Skocz do zawartości

Nagrywarka DVD w laptopie


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Dzisiaj stałem się posiadaczem laptopa :D i mam w związku z tym pytanie. Moja nagrywarka jest oznaczona następująco: DVD-Dual Layer(support DVD+R Double Layer/DVD+-RW) Czy możecie mi powiedzieć o co dokładnie chodzi bo nie jestem pewien? Nagrywa ona DVD+R i DVD-R czy tylko DVD+R? Jaka jest róznica między DVD-R i DVD+R?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzisiaj stałem się posiadaczem laptopa :D i mam w związku z tym pytanie. Moja nagrywarka jest oznaczona następująco: DVD-Dual Layer(support DVD+R Double Layer/DVD+-RW) Czy możecie mi powiedzieć o co dokładnie chodzi bo nie jestem pewien? Nagrywa ona DVD+R i DVD-R czy tylko DVD+R? Jaka jest róznica między DVD-R i DVD+R?

Wygląda na to że to nagrywarka 2 warstwowa i powinna nagrywać wszystkie rodzaje płyt. Ważny jest jednak program jakiego używasz do nagrywania i sam nośnik. Wiem z doświadczenia że tak jak zwykłe CD tak i nośniki DVD są różnej jakości i nie na wszystkich da się nagrywać.

Najlepiej kup kilka płyt różnych producentów (kolor nośnika) i zobaczysz z jakimi twoja nagrywarka będzie działać najlepiej.

Gratuluję tak wypasionego lapcia :Beer:

 

Piotr G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyhy - tak sie sklada, ze wczoraj aktualizowalem firmware swojej starej CD-RW - nie rozpoznawala nosnikow niektorych producentow...

 

Dlatego warto przed zmianą biosa sprawdzić co nowego wnosi, a co usunięto.

Nie zawsze nowszy znaczy lepszy - stare błędy poprawiono, ale pojawiają się nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego warto przed zmianą biosa sprawdzić co nowego wnosi, a co usunięto.

Nie zawsze nowszy znaczy lepszy - stare błędy poprawiono, ale pojawiają się nowe...

Na szczescie - mnie aktualizacja usunela bledy...

 

Z programow do nagrywania - polecam K3b. Darmowy, a ma calkiem spore mozliwosci...

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, oczywiście Twoja nagrywarka obsługuje zarówno "+" jak i "-" ale tak naprawdę to nie ma teraz większego znaczenia, bo teraz każda nagrywarka obsługuje te formaty. Być może ma to znaczenie w przypadku jakiś starszych odtwarzaczy DVD, które obsługiwały tylko "-". Odnośnie „Double Laser” znaczy to, że jeśli kupisz odpowiednie płytki to powinieneś nagrać ponad 8GB na niej. Jednak osobiście polecam zwykłe DVD 4,6GB, są tanie i niezawodne. Co do problemów to faktycznie trafiłem raz na paczkę DVD (TDK), których moja nagrywarka nie łyknęła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Dzisiaj stałem się posiadaczem laptopa :D i mam w związku z tym pytanie. Moja nagrywarka jest oznaczona następująco: DVD-Dual Layer(support DVD+R Double Layer/DVD+-RW) Czy możecie mi powiedzieć o co dokładnie chodzi bo nie jestem pewien? Nagrywa ona DVD+R i DVD-R czy tylko DVD+R? Jaka jest róznica między DVD-R i DVD+R?

 

Możesz napisać jakiego producenta i jaki model nagrywarki posiadasz?

Skończyło by się gdybanie; a tak można byłoby ostatecznie określić co potrafi nagrać, a co nie, twoja nagrywarka...

Może masz jakiś starszy model i dlatego są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaję: Slimtype DVDRW SOSW-833S

 

Nagrywarka nie jest acera jak napisałeś, ale produkuje ją Lite-on.

Sama nagrywarka obsługuje takie formaty zapisu:

SOSW-833S (8x+R, 8x+RW, 4x+R9, 8x-R, 6x-RW, 4x-R9).

 

STĄD można pobrać firmawe to twojej nagrywarki.

 

Pamiętaj, aby w programie który nagrywa (powinno się to dziać automatycznie) ograniczyć prędkość nagrywania płytek. Jak kupisz czystą płytkę +R np. o prędkości zapisu 52x to pamiętaj, że możesz ją nagrać maksymalnie z prędkością 8x. Kup kilka płyt różnych producentów i przetestuj z jakimi nagrywarka radzi sobie najlepiej. To co nagrasz, sprawdzaj najlepiej na innym czytniku czy da się odczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z płytkami DVD to było jakoś tak

DVD - R - starszy format - nie obsługiwał nagrywania multisesji - raz a dobrze :Salut:

DVD + R - nowszy - można zapisywać wiele sesji na płytce po kolei

jak już napisano DL znaczy Dual Layer czyli dwie warstwy - płytka taka może pomieści 2 x 4,7 GB danych

mówi się o niej potocznie DVD9 (czasem program nagrywający szaleje przy nagrywaniu takich płyt, gubi moment w którym ma przeskoczyć na drugą warstwę)

zwykłe płytki mają pojemność 4,7 i takoż w slangu DVD 4

 

co do nagrywania w ogóle - panuje nie pisane prawo że bezpieczne smażenie płyty to POŁOWA maxymalnej prędkości nagrywarki lub płyty

jeżeli DVD napęd ma max nagrywanie x8, płyta zaś x6 dla przykładu - nie polecałbym wychylać się poza x3

trwa chwilkę dłużej ale można zaoszczędzić na płytce, co prawda teraz to koszt koło 1 pln

lecz DVD9 to wydatek już rzędu bodajże nastu złotych

 

p.s. jeśli to nowy sprzęt powinien teoretycznie być nero smart suite w wersji OEM - zadziała tylko z tą nagrywarką ...

Edytowane przez Tadeopulous
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z płytkami DVD to było jakoś tak

DVD - R - starszy format - nie obsługiwał nagrywania multisesji - raz a dobrze :Salut:

DVD + R - nowszy - można zapisywać wiele sesji na płytce po kolei

jak już napisano DL znaczy Dual Layer czyli dwie warstwy - płytka taka może pomieści 2 x 4,7 GB danych

mówi się o niej potocznie DVD9 (czasem program nagrywający szaleje przy nagrywaniu takich płyt, gubi moment w którym ma przeskoczyć na drugą warstwę)

zwykłe płytki mają pojemność 4,7 i takoż w slangu DVD 4

 

co do nagrywania w ogóle - panuje nie pisane prawo że bezpieczne smażenie płyty to POŁOWA maxymalnej prędkości nagrywarki lub płyty

jeżeli DVD napęd ma max nagrywanie x8, płyta zaś x6 dla przykładu - nie polecałbym wychylać się poza x3

trwa chwilkę dłużej ale można zaoszczędzić na płytce, co prawda teraz to koszt koło 1 pln

lecz DVD9 to wydatek już rzędu bodajże nastu złotych

 

p.s. jeśli to nowy sprzęt powinien teoretycznie być nero smart suite w wersji OEM - zadziała tylko z tą nagrywarką ...

Kupiłem dzisiaj lepsze płytki i śmigają. TDK. Platinium i Esperanza wszystkie chodzą. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.