Skocz do zawartości

USA


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja zamawiałem adaptery do okularów i Nikona 4300 ale podałem w adresie odbiorcy osobę, która jest w USA, która następnie to przesłała do Polski po małym przepakowaniu celem ominięcia złodziejskiego wiadomo czego :):P . Zamówiłem przez net i płaciłem kartą, nie było problemu. Bartek też tam kupował okular z gwintem przystosowany do łamanego Nikona ale nie wiem w jaki sposób robił zamówienie... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od nich probowalem zamowic okular z zoomem. Nie chce mi sie opowiadac przeczytaj tu :http://www.forum2.teleskopy.pl/read.php?f=...4516&t=4516

generalnie nie polecam.

 

Co do metody zaplaty ktora wybrales tj adres wlasciela karty kredytowej jest inny niz adres dostarczenia towaru. To takie przypadki z gory traktowane sa jako podejrzane o operacje kradziona karta i niektorzy dmuchajac na zimne nie przeprowadzaja takich transakcji. Choc o ile wiem nie jest to zabronione. Ja duzo kupuje w USA przez i-net z reguly uprzedzam o tym ze bede chcial wyslac towar w inne miejsce niz to z ktorego pochodzi wlasciciel karty. W sklepach w ktorych mnie znaja jako stalego klienta nie mam problemu. Problemy zdarzaja sie w miejscach gdzie kupuje 1szy raz

 

POza tym jesli ten wedge jest z Meade to dodatkowo dealerom tej firmy nie wolno sprzedawac ich towaru poza granice USA. Mimo tego sa tacy co sprzedaja :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.handsonoptics.com/ - nie wysylaja nowych teleskopow MEADE za to nowe akcesoria Meade bardzo chetnie - przynajmniej mi

 

http://astronomy-mall.com/telescope-warehouse/ - tutaj kupisz wszystko i wszystkich. Jesli czegos nie ma na liscie wyslij emila z zapytaniem. Przy zakupie zaznacz czy to ma byc nowe czy uzywane. Przesylki dochodza do polski nawet w ciagu tygonia

 

Obydwie z w/w firm uzywaja zwyklej poczty wiec do zamowionego towaru o wadze i wielkosci nie przekraczjacej dop. limitow placimy dodatkowo 20 USD

 

 

Tutaj tez mozesz poszukac:

http://astronomy-mall.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy zrealizowaliby zamowienie na STARFINDER'a DOB. 16" F/4.5 i ile by to docelowo kosztowalo (koszt ostateczny-nie mylic z sadem ostatecznym)

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.handsonoptics.com/ - nie wysylaja nowych teleskopow MEADE za to nowe akcesoria Meade bardzo chetnie - przynajmniej mi

 

I tu taj znalazłem coś ciekawego. Okularki :

$79.00

Antares 32mm Erfle , 70 degree FOV. Reg 99

None

$79.00

Antares 40mm Erfle , 60 degree FOV. Reg 99

$79.00

Antares 52mm Erfle, 50 degree FOV . Reg 99

 

??? JanuszP - przyznaj się, że to twoje okulary! ;))

 

No nie całkiem ale do naszego Antaresa aż prosi się je zakupić w tej kompatybilnej nazwie ;D

Janusz P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja często zamawiam różne dziwne rzeczy i Scopetronix też już kupowałem i nie było problemu z wysyłką do Polski. Raz miałem tylko przejścia w Orion Telescope i od tego czasu "wyleczyłem" się z tej firmy choć cały czas mam smaka na ich refraktorek 80mm :) teraz kosztuje 149 USD aż mnie karta kredytowa korci , no ale on to juz kompletnie nie wysyłają poza Stany i Kanade , a szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy ściągali coś astro z USA... Jak jest z przesyłką - ile czasu idzie i czy przechodzi przez cło (czy jest jakas reguła - kilkukrotnie odbierałem przesyłki z Suna - czasem nawet kilkaset $ i bez cła Stolica dostarczała mi do domu, a 2 płyty CD zostały oclona jak złoto).

W grę wchodzą małe wymiarowo rzeczy (no i niezbyt drogie) - OffAxisGuider, FocalReducer/3,3, filtry - czy mozna zamawiać czy lepiej poczekać na wyjazd kogoś znajomego?

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do tych, którzy ściągali coś astro z USA... Jak jest z przesyłką - ile czasu idzie i czy przechodzi przez cło (czy jest jakas reguła - kilkukrotnie odbierałem przesyłki z Suna - czasem nawet kilkaset $ i bez cła Stolica dostarczała mi do domu, a 2 płyty CD zostały oclona jak złoto).

W grę wchodzą małe wymiarowo rzeczy (no i niezbyt drogie) - OffAxisGuider, FocalReducer/3,3, filtry - czy mozna zamawiać czy lepiej poczekać na wyjazd kogoś znajomego?

Pozdrawiam,

Jurek

 

Przesylka z USA najszybciej dotarla do mnie w tydzien regularna poczta. Tu jest szansa na ominiencie cla. Przesylki przez firmy kurierskie sa drogie i clone zwykle w 100% przypadkow. Clo to w zasadzie 12% oplaty granicznej + 22% vatu, razem 34% wartosci, ale moze sie zdarzyc i wiecej bo zwykle nalicza je jakis nieduoczony i nie znajacy jezyka baran w mundurze celnika.

 

Na pozostale pytania w zasadzie sam sobie odpowiadasz.

Na to czy cos jest oclone czy nie nie ma reguly.

Paczki sa wybierane z lapanki - na ktora wypadnie na ta clo. A samo clo mozna juz dowalic naprawde od wszystkiego. Ostatnio na SADdzie wyczytalem ze zclili mi z faktury nawet pozycje shipping :). Samego SADa czytasz ja najlepsza kabartetowa lekture. Bledy w stylu pinglisz bledy merytoryczne np: (stwierdzono telescop w ilosci 1szt oraz 3 sztuki eyepic i 1ej sztuki shipping z faktury nie stwierdzono !)

Najbardziej lalem z teleskopu Newton produkcji-pochodznie: Meade in Tajwan.

 

Poszukaj w necie seriwsu e-platnosci tam sa opisane metody wszelkich zabiegow i unikow celnych oraz wysokosci stawek zwolnionych z cla. Ze swojego doswiadczenia powiem Ci ze i tak celnik cli co chce a uniki dzialaja na 50% :) bo jak juz ktorys paczke otworzy to nie zamknie poki nie ocli :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, kumpel jedzie w sierpniu to go poproszę o pare rzeczy.

Czy ktoś z was praktykował na miejscu (usa) płacenie inaczej jak kartą (np. czy można zamówić z usa i zapłacić cashem przy odbiorze - wiem, brzmi TAM dziwacznie ? :P)

Pozdrawiam,

Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was praktykował na miejscu (usa) płacenie inaczej jak kartą (np. czy można zamówić z usa i zapłacić cashem przy odbiorze - wiem, brzmi TAM dziwacznie ? :P)

 

Nie powinno być problemu. Ja zamawiałem w Adoramie miesiąc przed odbiorem. Towar miał odebrać kolega i zapłacić na miejscu. Odpisali, że OK.

Na trzy dni przed odbiorem w NY okazało się, że kolega się nie wyrobi. Facet z Adoramy zaproponował, żebym zapłacił kartą, a oni wyślą szybko towar do kolegi w innym stanie. I wyszło nawet taniej bo okazało się, że jak wysyłają do innego stanu to odliczają TAX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapytaj ich najpierw, bo może ten towar mają od ręki i nic nie musisz zamawiać. Mnie już kilka razy zadziwili jak z magazynu wynieśli to czego się nie spodziewałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.