Skocz do zawartości

Mak-Cass z wyciagiem Crayforda?


Gość polaris

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc,

niedawno ogladalem stronke goscia, ktory w swoim SCT zastosowal wyciag Crayforda zamiast systemu zmiany kata lustra.

 

Macie jakies doswiadczenia czy w Maku to zda egzamin i czy taka hybryda bedzie ostrzyc?

I czy jest jakies polozenie tego "knoba" do ustawiania ostrosci w Maku przy ktorym lustro jest ulozone dokldnie prostopadle do promieni swiatla?

Nigdy nie krecilem tym "na maksa" i nie wiem czy to sie wykreci czy napotka opor :Boink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam baaderowski wyciąg Crayforda do SCT, ktory używam razem z fabrycznym przesuwem lustra. Gwarantuje mi to trzymanie ostrości, bo na samym fabrycznym mechaniźmie lustro nieco opada po ostrzeniu. Drugi wyciąg działa niezależnie i po problemie.

 

Dzieki Lemarc. czyli powinien ostrzyc bez problemu.

Musze pomyslec nad tym usprawnieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko ze ja mam miaszane uczucia z dociązaniem tyłu maka.

 

Zawsze sa watpliwosci, dlatego najpierw sie radze, a decyzja zapadnie pozniej...

Pamietasz o mojej prosbie z obejmami?

Edytowane przez polaris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz McArti, czegoś tu nie rozumiem, chcesz powiedzieć, że taki/Twój mak był na orbicie?? :D

przecież to wogóle nie wygląda na "orbitę" i po cholere by był tam potrzebny ten statyw?

a przecież i tak widać, że muszą go trzymać :ha:

tylko czego oni się trzymają?, a no tak - statywu :Boink:

i te kable musisz jeszcze "poprawić", bo wcale nie wyglądają, że były w stanie nieważkości :ha:

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem, to NASA Airborne Observatory

czyli z pokładu boeninga :)

albo tego:

fell_off_rear_left3.gif

albo tego:

65219main_1998AC0014.jpg

jeden to KAO a drugi SOFIA

a nawaet nie wiedziałem, ze nasa ma obserwatorium astronomiczne w samolocie i sobie lata i foci, zero chmur, seeing rewelacja

 

a może złożymy sie na mały samolot? :ha:

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na astro4 ponad rok temu ktos opisywal przerobki w celu zabudowy 2" wyciagu do swego Maka.

Mial problemy z ostroscia, a pozniej z winetowaniem mimo 2" . Moze redukcje mial zle .

 

zbig mataczysz nie miałem problemów z ostrością :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba na astro4 ponad rok temu ktos opisywal przerobki w celu zabudowy 2" wyciagu do swego Maka.

Mial problemy z ostroscia, a pozniej z winetowaniem mimo 2" . Moze redukcje mial zle .

 

No wlasnie zmiana na 2"to jedno, a zamontowanie Crayforda to drugie.

Pech w tym, ze Crayfordy sa dwucalowe i trzebaby te dwa aspekty jakos polaczyc.

Chyba, ze dorwe Crayforda 1,25"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.