Skocz do zawartości

Kilka zabawek Astro na sprzedaż.


Gość TUR

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Poniżej lista kilku rzeczy, które planuje sprzedać, aby sfinansować inny zakup.

 

1. PRONTO ASTROKRAK

Sprzęt używany. kilka informacji:

- ogniskowa 400mm

- średnica obiektywu 66mm

- wyciąg 2 "

- złączka katowa 90st Astrokrak

- przejściówka 2"/1,25"

- kilka zadrapań na tubusie,

- optyka w stanie idealnym.

Refraktor daje bardzo wysokiej klasy obrazy i jest bardzo dobrym kompaktowym, przenośnym refraktorkiem.

Cena 550 zł.

 

2. FILTR ANTARES ALP 2 "

Używany, w bardzo dobrym stanie

Cena 300zł

 

3. OKULAR ANTARES 10 MM Z PODŚWIETLANYM KRZYŻEM.

Używany w bardzo dobrym stanie. Cena 350zł

 

4. SZUKACZ ASTROKRAK Z OBEJMAMI.

w zestawie:

- tubus z obiektywem 60mm/270mm

- złączka 45 st pryzmatyczna,

- okular 8* (30mm) z krzyżem (powiększenie ok. 9*)

Szukacz daje obraz prosty nieodwrócony.

Cena 150 zł.

 

5 OKULAR ASTROKRAK 2" 40MM.

Używany w bardzo dobrym stanie. Cena 100 zł.

 

Zainateresowanych proszę o kontakt na PW.

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram głos w kwestii ceny pronto. Sam bym go kupił, gdybym nie miał Celestrona 102/500.

Sam diagonal 2" swoje kosztuje, więc pronto jest prawie za darmo.

I żeby nie było niedomówień, zamówione szkiełka przeznaczam do C8N, a nie do 102/500:)

Jak ktoś nie ma trawelerka, to nie powinien się długo zastanawiać, targować cenę i brać.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad tym Pronto, czy nadawałby się na szukacz do Taurusa 410, którego wiosną mam zamiar nabyć? Czy lepszy byłby od standardowego szukacza Soligora 8x50 (który ma zostać zainstalowany w Taurusie), gdy np. wrzuciłbym do Pronto Erfla Antaresa 52mm (co dawałoby szukacz Pronto ok. 7,7x66, przy polu ok. 6,5 stopnia)? :unsure:

 

Czy warto? Bo trochę drogi zrobi się wówczas ten szukacz... :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

W mojej półmetrówce miałem dwa szukacze - połówka lornetki 10x50 (pole widzenia ok 7.5st) do szukania jasnych obiektów lub wstępnego szukania słabych obiektów. Szukacz ten świetnie współpracował ze Sky Atlasem. Drugi szukacz właśnie ten 66/400mm służył do odszukiwania miejsc słabych galaktyk i mgławic planetarnych. Obiektów tych szukałem z własnymi mapkami drukowanymi z Guide 8.0 lub z Uranometrią, a do nich potrzebowałem własnie większego zasięgu gwiazd, czego nie dawała mi średnica 50mm.

Duża średnica lustra pozwala na "grzebanie" w obiektach głębokiego kosmosu i czasami trezba uzyć poweru ok 200x, aby znaleźć słabą np. mgłwicę planetarną 10" katowych. Do tego własnie trzeba mieć szukacz z dużym zasięgiem (60-80mm).

Tak jak pisałem, pronoto będzie dobry jako drugi szukacz z lepszym zasięgiem gwiazdowym, jednak jeżeli miałbyś uzywać go jako jedyny szukacz, to odradzam ponieważ będzie miał zbyt małe pole widzenia do wstępnego ustawiania. I druga sprawa, którą powinieneś rozważyć, to waga szukaczy.

 

PS. Widzę, że kolega jest moim sąsiadem (Nowa Iwiczna), dlatego mam nadzieję spotykać się na wspólnych obserwacjach :D )

 

Pozdrawiam

Paweł

Edytowane przez TUR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.