Opłata zostanie doliczona do Twojego rachunku użytkownika w Allegro."

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, niby wszystko jest jak napisałeś. Ale chodzi mi o to, czy ktoś już to sprawdzał w praktyce. Szczególnie AlleKartę, bo tam jest karta i konto za darmo (nie ma opłat za prowadzenie). Co do wirtualnych kart mBanku, to słyszałem, że bywają problemy z ich akceptacją.

 

Należy założyć, że za darmo są dzisiaj, a jutro już nie będą za darmo. Za darmo to jest powietrze do oddychania w banku tak powiedzieli Irlandczycy kiedy kupili WBK SA swego czasu. Kolega używa wirtualnej karty mBanku i mówi tak:

 

Opłata roczna jest chyba 25zł.

Problem z akceptacją karty (tzn brak akceptacji) pojawia się jeżeli system pyta o imięi, nazwisko i adres, które są na karcie bo ich tam nie ma :D . Jezeli AlleKarta będzie miała Imię i Nazwisko właściciela oraz adres to na 99% nie powinno być problemów ale oczywiście problem moze pojawić się zawsze. Ideału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jak się chce często używac taką allekarte to lepiej ją mieć w tym banku w którym mamy konto. W przeciwnym przypadku musimy poczekac na księgowanie minimum 1 dzień.

Jedyny bank wydający te karty, to BZ WBK. Imię i nazwisko chyba na niej są, ale nie ma niestety adresu.

Chyba taka wirtualna karta nie byłaby często przeze mnie używana, a więc oszczędzanie na przelewach nie jest wielkim problemem. Myślę, że warto by się nad jej załatwieniem poważnie zastanowić. Ostatnio na przykład dyskusja na forum na temat zakupu w Stanach siatek dyfrakcyjnych umarła śmiercią naturalną, bo nikt nie chciał kupić tych siatek i zapłacić własną kartą kredytową. A płacąc takim wynalazkiem nic się właściwie nie ryzykuje.

Edytowane przez Lampka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie na Allegro jest coś takiego

 

"To kolejna szybka metoda płatności online - z usług tych mogą już korzystać klienci mBanku, Multibanku, Inteligo, BZ WBK, Nordea oraz PKO BP" J

 

a to zrozumiałem tak, że w tych bankach można dostać allekartę ale mogę nie mieć racji"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opisie na Allegro jest coś takiego

 

"To kolejna szybka metoda płatności online - z usług tych mogą już korzystać klienci mBanku, Multibanku, Inteligo, BZ WBK, Nordea oraz PKO BP" J

 

a to zrozumiałem tak, że w tych bankach można dostać allekartę ale mogę nie mieć racji"

 

AlleKarty są chyba tylko z BZ WBK. A inne banki mają swoje wirtualne karty (zresztą BZ WBP również ma "zwykłą wirtualną kartę"). Np w PKO jest Inteligo Visa Elektron itp., i to jest chyba ta szybka metoda płatności online.

Zresztą nie jest to istotne. Zasadniczy cel tego wątku jest taki - czy ktoś z Was korzysta z wirtualnych kart płatniczych i czy działa to bezszmerowo. Częściowo już dostałem odpowiedź (imię, nazwisko, adres).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.