Skocz do zawartości

komputerowe ciekawostki


Rekomendowane odpowiedzi

koreańska firma Dageon Technology zaprezentowała czytające pióro, które może przeczytać dziecku np. książkę.

 

d_1_sm_4.jpg

 

więcej tu: http://www.aving.net/newproduct/default.as...m=9234&BTE_num=

ciekawy w sumie wynalazek, takie połączenie skanera z ocr'em i syntezatorem mowy,

ale zapewne jest to następny gadżet, uspakajający sumienia zapracowanych rodziców i napewno znajdzie wielu nabywców i jeszcze taka głębsza refleksja, czy nasze wnuki, prawnuki, bedą wychowywani przez roboty? :mellow:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

odkąd w 1982 roku IBM przedstawił pierwszego peceta a wraz z nim klawiaturę typu XT minęło szmat czasu

komputery osobiste ewoluowały, przez te lata, nieustannie, ale klawiatury raczej nie, ich kształ i wygląd, przez całe lata był praktycznie niezmienny.

 

Pierwszy, pierwotny standard XT miał klawisze funkcyjne z lewej strony, a nie tak jak większość dzisiejszych u góry, nota bene wpowadzony też przez IBM układ AT, było jeszcze parę mniej znaczących różnic, jak choćby powiększony klawisz + klawiatury numerycznej, o którego wielkość, dotąd pamiętam, toczyły się zażarte dyskusje :D

 

Po wielu latach "nudy" w designie klawiatury, Microsoft wprowadzając system windows 95 zaproponował klawisz hmm nazwijmy go "windows" takie okienko między lewym ctrl a altem, do dziś wielu użytkowników najchętniej by go wyrwało, no bo jest bez sensu :Boink:

 

Jakoś tak całkiem niedawno temu, wraz z masowym pojawieniem się multimediów, do starej poczciwej klawiatury zaczęto dodawać różne przyciski funkcyjne, multimedialne, nawet i rolki, pokrętła, joystiki itp, jedne się przyjęły z entuzjazmem inne nie

 

ale właśnie, szykuje nam się chyba kolejna rewolucja poczciwej klawiatury. mianowicie to:

 

keyb_002.jpg

 

otóż jest to pierwsza klawiatura, w której każdy klawisz jest ekranem OLED (to takie LCD, tylko, że organiczne), a to pozwala na zdefiniowanie każdego klawisza, w/g własnych, albo raczej potrzeb aplikacji, ale właśnie przypisanie danej funkcji odpowiedniemu klawiszowi, będzie na nim uwidocznione

 

np. otwierając photoshopa klawiatura zmieni się na taką:

 

psd.jpg

 

grając w quake'a zobaczymy na niej to:

 

qua.jpg

 

nie problem sobie wyobrazić, aby np. otwierając forum, komunikatora, czy jakiegoś chata, klawiatura zaczęła nam pokazywać emoty :szczerbaty:

 

więcej informacji tu: http://www.artlebedev.com/portfolio/optimus/

na rynek ma trafić 1 lutego tego roku, cena nieznana

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest aż tak energochłonne. Technologia OLED opiera się na bardzo wydajnie świecących diodach organicznych (coś ala diody LED). Monitory tez juz takie robią, tylko pewnie ich cena jest kosmiczna. Klawiatury już mamy mniej więcej takie, tylko trzeba pare skrótów pamietać, no i obrazki sobie wyobrazić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie mysle, ze klasyczna klawiatura, chocby nie wiem jak udziwniona, i tak zostanie zamordowana czyms innym. Jest wielka, powolna i wymaga rak.

 

Chyba toolsy ala czytnik ruchow zrenicy, czy light-pointery na kilku palcach lub cos innego w ten desen sa przyszloscia, nie klawiaturki choinki.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zapewne tak, ale chyba jeszcze nie teraz, w office 2003 są pewne próby zmiany interface'u użytkownika na bardziej naturalny, jak np. pisanie w wordzie przez dyktowanie, tzn. my mówimy, a komputer usiłuje to napisać , jak również rozpoznawanie prostych poleceń z poziomu obsługi systemu, ale to ciągle nie to,

 

jeszcze długo nie będzie tak:

 

- te, komputer, weź mi PIT'a wypełnij i wyślij go do skarbówki,

potem odpisz temu, no wiesz któremu, ..że dziś to niemam czasu, jutro się tym zajme..

noi zrób mi stack tej emki wreszcie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- te, komputer, weź mi PIT'a wypełnij i wyślij go do skarbówki,

potem odpisz temu, no wiesz któremu, ..że dziś to niemam czasu, jutro się tym zajme..

noi zrób mi stack tej emki wreszcie :D

królestwo za taką opcję :D - niestety w tym przypadku to już sztuczna inteligencja się kłania. Ale miło byłoby mieć taki gadżet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj wydaje mi sie Hans że jeszcze długo obcja klawiatury zostanie na tym samym pozio0mie,choc mimo wszystko technologie o których wspominasz za jakis czas wejdą , ale o ile znam życie i historiie komputerów to wejdzie cos co narazie nie ma prawa bytu na rynku , zobaczymy :szczerbaty:

 

Klawiatura ogólnie mi sie podoba fajny pomysł, bo szczeże powiedziawczy typy multimedialne zaczeły mnie denerwować za duzo przycisków itd, a ta nowa obcja niczego sobie :D

 

Teksty o kompie powiedziane wyzej hmmm .... zanim poznałem komputer czyli przed 1997r to podobnie myslałem :szczerbaty:

Ale fajnie by było jak by tak było :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne tak, ale chyba jeszcze nie teraz, w office 2003 są pewne próby zmiany interface'u użytkownika na bardziej naturalny, jak np. pisanie w wordzie przez dyktowanie, tzn. my mówimy, a komputer usiłuje to napisać , jak również rozpoznawanie prostych poleceń z poziomu obsługi systemu, ale to ciągle nie to,

 

jeszcze długo nie będzie tak:

 

- te, komputer, weź mi PIT'a wypełnij i wyślij go do skarbówki,

potem odpisz temu, no wiesz któremu, ..że dziś to niemam czasu, jutro się tym zajme..

noi zrób mi stack tej emki wreszcie :D

 

Tak będzie. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

 

jeszcze długo nie będzie tak:

 

- te, komputer, weź mi PIT'a wypełnij i wyślij go do skarbówki,

potem odpisz temu, no wiesz któremu, ..że dziś to niemam czasu, jutro się tym zajme..

noi zrób mi stack tej emki wreszcie :D

 

Oby. Bo ja mam nieco wypaczona wizje takiego dialogu.

 

Komputer - Pobralem uaktualnienie pakietu MS ZUS i MS PIT, service pack 14.12.182 Nowa funkcjonalnosc wymaga wyslania korekty PIT'a w ciagu 24 godzin od pobrania aktualizacji. Prosze o zgode na transfer.

User - Te profesorek, a jakie zmiany sa w korekcie?

Komputer - 2% kwoty wolnej od podatku zostanie przekazane na fundacje Windows Glodujacym. 10% kwota wolna od darowizn zostnie przelana na konto fundacji Microsoft for Education. Zwrot za nadplacone 80% kwoty na ubezpieczenie spoleczne zostanie zrealizowane przez bank MS Financial.

User - Profesorek , nie wyrazam zgody na modyfikacje mojego PIT'a.

Komputer - Jestes pewny?

User - Tak.

Komputer - Jestes pewny, ze jestes pewny?

User - Tak qrw..!

Ale jestes pewny, ze ....

 

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jestes pewny, ze ....

Komp:

jeżeli jesteś pewny to mozesz pobrać druk z okienka nr 5 urzędu wojewódzkiego czynnego w piątki od 11:00-11:25 nastepnie ręcznie wypełnić odpowiednie pola zgodnie z instrukcją wiszącą w gablocie w Urzędzie skarbowym nr 2 i potwierdzoną notarialnie kopię przesłać do odziału MS. pismo zostanie rozpatrzone w terminie 6mc-y.

Czy jesteś pewny, że niechesz automatycznie skorygować pita?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.